Stran 2 od 45 PrvaPrva 12345612 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 444

Tema: Pasti

  1. #11
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Vse nas zanima, ti kar napiši na forum. Lepo Prosim :icon_:

  2. #12

    Privzeto

    Mugo, to so velike skrivnosti malih mojstrov.

  3. #13
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Daj no, pa ti povem, kje jurčki rastejo.

  4. #14

    Privzeto

    Mugo sem mislil, da boš takoj reagiral.
    Veš sploh ni nobena umetnost, gre pa nekako takole:
    "vzameš kokošje jajce, ga izpihaš (upam da to znaš) potem še na sredini lupine narediš majhno luknjico v katero vtakneš žico (najboljša je drobna izolirana), nato zalepiš (selotejp, izolir trak) eno od luknjic, ki si ju naredil, da si ispihal beljak in rumenjak in v lupino vliješ gips. Masa naj bo gladka - taka da lepo steče, brez zračnih mehurčkov. Ko se gips strdi bo tudi žica pritrjena, ven jo pa tudi toliko gleda, da jo pritrdiš na vzvod na pasti, ki mora imeti posteljico za jajce. Sprožilo pa na fino nastaviš.
    Sedaj bo že čas, da nastavljaš jajca (kurja) tam kjer boš lovil, pa ne pozabi dat zraven kak primeren kos železa, da se kuna navadi vonja. Železo diši."
    Želim ti dobr uplen.
    Dolgin, upam, da si tudi ti prebral, če pa še kaj rabiš pa tako kot sem ti omenil.

    Lp, vsem.

  5. #15

    Privzeto

    A jurčki, v gozdu rastejo, tako kot ti ne boš dobil kune za šankom, razen na vratniku dame, če jo boš na pijačo peljal. Če ni kakšna zafrustrirana vegetarjanka in anti pelcnosilka.......

  6. #16
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Najlepša hvala, zakaj si nebi zaupali takih malih fint, saj si ne hodimo drug drugemu v "zelje". Moram priznat, da z jajcem še nisem probal lovit, vedno lovim na ptiče, ki so se mi od mesnatih zadev pokazali za najboljše. Moja finta je, kot sem rekel, veliko perja posutega čez nastavljeno past. Močno diši in kuno spominja na njene pogoste ptičje pojedine. A je že kdo probal na miš ali voluharja? Po moje nebi moglo biti slabo.
    Aja, še to, za lisice so velike in močne dvigalke pri nas vedno nastavljali v potok, tako, da je samo vaba gledala iz vode. Če ni nastal čez debel led, je bilo uspešno.
    Na kakšna mesta nastavljate? Na skednje, v potok, ob potok ali kje? Dobra finta je v kakšnih grabnih, kamor človeške svinje mečejo smeti in leži razno železje in ostalo naokrog. Taka mesta kuno privlačijo, obenem pa je navajena železja.

  7. #17
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    No, sem vedel da za jurčke tudi sam veš, tako kot imam tudi jaz svoj način nastavljanja pasti kuni. Je pa koristno, če si informacije malo izmenjamo in se kaj novega naučimo.

  8. #18

    Privzeto

    Ja mugo se strinjam. Učimo se vse življenje, da na koncu umremo neumni.
    Obstajata samo rojstvo in smrt, vse vmes je le splet okoliščin.

  9. #19

    Privzeto

    Na skednje si ne upam nastavljat ker se lahko kak mačkon,pol je pa cel hudič lahko.......
    Jaz povečini nastavljam ob potokih,tam,kjer v tem času vidim kune (zdej jih je ob potokih polno)! Ali pa v skalovje!
    A kdo ve,al jih kje delajo/prodajajo dvigalke,al mate stare zaloge,al jih daste kovaču delat!
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  10. #20
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    V Radolc jih en dela.

Stran 2 od 45 PrvaPrva 12345612 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •