Stran 1 od 7 12345 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 66

Tema: Zračno orožje

  1. #1
    ZR7 Guest

    Privzeto Zračno orožje

    http://lov.mojforum.si/lov-about723-0.html

    Citat jelen je objavil:
    Odpiram novo temo o zračnem orožju, v katerem lahko vprašete vse v zvezi s z. orožjem.
    Citat mali_jager je objavil:
    zdravo jelen kako kaj in kaj delas dej posli mi opis kake puske saj vem da mas sm najdu ene druge pesmi :D
    Citat Gogi je objavil:
    Kaj pravite na zračno puški slavia 631? Bi bila za kupit?

    LP Gogi
    Citat Uribobo je objavil:
    Sem mel to puško v rokah. Za moj okus je pretežka. Sem pol kupil Slavijo 634, ker je lažja. Je pakrajša od 631. Pa še optiko sem dal gor.
    Citat ?or? je objavil:
    Živjo!
    Kaj pa pravte na tole? A kdo pozna?

    Zračna puška Norconia B4, nemška,
    - kaliber 4,5
    - zelo močna 225m/s (800 km/h)!
    - spodnji napon,

    daljnogled 4x20 povečava

    Vse to za cca 120 evrov!

    Nateg ali zelo ugodno???

    Hvala
    LP
    Citat ZR7 je objavil:
    ?or?, če še znam kaj matematike, je to borih 222m/s.
    Nič posebnega za to ceno, če že zračne pištole in vse stare zračne puške običajno dosegajo 160m/s.

    Nekaj posebnega se začne tam pri 260 in več m/s.

    222m/s pa je nekaj srednjega.
    Citat sine je objavil:
    Pozdravljeni!
    Kolega je kupil zračno puško, je narejena v Koreji, prodaja pa jih neka firma v Novem mestu. Šla sva streljat, jaz z Brno 2, sicer z Magtechovo municijo, ter sem bil nemalo presenečen, kako močna je ta zračka! Primerljivo 22lr! Pa nobenih papirjev ne potrebuješ, po mili volji lahko nažigaš po vsem, tja do velikosti lisice ali pa še kaj več!? Zanimivo, ni kaj!?
    Citat sine je objavil:
    Živjo še enkrat!
    Mene, kot lovca, ki se zvesto držim načel lovske etike, tovrstno orožje nikakor ne zanima, post je bil mišljen bolj kot razmislek, kako čudna je včasih zakonodaja.
    Pa dober pogled!
    Citat sine je objavil:
    Ja, pa še to sem pozabil, tudi dušilec poka dobiš zraven, saj je tudi pok skoraj enak kot pri flobertu!
    Citat Ahiles je objavil:
    na tarčo mogoče deluje zračna puška podobno, zaradi podobne hitrosti. vendar se je potrebno zavedati, da je teža diabol bistveno manjša od krogel MK. poleg tega so diabole lovskega tipa, ki jih uporabljajo pretežno v ameriki (tam je lov z zračnim orožjem dovolje), prilagojene za globok vstopni kanal, expanzija je minimalna, oziroma je običajno sploh ni. pri mehanskih mehanizmih je nasploh moč premajhna za kaj večjega od kake podgane, sicer pa pride do prevelikega recoila. toste na stisnjen zrak, co2 ipd so bistveno močnejše in jih pogosto uporabljajo za odstrel zemeljskih veveric v urbanih okoljih. uporabljajo se tudi za omamljanje. sicer pa je učinek bistveno manjši kot pri običajnih MK nabojih, da kakšnih HV-jev sploh ne omenjam. moje mnenje in izkušnje so take: zračno imej za tarčo, konzerve, kako miš ali podgano, če maš probleme z njimi (sicer raje uporabljam pasti :D sem pa nekoč z zračno na oni svet spravil voluharja, ki je slučajno prišel iz luknje ravno na strelišču pod mojo hišo). za lov pa naj bo vsaj kaliber .22lr s primernimi lovskimi naboji.
    je pa res da sem pred kratkim videl posnetek nekega američana (ki se sicer službeno ukvarja z odstranjevanjem glodavcev in podobnih malih škodljivcev), ki je z eno najmočnejših zračnih pušk uplenil prašiča, ki se je zagozdil v nekem grmovju.

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    no de se jaz nekaj o tem..doma imam dve zracni: diana,modela nevem na pamet,mislim da je v originalu izhodna hitrost 220 m/s,potem imam se cometo,na keteri je v originalu izhodna hitrost 275m/S,obe sta 4.5mm..
    za konec pa povem se to,da sem za obe dal narediti vzmet,in so vsaj za 40% hitrejsi iztrelki kot pri originalu!! super stvarce...

    lp
    Last edited by Ganges; 24. January 2008 at 11:13.

  3. #3

    Privzeto

    Živjo
    Sam imam diana mod. 35, hitrost izstrelka 280m/s, zelo uporabna zadeva za lov na polhe in pa za streljanje na tarčo.
    lp
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  4. #4

    Privzeto

    Pri meni se je najbolj obnesla slavia 631. Imel sem že kar nekaj različnih vendar sem najbolj zadovoljen s tem modelom.

  5. #5
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat denis jež je objavil: Pokaži objave
    Živjo
    ... hitrost izstrelka 280m/s, zelo uporabna zadeva za lov na polhe ...
    lov na polhe? Z zračno puško. Khmmmmm!
    A nisi ravno ti v neki drugi temi nekam restriktiven do povsem legalnega odstrela 2+ srnjakov?

  6. #6

    Privzeto

    Živjo
    nimam nič proti odstrelu 2 letnih srnjakov zdi se mi pa to nesmiselno. Kaj je pa narobe če ustreliš polha z zračno puško mi pa ni jasno, še noben polh ni ostal ranjen na drevesu ampak so vsi padli na tla in sem jim če že niso bili povsem mrtvi takoj skrajšal muke. Glede pasti bi se dalo marsikaj reči glede etičnosti, a to da zjutraj dobiš polha v pasti še živega a to je pa etično, ker vem da marsikdo ima take pasti ki niso dovolj močne in polhu ne zlomijo tilnika in ne pogine takoj ampak se lahko muči več ur? Ne vem samo moje mnenje
    Lep pozdrav
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  7. #7
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat denis jež je objavil: Pokaži objave
    Živjo
    ... Kaj je pa narobe če ustreliš polha z zračno puško mi pa ni jasno, še noben polh ni ostal ranjen na drevesu ampak so vsi padli na tla in sem jim če že niso bili povsem mrtvi takoj skrajšal muke. ...
    Tudi meni nekaj ni jasno. In sicer od kdaj se sme polha loviti drugače kot s pastjo za polhe. Da ne začnemo razpredati še o kakšnih poniglavosti z zračnimi puškami nad pticami ipd. Pač nekaj v zvezi z lovskim zakonom, pravnim redom, lovsko etiko in nasploh odnosom do življenja živali.

  8. #8
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Je že kdo videl in mogoče dobil v roke zračne puške večjega kalibra, ki so se sedaj pojavile na tržišču. Točnega kalibra ne vem, je pa kolega to videl v trgovini , gre za 15 gramske(!) krogle z začetno hitrostjo 300 m/s. Torej precej resna zadeva, dobiš jo brez orožnega lista, enako kot vsako zračno puško. Stvar je verjetno zelo primerna za krivolov!

  9. #9

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    Tudi meni nekaj ni jasno. In sicer od kdaj se sme polha loviti drugače kot s pastjo za polhe. Da ne začnemo razpredati še o kakšnih poniglavosti z zračnimi puškami nad pticami ipd. Pač nekaj v zvezi z lovskim zakonom, pravnim redom, lovsko etiko in nasploh odnosom do življenja živali.
    Živjo
    Tega zakona seveda ne poznam me pa zanima, če je v njem zapisano koliko močna naj bo vzmet pri pasteh ,da bo polh takoj ubit in ne da se muči več ur stisnjen s tistim "dratom" za vrat. Če se ne oziram na zakon se mi zdi lovljenje polhov z zračno puško mnogo bolj etično kot s pastjo.
    lep pozdrav
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  10. #10
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat denis jež je objavil: Pokaži objave
    Živjo
    Tega zakona seveda ne poznam me pa zanima, ...
    Pa imaš ti sploh lovski izpit? Si lovec?
    Nepoznavanje predpisov o vrstah orožja s katero se lovi divjad in posledično kršenje tega je zrelo za lovsko inšpekcijo, odvzem lovske pravice in orožja.

Stran 1 od 7 12345 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •