Stran 3 od 7 PrvaPrva 1234567 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 66

Tema: Zračno orožje

  1. #21

    Privzeto

    Meni se pa to zdi prav. Mi ni ravno prijetno ko mulci letajo okoli po vasi in streljajo vsevprek. Sploh te novejše zračne, ki so neverjetno močne. Če prestrelijo vrano, so nevarne tudi za človeka. Mora biti boljši nadzor.

  2. #22

    Privzeto

    Če se ne motim lahko, po veljavnem zakonu, zračno orožje kupi le polnoletna oseba. Ta lahko izvaja streljanje samostojno. Mladoletniki pa lahko s takšnim orožjem streljajo, le ob navzočnosti polnoletne osebe.
    Meja 200 m/s je lahko le eden od kriterijev. Če vemo, da tekmovalna zračna puška dosega najboljše rezultate približno pri 175 m/s, lahko omenjeni kriterij razumemo. Ko pa vemo tudi to, da zračna orožja na vzmet, po nekaj sto ( ali 1000 ) strelih izgubijo moč in s tem tudi začetno hitrost, potem je ta kriterij vprašljiv. Obstajajo pa zračna orožja, katerih začetna hitrost dosega in presega hitrost MK orožja...

  3. #23

    Privzeto

    Lp!
    Jaz pa imam slavio 631 na katero sem dal tudi daljnogled. Ko poštimaš daljnogled je sicer zelo natančna ampak se pojavi problem pri tresljajih. po približno 200 strelih se daljnogled ?razštela? in spet ga moraš pristreljevati. Prišel sem do zaključka da je bolje streljati na navadne mušice ali pa na red-dot. Če pa hočete imeti pravo zračno pa kupite feinwerkbau!!

  4. #24
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    gorenska
    Prispevki
    216

    Privzeto

    Citat feuš je objavil: Pokaži objave
    Lp!
    Jaz pa imam slavio 631 na katero sem dal tudi daljnogled. Ko poštimaš daljnogled je sicer zelo natančna ampak se pojavi problem pri tresljajih. po približno 200 strelih se daljnogled ?razštela? in spet ga moraš pristreljevati. Prišel sem do zaključka da je bolje streljati na navadne mušice ali pa na red-dot. Če pa hočete imeti pravo zračno pa kupite feinwerkbau!!
    pri meni na dijani air king se ni obnesla optika ki je bla receno prov za to pusko tko da nikoli vec nebom dal optike na zracno orozje ce ga bom se kdaj kupoval.

  5. #25

    Privzeto

    Mislim zakaj pa rabiš optiko za zračno?

  6. #26

    Privzeto

    Mene pa zanima rdeč pika kako se obnese. Trgovci ponujajo pike prirejene za zračne, pa me zanima če ima kdo izkušnje?

  7. #27
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    gorenska
    Prispevki
    216

    Privzeto

    Citat zober je objavil: Pokaži objave
    Mislim zakaj pa rabiš optiko za zračno?
    ja res je da nerabis nobene optike

  8. #28
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    54

    Privzeto

    jaz sem na svojo zračko zmontiral star daljnogled iz mauzerce. (Hunter 3-9 x 42)
    Na mauzarci je daljnogled "streslo" pa ni bil več dovolj točen.
    Križ se je na 100 m zamikal za cca 20-25 cm.

    Na zrački ga pa ne premetava (nisem opazil) oz. tudi če ga je to res minimalno.

    Večjo napako naredim z samim proženjem kot pa zaradi daljnogleda.

    Ampak zračka pa izgleda zares huuuudo :-)) tak dalnogled pa pokalica spodaj, če kaj okoli hiše strelamo, kak mimoidoči kar malo čudno gleda ko imaš tako reč v rokah

  9. #29

    Privzeto

    Citat luka je objavil: Pokaži objave
    Po novem bo treba tudi za zračno orožje pridobit orožni list. Svašta, res je merilo 200 m/s za registracijo ampak so kazni take, da glava peče.
    Z naslednjim zakonom bo verjetno treba registrirat fračo, ki lahko zaluča kamen težji od 20g, banda državna, samo da cuzajo.

    LZ L

    Država rabi dnar. Tok da če bo dnarja še premal boš mogu tud fraču prjavt na UE.

    Za zračno ne rabš orožnega lista ampak dobiš samo priglasitveni list ki ti ga izda UE pod pogojem da opraviš izpit iz varnega rokovanja z orožjem. Tisti ki pa že ma zračno orožje pa ga samo prijavi. Se pa posameznika preveri če ima kake zdržke.

    Jaz mam slavijo 634 mam tud optio gor. Njbl fajn je k te kak lajk upraša če je to taprava puška k ma dalnogled gor.
    Semper Fi

  10. #30

    Privzeto Field target

    Jaz bi vprašal če je kdo seznanjen z disciplino field target, ali so kaka društva in tekmovanja v sloveniji. Je pa zelo zanimiva zadeva katero sem videl na madžarskem, in sicer je to streljanje z zračno puško na odprtem, na tarče v obliki živali. Če ima kdo kakšne informacije o tem mi naj prosim čim prej sporoči!
    Hvala!

Stran 3 od 7 PrvaPrva 1234567 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •