Stran 6 od 7 PrvaPrva ... 234567 ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 66

Tema: Zračno orožje

  1. #51
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Preden naslednjč predlagaš kaj podobnega, si preberi kakšen predpis, ki to področje ureja. Kot boš videl, je razlika med energijami, ki jih omenjaš in tistimi iz predpisa zelo velika. Sam spodaj navedeni pravilnik ni sestavljen kar tako, ampak temelji na nekih dejstvih.

    P R A V I L N I K o vrstah in moči lovskega orožja, načinu zasledovanja ranjene ali obstreljene živali ter višini škode na divjadi, ki je povzročena s protipravnim lovom:
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  2. #52

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Po idejah sodeč si sorodnik Avbarjev, ki neumorno smetita v vsaki številki Lovca.
    Prosim za številke Lovca v katerih smo smetili.
    Aja, vem za katerega Avbarja gre... Se ne poznamo (oz. pogovarjamo).

  3. #53

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Preden naslednjč predlagaš kaj podobnega, si preberi kakšen predpis, ki to področje ureja. Kot boš videl, je razlika med energijami, ki jih omenjaš in tistimi iz predpisa zelo velika. Sam spodaj navedeni pravilnik ni sestavljen kar tako, ampak temelji na nekih dejstvih.

    P R A V I L N I K o vrstah in moči lovskega orožja, načinu zasledovanja ranjene ali obstreljene živali ter višini škode na divjadi, ki je povzročena s protipravnim lovom:
    Mi je jasno, da je trenutno prepovedano. Če bi bilo dovoljeno, ne bi niti začel.
    Verjetno pa bi na neko področje v lovu lahko uvrstili tudi zračno orožje.

  4. #54

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Tukaj pa se odkrito napeljuje k krivolovu (zaščiteno vrsto) z nočnimi strelnimi daljnogledi in neslišnimi puškami, kjer ti dele za povečanje moči orožja dostavijo v vrečki skupaj z puško.
    Naši upravljalci Foruma pa zamižijo na obe očesi ker so dobili oglas plačan.
    Sicer je bil moj namen drugačen. Kar se tiče neslišnih pušk... Zračne puške so omejene z zakonom, orožje s tetivo ni, pa je veliko bolj smrtonosno in dostopno, če se že gremo krivolova.

    Kar se tiče nočne optike (je ne prodajamo)... Vedno, ko stranka prinese kakšno igračko pokazati (beri nočna optika) se izkaže, da je lovec.

    Se opravičujem, da sem zašel iz teme, hkrati pa naprošam tudi ostale, da se je poskusimo držati.

  5. #55

    Privzeto

    Citat www.rojal.si je objavil: Pokaži objave
    Kar se tiče neslišnih pušk... Zračne puške so omejene z zakonom, orožje s tetivo ni, pa je veliko bolj smrtonosno in dostopno, če se že gremo krivolova.
    Res je. Ampak to orožje povprečen lovec ne obvlada.
    Kurare, tole odebeljeno ni napisal lovec. Drži pa.

  6. #56

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Ampak to orožje povprečen lovec ne obvlada.
    No, mogoče pa bi dobili kakšnega novega člana, če bi bilo dovoljeno in potem vaš stavek o obvladovanju povprečnega lovca ne bi držal več, če se razumemo :)

  7. #57

    Privzeto

    Eden ali dva, ki obvladata, nista povprečje.
    Vidim, da se bo debata vlekla. Res je, kar namiguješ. Največ takšnih kupcev je med lovci. Zato tudi oglas na tem forumu. In žal vidim, da sem z svojim mišljenjem osamljen med 22ooo slo lovci.
    Če potegnemo vzporednico je nekako takole. Dokler se na vsakem vogalu dobi droga, je težko prepričevati ljudi, da je uporaba kazniva (in škodljiva).

  8. #58
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    [QUOTE=www.rojal.si;83398]No, mogoče pa bi dobili kakšnega novega člana, če bi bilo dovoljeno in potem vaš stavek o obvladovanju povprečnega lovca ne bi držal več, če se razumemo :)[/QUOTL

    Lovcev, ki streljajo DIVJAD z zračnim orožjem pa res ne potrebujemo .
    Nočem te pribijati na križ ( saj si samo trgovec ) ampak zavedaj se , da ni problem streljati , ampak kako in s kom lovci streljamo .
    Tvoja primerjava lova z zračnim orožjem in lokom pa tudi ni na mestu. ( je napisal že Alojz 1)
    Če bi bilo po moje bi od zračnega orožja prodajali samo puške za hobi ( nekaj v stilu Slavija 631 ) in tekmovalno zračno orožje.
    errare humanum est - motiti se je človeško

  9. #59

    Privzeto

    Citat cviček je objavil: Pokaži objave
    Lovcev, ki streljajo DIVJAD z zračnim orožjem pa res ne potrebujemo .
    Nočem te pribijati na križ ( saj si samo trgovec ) ampak zavedaj se , da ni problem streljati , ampak kako in s kom lovci streljamo .
    Tvoja primerjava lova z zračnim orožjem in lokom pa tudi ni na mestu. ( je napisal že Alojz 1)
    Če bi bilo po moje bi od zračnega orožja prodajali samo puške za hobi ( nekaj v stilu Slavija 631 ) in tekmovalno zračno orožje.
    OK, spoštujem vaše mnenje, ampak iskreno, niste ničesar odgovorili.
    To, da bi vi dovolili samo tekmovalno zračno orožje sploh ni na mestu.
    Sicer sem imel v mislih bolj samostrele, verjetno najboljše krivolovsko orožje, ampak pustimo krivolov.

    Mogoče samo še to, če se vrnem mojemu hitro izmišljenemu hipotetičnemu predlogu, kaj vse je narobe, oz. vas moti, če bi v lovstvu dovolili lov na zajce z vsaj 40J kinetične energije in kaliber 5,5.

    Pa ne me narobe razumeti, nobenemu se nočem zameriti, nisem lovec niti krivolovec in ja, ne me nabiti na križ ampak napišite relevantne razloge.

  10. #60
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    Citat www.rojal.si je objavil: Pokaži objave
    OK, spoštujem vaše mnenje, ampak iskreno, niste ničesar odgovorili.

    Mogoče samo še to, če se vrnem mojemu hitro izmišljenemu hipotetičnemu predlogu, kaj vse je narobe, oz. vas moti, če bi v lovstvu dovolili lov na zajce z vsaj 40J kinetične energije in kaliber 5,5.
    Polovica ti je oproščeno ker nisi lovec, zato nekaj na kratko glede lova na zajca .
    Zajca se lovi v teku , saj je lov oz. strel na zajca,ki leži na ložu prepovedan ( ni lovsko ) In sedaj mi povej , kako boš lovsko pravično odstrelil zajca v teku z zračnim orožjem. Tisto kar vidiš na You tube pa se dogaja predvsem tam kjer lovijo kunce , ki pa tudi povzročajo veliko škodo na poljščinah.
    Pri nas je zajec skoraj ogrožena vrsta zato se je potrebno vprašati o ukrepih za njegovo ohranitev ; ne pa o sprostitvi odstrela
    errare humanum est - motiti se je človeško

Stran 6 od 7 PrvaPrva ... 234567 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •