Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 444

Tema: Pasti

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto Pasti

    Odpiram novo temo,ker nič o tem nisem zasledil na teh straneh.

    Nanizal bom par osnutkov?

    Je lov z pastmi human?
    Kakšne pasti se sme uporabljati?
    Kako,kaj,kdaj lovimo s pastmi?

    Toliko za zdaj ostalo bomo obdelali sproti med debato,pričakujem pestro razpravo....
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto Past za kuno in polhe

    No temo sem načel že nekaj časa nazaj pa ga ni korenjaka da bi kaj napisal,zato prilagam dve slike in da vidmo koliko poznate lov s pastmi.Prva past je past za kune,pri tej je potrebno kar nekaj znanja in previdnosti.Na drugi sliki pa je past za polhe.Obe pasti bosta čez nekaj mesecev interesantni,zato dobrodošli kumentarji in nasveti


    Povezava 944
    Past za kuno

    Povezava 945
    Past za polhe
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  3. #3
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    S pastmi smeš loviti takrat kadar s puško. Dovoljene so samo dvigovalke, stopalke pa ne več !!! Prijatelj je uspešno ujel nekaj lisic, seveda z dvigovalko, ki lisico prime za vrat.

  4. #4

    Privzeto

    Polhe itak ne moreš drugač,jaz sem pasti naročil pr enmu možakarju v Ribnici (ma oglas v Lovcu),pa so prima,delajo ko ura! Za kune pa bom dvigalko dal delat kakemu kovaču,lisice pa bom raje kar s puško,če jo bom seveda zadel! Nimam nevem kake sreče z lisicami,je pa to ena mojih najljubših lovnih vrst!!!!
    V zvezi z lovom z dvigalko je bil članek v Lovcu (Skuamvc B.) kjer lepo opisuje postopek in vse drži!
    Jaz sem se poslužoval drevesnih pahov,ampak jih ne bom več uporabljal,ker je preveč dela,pa še s kmetom se moraš dogovort....
    Edina slaba stran teh "škopcev" je,da moraš hudičevo paziti če greš na lov v tisti konec s psom,da ni kakih neljubih posledic.....
    Human? Ker lov pa je human?
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  5. #5
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Če greš ti tam s psom še gre. Kaj pa če pride kdo drug . Sam sem že sprožil stopalko z drvom. Dobro, da sem bil tam pred psi.
    Srečo pri lisicah si pa naredi sam......briketi, kruh,...ma kaj te bom uču..

  6. #6
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    No tudi lisice se da lepo lovit z dvigalko,past je nekoliko večja,priporočlivo in seveda največ uspeha pa je če past položimo v potok,vaba pa gleda malo z vode.Lisica v vodi ne čuti kovine,na suhem pa jo je v past težko ujeti.

    Seveda Dolgin ima prav lov z pastjo je zahteven,naprožiti jo je potrebno pozno zvečer,zjutraj z mrakom pa še preverit če je kaj sreče.

    Priprava pasti pred sezono je spet neka kunšt sam sem probal lovit z novo pastjo pa nič ujel,potem sem jo nesel na gnoj da se je navzela vonja in tako zgubila vonj po kovini in bilo je bolje.
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    Kmalu bo prišel čas,da iz drvarnice potegnemo pasti in jih nastavimo,da bojo koristile namenu,hkrati pa spet zbudimo tole temo,ki je čez leto spala.Nekateri pravijo,da je kun to leto izrazito veliko,bomo videli....

    Pred dnevi me je prijatelj razveselil s temi slikami.Med gobarjenjem v Avstriji je našel tole past,ki je verjetno služila za lov kun,ne verjetno preprosta izdelava me je spodbudila,da jo bom tudi sam naredil in preizkusil...

    Nekaj slik,če bi se kdo lotil izdelave.

    Povezava 5196
    Povezava 5197
    Povezava 5198
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  8. #8

    Privzeto

    Danes sem v reviji Lovec prebral članek Brez pasti ne bo mogoče zmanjšati številčnosti plenilcev male divjadi. Lepo opisan in predstavljen lov na kune.

    Še slab mesec dni potem pa v napad
    Pri jedi se drži naprej, pri pijači nazaj, pri delu pa ob strani.

  9. #9
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    Članek je odličen.Avtor nam je z podobnim člankom na temo Lisica postregel že lani.Vse kako pozdravljam take članke,škoda le ker se nekaterih nič ne prime in še vedno zatrjujejo,da kun ni ali pa da niso škodljive.Kakor koli bunker že čaka,kune lepo pobirajo vabe.
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  10. #10

    Privzeto

    Jaz sem lani probaval vse sorte,tudi bunker(res da je bil narejen slabo,tako da mi je past zamrznila),uspeh je bil slab. Za letos sem naredil 2 nova bunkerja,enaka opisanemu v Lovcu! Mi je članek zelo zelo všeč,več takih bi bilo lahko,ne pa tist p...t klobasanje kdo bo koga,oziroma kdo je koga!! Kun je zadost,če pa so kune tiste,ki pobirajo vabe pa bomo videli po 1. nov.....
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •