Stran 1 od 45 1234511 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 444

Tema: Pasti

  1. #1
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto Pasti

    Odpiram novo temo,ker nič o tem nisem zasledil na teh straneh.

    Nanizal bom par osnutkov?

    Je lov z pastmi human?
    Kakšne pasti se sme uporabljati?
    Kako,kaj,kdaj lovimo s pastmi?

    Toliko za zdaj ostalo bomo obdelali sproti med debato,pričakujem pestro razpravo....
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto Past za kuno in polhe

    No temo sem načel že nekaj časa nazaj pa ga ni korenjaka da bi kaj napisal,zato prilagam dve slike in da vidmo koliko poznate lov s pastmi.Prva past je past za kune,pri tej je potrebno kar nekaj znanja in previdnosti.Na drugi sliki pa je past za polhe.Obe pasti bosta čez nekaj mesecev interesantni,zato dobrodošli kumentarji in nasveti


    Povezava 944
    Past za kuno

    Povezava 945
    Past za polhe
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  3. #3
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    S pastmi smeš loviti takrat kadar s puško. Dovoljene so samo dvigovalke, stopalke pa ne več !!! Prijatelj je uspešno ujel nekaj lisic, seveda z dvigovalko, ki lisico prime za vrat.

  4. #4

    Privzeto

    Polhe itak ne moreš drugač,jaz sem pasti naročil pr enmu možakarju v Ribnici (ma oglas v Lovcu),pa so prima,delajo ko ura! Za kune pa bom dvigalko dal delat kakemu kovaču,lisice pa bom raje kar s puško,če jo bom seveda zadel! Nimam nevem kake sreče z lisicami,je pa to ena mojih najljubših lovnih vrst!!!!
    V zvezi z lovom z dvigalko je bil članek v Lovcu (Skuamvc B.) kjer lepo opisuje postopek in vse drži!
    Jaz sem se poslužoval drevesnih pahov,ampak jih ne bom več uporabljal,ker je preveč dela,pa še s kmetom se moraš dogovort....
    Edina slaba stran teh "škopcev" je,da moraš hudičevo paziti če greš na lov v tisti konec s psom,da ni kakih neljubih posledic.....
    Human? Ker lov pa je human?
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  5. #5
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Če greš ti tam s psom še gre. Kaj pa če pride kdo drug . Sam sem že sprožil stopalko z drvom. Dobro, da sem bil tam pred psi.
    Srečo pri lisicah si pa naredi sam......briketi, kruh,...ma kaj te bom uču..

  6. #6
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    No tudi lisice se da lepo lovit z dvigalko,past je nekoliko večja,priporočlivo in seveda največ uspeha pa je če past položimo v potok,vaba pa gleda malo z vode.Lisica v vodi ne čuti kovine,na suhem pa jo je v past težko ujeti.

    Seveda Dolgin ima prav lov z pastjo je zahteven,naprožiti jo je potrebno pozno zvečer,zjutraj z mrakom pa še preverit če je kaj sreče.

    Priprava pasti pred sezono je spet neka kunšt sam sem probal lovit z novo pastjo pa nič ujel,potem sem jo nesel na gnoj da se je navzela vonja in tako zgubila vonj po kovini in bilo je bolje.
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  7. #7

    Privzeto

    Priprava pasti pred sezono je spet neka kunšt sam sem probal lovit z novo pastjo pa nič ujel,potem sem jo nesel na gnoj da se je navzela vonja in tako zgubila vonj po kovini in bilo je bolje.
    __________________
    Živa resnica!
    Sicer pa,kako nastavljate pasti? Jaz sem jo lani nastavil,tako kot je svetoval B. Skumavc v članku v Lovcu,torej vse prekril listjem,ven je gledala samo vaba - uspeh je bil tu v 2h dneh!
    Kaj dajete za vabo?
    Jaz se jajc ne poslužujem,ker sem vse zdrobil po poti do tja! Prima pa je odrt polh!
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  8. #8
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Jaz na dvigalko lovim kune belice. Vedno nastavim na istem mestu, kjer imam vsako leto uspeh. Ko tam ujamem, pa še drugje, na mesta ob potokih, ob katerih kune rade hodijo. Past prekrijem s suhim listjem, jo s lesenimi paličicami in kamni primerno zagradim, da kuna pride iz prave strani (prek vzmeti). Za vabo se mi je veliko boljše kot polh izkazala šoja. Če misliš, da je prevelika za tvojo past, jo pač primerno zmanjšaš. Pomembna "finta", ki se jo poslužujem je, da čez prekrito past nasujem perje, ki ga populim šoji.
    Bistveno je, da vedno zjutraj zapreš varovalko in jo odpreš zvečer. Če ne drugega, se ti čez dan lahko ujame kanja ali mačka.

  9. #9
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post Pasti

    Lp!

    Sam polharim že iz osnovne šole ven in to je že kar obdobje. Po večini past polha v hipu usmrti. Posamezni ne ljubi primeri ko je polh še živ in se muči so redki. Sicer past takoj "pogruntaš" in takšne ne uporabljaš več.

    Da je smrt hipna sem se že večkrat prepričal, saj mi je bilo že nekajkrat dano, da sem opazoval v naravi kako je polh zlezel v "škrinco". Plenk in tudi z repom ni več pomigal.

    No zadnjih nekaj let ne polharim več načrtno le enkrat letno v sklopu polharjenja z našo O.Š.

    Ima pa polh zelo okusno meso, ki ga je moč pripraviti na razne načine. Več o tem ob priliki v temi recepti.

    Tudi polhovka je super kučma in jo pozimi ne menjam za nič.

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  10. #10

    Privzeto

    Dolgin, če te zanima trik z jajci in dvigalko, pri luvu kun; kontaktiraj na ZS.
    Lep pozdrav

Stran 1 od 45 1234511 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •