Stran 2 od 7 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 66

Tema: Zračno orožje

  1. #11

    Privzeto

    Živjo
    Sem izprašan lovec sicer še mlad, ampak toliko pa vseeno vem, da lahko pravično in etično lovim, ker mi vest narekuje kaj je etično in kaj ni etično in kaj se sklada s pravičnim in etičnim. Pa tudi kar se tiče pravilne uporabe kalibrov za posamezno divjad sem zelo dobro poučen, če se pa glede polhov ne strinjava se pač ne strinjava, meni je vsekakor bolj etično loviti polha z zračno ,kjer je mrtev v nekaj sekundah kot pa nekateri počno to s pastmi, ki niso dovolj močne in ga ne ubijejo takoj,pa tudi če se to ne sklada z zakonom, mogoče pa bi ga bilo treba dodelati pa ne zaradi mene mogoče pa se lova na polhe z zračnim orožjem poslužuje še kdo, vsekakor pa nimam nič proti starim polharskim običajem in jih seveda spoštujem in sem se jih in se jih še tudi sam poslužujem.Če pa je vse to zrelo za lovsko inšpekcijo pa naj inšpekcija opravi svoje delo, sicer pa ga inšpekcija res opravlja zelo zelo vestno, edino kar naredi je da pošlje kazen za nepravilen odstrel, kaj pa terensko delo mislim da bolj šepa, dokler se izvaja krivolov in razni motokrosisti je delo inšpekcije res zelo pohvalno.
    Pa brez zamere
    Lep pozdrav
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  2. #12
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Denis, etika ni tvoja vest. Etika so moralna načela, norme, ki jih sprejema širše okolje. Ravnati etično pomeni spoštovati norme, ki jih "predpisuje" to širše okolje in sploh ni nujno, da se ujema s tvojo vestjo.
    Kršitev etičnih načel tudi nima nobene povezave s kršitvijo zakonskih norm. A kršitev zakonskih norm je običajno tudi kršitev etičnih načel, saj sicer ljudje za to ne bi postavljali z družbenim konsenzom (demokracija) sprejetih sankcij.
    Tako da kar sprejmi dejstvo, da tvoja trditev, da ravnaš etično četudi kršiš zakon, ne drži vode. S tem pravzaprav trdiš, da imaš le ti prav, vsi ostali pa se motijo.

  3. #13

    Privzeto

    Živjo
    Glede tega se strinjam z vami, ampak glede etičnosti past za polhe proti zračni puški se pa ne bom nikoli strinjal pa ,če to zakon narekuje ali pa ne bom pa lov na polhe z zračno puško opustil, da bo zakonu zadoščeno
    lep pozdrav
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  4. #14
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Denis, hvala!

  5. #15

    Privzeto

    Živjo
    Ni zakaj se priporočam:icon_:
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  6. #16

    Privzeto lp zračna puška

    LP
    Imam namen kupiti zračno puško z optiko
    zanimama me katero zračno puško mi priporočate?

    P.S eno neumno vprasanje ampak vseno zanima me če se učis streljati z zračnim orozjem na tarčo kako je potem z pravo puško so kaj podobni rezultati?
    lp
    Klemen Kobal

  7. #17
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat rahowc je objavil: Pokaži objave
    LP
    Imam namen kupiti zračno puško z optiko
    zanimama me katero zračno puško mi priporočate?

    P.S eno neumno vprasanje ampak vseno zanima me če se učis streljati z zračnim orozjem na tarčo kako je potem z pravo puško so kaj podobni rezultati?
    lp
    Klemen Kobal
    Z zračno puško je težje, ker hod vzmeti strese puško še preden izstrelek zapusti cev. Verjetno je lažje s puškami na CO2 bombice. A jih nisem kaj dosti prakticiral.
    Glede optike pa tudi priporočam previdnost. Zračne puške so s svojim delovanjem kar "žleht" do daljnogledov. Tako da dobro preveri kaj se obnese, da ne boš vrgel denarja preč.

  8. #18

    Privzeto lp

    A ha hvala
    lp
    Klemen Kobal

  9. #19

    Privzeto

    Po novem bo treba tudi za zračno orožje pridobit orožni list. Svašta, res je merilo 200 m/s za registracijo ampak so kazni take, da glava peče.
    Z naslednjim zakonom bo verjetno treba registrirat fračo, ki lahko zaluča kamen težji od 20g, banda državna, samo da cuzajo.

    LZ L
    Ni vsak sovražnik, ki te v drek porine in ni vsak prijatl, ki te z dreka vleče.

  10. #20
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Za kozlat .....

Stran 2 od 7 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •