Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 28

Tema: Računalniški programi za obdelavo fotografij

  1. #11
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    319

    Privzeto

    Ja to je preveč, ce vsako fotko takole popravljaš z ostrenjem, svtlostjo, kontrastom, šumom, boosterjem,....
    Na fotki se vidi, da je bila popravljena poglejte robove hiše, ostrost cerkve!!
    Drugače pa je seveda priporočljivo obdelati fotke, saj ko pridejo iz fotoaparata DSLR so poizdelek. Vendar pa ne smemo pretiravati, najbolje je le, da popraviš ostrnio,ce ni ostra slika ali pa mao svetlosti in kontrasta!!!!

  2. #12
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    No jaz delam vedno po naslednjem delovnem procesu.

    1. Poravnava horizonta, če je slika nagnjena
    2. Izrez
    3. Levelsi
    4. Popravki barve
    5. Obdelava neba (če je to presvetlo)
    6. Ostrina


    To je to in poskušam pazit, da niso preveč navite slike, da izgledajo čim bolj naravno.

  3. #13
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    319

    Privzeto

    Tomaso daj ddaj na forum se kaksno svojo fotko da vidimo!!

  4. #14
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    http://detomaso.moj-album.com/album/6004731/

    Ne vem, če na forum lov spadajo nelovske slike, glede na to, da smo zelena bratovščina. Kljub temu dajem link ene galerije, kjer je nekaj mojih starih fotk. Do 5 strani niso nič obdelane in slikane z nikon D70 + Tokina 24-200. Na peti strani pa so že malo bolj udarne fotke z zadnjega potepanja, ko sem že osvojil nekaj osnov photoshopa. Slikane pa so z Nikon D300 in različnimi objektivi.

  5. #15
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Radolca
    Prispevki
    295

    Privzeto

    Že v času analogne fotografije so v foto laboratoriju pred izdelavo fotografije skoraj vsak negativ vsaj malo popravili (osvetlitev, barve, kontrast). Računalniki in digitalna fotografija pa omogoča nmogo novih moznosti.

    Sam uporabljan program ACDSee8 za hitre popravke- enostavna avtomatika. Pred nekaj meseci sem si preskrbel novo igračko Pentax K100d in Photoshop CS3.
    Photoshop je res obsežna zadeva in si bo treba vzet čas za kak tečajček. Trenutno brskam za nasveti po fotografskih forumih.
    De_Tomaso, če imaš kakšne drobne nasvete za uporabo Photoshopa nam jih predstavi (se priporočam).

    Se splača mal potrudt preden objaviš fotke.
    14.5. ob 19.22 uri moj pentax, Sigma apo 70-200+2x konventor in zvitorepka. zaslonka2,8 cas 1/20.
    najprej original, nato avtomatika z ACDSee8 in še igranje z Photoshopom.

  6. #16
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Uf se splača res potrudit z obdelavo, čeprav pri tej lisici se vidi, da ni mogoče popravit tistega kar je 2x telekonverter vzel. Ostrino namreč. No morda tudi čas 1/20 ni optimalen za 400mm, ampak dejansko je glede na dane pogoje slika odlična.


    Glede CS3 je pa tako. Sam sem se naročil na revijo Digitlana kamera (oziroma me je za dve leti za darilo naročila moja draga) in tam noter je v vsaki številki opisan kak koristen trik. Nato sem si še kupil knjigo o photoshopu od iste založbe, vendar nisem bil preveč navdušen nad njo. Skupaj še s tutoriali (vajami) v programu samem sem se naučil tisto kar rabim za moje potrebe.


    Glede tečajev pa naj bi bil odličen Matjaž Intihar, kdaj pa so tečaji pa se da videt tukaj: http://www.e-fotografija.si/tecaji.htm


    Nasploh pa sem mnenja, da se za normalnega fotografa da naučiti dovolj v kakih 3 popoldnevih s programom in tutoriali.


    Moram pa dati še komentar na opremo. Bravo za dober izbor, predvsem na kombinacijo kamera objektiv, ke rje žal mnogokrat videt ravno obratno. K10d in kako sigmo 70-300 za 150€.

  7. #17
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    A mi zna kdo svetovati kakšen program bi lahko uporabil za spajanje video posnetkov.
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  8. #18
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Hubertus je objavil: Pokaži objave
    A mi zna kdo svetovati kakšen program bi lahko uporabil za spajanje video posnetkov.
    Pinnacle to lepo počne. Pa tudi drugi programi za urejanje videov. Pač uvoziš dva videa in jih urediš ter narediš novega na izhodu.

  9. #19

    Privzeto

    Jaz uporabljam Paint Shop Pro 8.
    Da se slika lahko popolnoma digitalno izdela oziroma obdela je najbolje, da je slikana v formatu RAW. Raw ne izgublja na kvaliteti s popravki. Seveda to zahteva določen čas in znanje. Jaz večinoma šklocam kar v JPG formatu.

    Pri popravkih v digitalni temnici je potrebno paziti, da slike ne postanejo preveč kontrastne in barve preveč kričeče. Tudi prekomerno ostrenje pusti posledice. Slika mora ostati realna, mehka in z občutkom globine.

  10. #20
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Bled
    Prispevki
    100

    Privzeto

    No tu je ena moja fotografija popravljena s programom Photoshop CS3.
    Orginalno sliko sem nekje izgubil ampak na njej se je uglavnem videla samo bela zadnjica srne. Temna slika je nastala zaradi previsokega časa (1/200) slikano pa je bilo že u slabih svetlobnih pogojih.Ampak sem useeno izstisnil nekaj iz te fotografije, čeprav fotografsko ni najboljša.:icon_:

    http://www.forum-lov.org/forum/attac...1&d=1232992356

Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •