Stran 7 od 7 PrvaPrva ... 34567
Rezultati 61 do 66 od 66

Tema: Zračno orožje

  1. #61

    Privzeto

    Citat www.rojal.si je objavil: Pokaži objave
    kaj vse je narobe, oz. vas moti, če bi v lovstvu dovolili lov na zajce z vsaj 40J kinetične energije in kaliber 5,5.
    Na kratko.
    Pri nas lovimo zajce na skupnih lovih, v begu. Strel na ložu ni etičen. Zato uporabljamo šibre.

  2. #62
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Strinjam se s Alojzom.
    Taka orožja ljudje nabavljajo zato, da bi lovili nezakonito, ker se ne slišijo. Sicer me ne motijo neslišna orožja za lov, ampak prešibka in z neekspanzijskimi kroglami pa me.
    Da ne bo pomote, tudi proti orožjem s tetivo nimam nič, ker so dovolj smrtonosna za lovsko pravičen strel na divjad, na njih je uporaba nočnih nam,erilnih naprav zelo omejena, tudi streljanje iz avta, ki je najpogostejši način krivolova je z lokom nemogoče (in težko tudi s samostrelom- vsaj mislim tako), z zračnimi puškami pa se oboje da.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  3. #63

    Privzeto

    Očitno zajec ni dober primer. Torej nobena žival v teoriji ni primerna za odstrel z zračnim?

    Citat mugo je objavil:
    Taka orožja ljudje nabavljajo zato, da bi lovili nezakonito, ker se ne slišijo.
    Verjetno niso vsi, ki imajo takšno zračno puško doma, krivolovci.
    Citat mugo je objavil:
    prešibka in z neekspanzijskimi kroglami pa me.
    Mislim, da moči za kakšne manjše živali je dovolj.
    Citat mugo je objavil:
    Da ne bo pomote, tudi proti orožjem s tetivo nimam nič, ker so dovolj smrtonosna za lovsko pravičen strel na divjad, na njih je uporaba nočnih nam,erilnih naprav zelo omejena, tudi streljanje iz avta, ki je najpogostejši način krivolova je z lokom nemogoče (in težko tudi s samostrelom- vsaj mislim tako), z zračnimi puškami pa se oboje da.
    Če se že gremo krivolova, potem lok najverjetneje odpade. Samostrel pa zna biti dovolj kompakten za strel iz avta. Vsi ostali pripomočki, kot je nočna optika in podobno, pa je seveda možna tako, kot na pravem orožju.

    Dokler bo lov s tetivnim orožjem ter zračnim prepovedan, bojo seveda vsi tej, ki to počnejo, krivolovci.

  4. #64

    Privzeto

    Za trening bi bla pa to odlična zadeva, vsaj kar se poka tiče.
    Pri jedi se drži naprej, pri pijači nazaj, pri delu pa ob strani.

  5. #65

    Privzeto

    Citat www.rojal.si je objavil: Pokaži objave
    Dokler bo lov s tetivnim orožjem ter zračnim prepovedan, bojo seveda vsi tej, ki to počnejo, krivolovci.
    Pravilno sklepanje. Mirno lahko prijaviš vse za katere veš, da to delajo.
    Če pa ne bo imen, bom smatral pa to pisanje za prodajni marketing.

  6. #66

    Privzeto

    zračno orožje že sedaj uporabljam za odstrel voluharjev, miši in podgan. in so za to tudi povsem dovolj. za kune in lisice ne vidim razloga, da bi uporabljal mega zračne puške, če pa je stari dobri TOZ v .22lr povsem zadosti. na kaj večjega streljati z zračnim orožjem se mi ne zdi etično, podobno kot ne s pištolo na 200m srnjad npr. mogoče slaba primerjava, je pa za mene v etičnem smislu v istem rangu.

    za zajca sta alojz in cviček povedala močan argument in odločen NE zračnemu orožju.
    kar se pa tiče treninga in tekmovanja, to pa kar po mili volji! več, tem boljše! nenazadnje, moja prva puška je bila zračna in prav s to puško me je oče že kot malega fantiča naučil osnov streljanja, predvsem pa varnega rokovanja z orožjem.
    * .308win | 7x65R/12 | 7x57R/16 | .223rem |20-20/76 | 12-12/70 | .22lr | .357 mag | .40S&W | Vižla *

Stran 7 od 7 PrvaPrva ... 34567

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •