Stran 5 od 13 PrvaPrva 123456789 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 126

Tema: 7mm Remington Magnum

  1. #41

    Privzeto

    ne da se je boim, ampak mi je 300 win mag, že enkrat malo razbila nos, saj je nisem dovolj trdno prijel in mi je ušla iz rame

  2. #42
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat hunter1 je objavil: Pokaži objave
    ne da se je boim, ampak mi je 300 win mag, že enkrat malo razbila nos, saj je nisem dovolj trdno prijel in mi je ušla iz rame
    Nos ti razbije tudi povsem nedolžen kaliber, če slabo primeš puško. Meni ga je češka bokarica, ko sem streljal s šibrami. Samo kopito ni bilo v rami
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  3. #43

    Privzeto

    Citat hunter1 je objavil: Pokaži objave
    ne da se je boim, ampak mi je 300 win mag, že enkrat malo razbila nos, saj je nisem dovolj trdno prijel in mi je ušla iz rame
    Meni je 8x57 polomil nosno kost, pa sta bila pri hiši še 7rem.mag in 9,3x62 po odsunu močnejša, vendar me ravno zaradi tega udarca nikoli kasneje nobena od zgoraj omenjenih ni udarila. Sploh z 7rem mag sva bila najbolje usklajena.

  4. #44
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Poškodoval te je najbrž daljnogled .

  5. #45

    Privzeto

    ja, seveda da daljnogled

  6. #46
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Števerjan, Gorica, Italija
    Prispevki
    48

    Privzeto

    Odsun je tudi odvisen od kopita; če te estetično ne moti lahko dodaš plastični "amortizer"

  7. #47

    Privzeto

    7mag. je predimenzioniran kaliber za naše potrebe. Saj vem, takoj mi bo kdo odpisal, da višek energije ne škodi, sam ima pa 222.
    Vendar pa je puška odlična, če kupimo malo lažje in trde krogle. Če pa še polnjenje zmanjšamo se pa sploh super strelja. Tudi na večje razdalje.
    Kako se ne bojite odsuna pa lahko še na dolgo pišete. Jaz poznam veliko lovcev (so bili slabši strelci), ki so kar naenkrat zelo dobri strelci. Samo naboj so zamenjali.
    Last edited by alojz1; 2. March 2011 at 16:54.

  8. #48

    Privzeto

    ampak ta kaliber je na ravni 7x64 in 30-06 oz samo malo močnejši, odvisno od krogle...

    btw, katero kopito močneje useka; ameriško ali svinjski hrbet? ali to ni odvisno od oblike kopita?

  9. #49

    Privzeto

    Citat Markysprej je objavil: Pokaži objave
    ampak ta kaliber je na ravni 7x64 in 30-06 oz samo malo močnejši, odvisno od krogle...
    Tudi 7x64 bi imel oznako magnum, če bi ga američani naredili.
    Tudi oblika kopita je pomembna. Po moje ima češka bokarica preveč ravno in zato zelo neugodno kopito. Enak naboj v drugi puški udari manj.
    Last edited by alojz1; 2. March 2011 at 17:14.

  10. #50
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    No ja tudi kopito je razlog za buške vendar najpomembnejši dejavnik je vsekakor zrak v nabojišču oziroma med zaklepom in zadnjim delom naboja. manj ga je ,manjši je odsun in težja je puška ravno tako manjši je odsun.Seveda pa igra vlogo tudi teža krogle in zopet velja da je težja krogla mehkejša v rami.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

Stran 5 od 13 PrvaPrva 123456789 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •