Stran 35 od 45 PrvaPrva ... 25313233343536373839 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 341 do 350 od 444

Tema: Pasti

  1. #341

    Privzeto

    Citat čot;80987Sam imam vse pasti na [B je objavil:
    2 m dolgi zajli[/B] priklenjene na drevesa, pa ne zato da mi lisica ne more z kuno odnesti tudi pasti. Ampak zato da jo lahko lepo skrijem pred ljudmi!! Kako naj bi pa skril gajbo?? Pri nas ga ni ki ne bi hotel pogledati vanjo, če bi bila zaklenjena pa še toliko rajši
    Zajla je zato, da je pes ne pregrizne (poznam primer, ko je ujeti pes pregriznil vrv in z pastjo prišel domov).
    In če nastavljaš pasti tam, kjer lahko hodijo ljudje je samo vpašanje časa kdaj bo nesreča. Pomisli, da najde nezaščiteno past kakšen protilovsko usmerjen. Se bo sam ujel, vse poslikal in zopet bomo na udaru javnosti.
    Last edited by alojz1; 16. February 2012 at 10:40.

  2. #342

    Privzeto

    alojz1- imaš prav, se strinjam z teboj. Vendar, kakšno začudenje, da lovim tam kjer so ljudje!! Kje pa niso??? Sam postavljam pasti na mestih, kjer je sila malo možnosti da bi kdo hodil, pa če tudi bi, jo tudi še trakrat ko bi stopil nanjo ne bi opazil!! Problem bi bil edino, če bi ujeto kuno videl prej kot jaz. Drugače pa, če je na pasti jajce, je zelo malo možnosti, da bi se ujelo kaj drugega kot kuna. Če pa bi se že lisica pa toliko lepše, ker je , če prav vem odprta veliko prej in še malo kasnej, kot kuna!!

  3. #343

    Privzeto pah

    če se prou spomnim je bila enkrat debata na to temo. Tudi sam sem iskal kakšno razlago sprožilnega mehanizma na pahu in dobil tole. Sam sem nad železnimi pastmi bol kot ne razočaran in se bom letos zelo potrudil in postavil nekaj takelih..

  4. #344

    Privzeto

    Too. Samo sprožilni mehanizem je treba izboljšati (glej kakšne stare lovske priročnike, Lov1 in Lov2)

  5. #345
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Poglavje Lovila iz priročnika Naš lov iz leta 1934:
    Marko Gorše, Nadlesk

  6. #346
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Še nadaljevanje:
    Last edited by Krpan; 26. August 2012 at 00:31.
    Marko Gorše, Nadlesk

  7. #347
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Pa še knjiga o lovljenju z pastni, ki jo je izbrskal naš Čot. Je v angleščini ima pa lepe slikice:
    Deadfalls and snares.pdf
    Marko Gorše, Nadlesk

  8. #348

    Privzeto

    Krpa, najprej hvala za objavo, naprej mi pa prosim povej če bi past, ki jo imaš ti na 143 strani desno zgoraj šla skozi ali ne. Mislim zakonsko?? Tle ne bi mogli govoriti o klasični zanki niti o nekem pahu!! Kuna je mrtva takoj, seveda verjetno odvisno od teže kamna.

  9. #349
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Najprej zakon določa, da mora minister predpisati vrste divjadi ki se lovijo z pastmi:
    (3) S predpisom iz 38. člena tega zakona se določijo tudi vrste divjadi, ki se lahko lovijo s pastmi, ki omogočajo selektiven lov in niso pasti stopalke.
    Nato zakon prepoveduje:
    (1) Prepovedano je:

    3. uporabljati lovsko orožje na skupinskih lovih bližje kot 50 m od naselij in zaselkov;

    6. nastavljati divjadi strupene vabe;

    7. nastavljati divjadi, razen v primerih določenih s tem zakonom, pasti, zanke, mreže ali limanice;

    15. uporabljati za vabo žive vabnike;

    24. uporabljati pasti stopalke in pasti, ki ne omogočajo selektivnega lova;
    Potem gremo na uredbo ki jo omenja 38 člen:

    V tej uredbi uporabljeni izrazi imajo naslednji pomen:

    – dvigalka je past, pri kateri divjad nastavljeno vabo dvigne oziroma potegne, pri čemer past divjad takoj usmrti;

    – drevesni pah je selektivna past iz lesenih drogov in obtežbe, pripravljena na drevesih in namenjena za lov kune belice in zlatice;
    O uporabi pasti pa pravi:

    5. člen

    (uporaba pasti)

    (1) Dovoljena je uporaba naslednjih pasti:

    – dvigalka,

    – lovka in

    – drevesni pah.

    (2) Z dvigalko se lahko lovi lisico, kuno zlatico in kuno belico, pižmovko, nutrijo in polha.

    (3) Z drevesnim pahom se lahko lovi kuno belico in kuno zlatico.

    (4) Z lovko se lahko lovi vsa divjad, vendar samo za raziskovalne namene ali odlov živih živali za namen preselitve.

    Po mojem njenju je taka past dovoljena saj divjad vabo potegne past pa jo v trenutku usmrti.
    Marko Gorše, Nadlesk

  10. #350

    Privzeto

    Tako sem si tudi jaz mislil. S tem, če daš za vabo jajc in vse skupaj postaviš vsaj 1,5 m od tal; skoraj ni možnosti da bi ujel kaj drugega kot kuno!!

Stran 35 od 45 PrvaPrva ... 25313233343536373839 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •