Stran 3 od 13 PrvaPrva 1234567 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 126

Tema: 7mm Remington Magnum

  1. #21
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Po moje je trganje tkiv odvisno predvsem od krogle in lege zadetka, ne pa od kalibra.

    Kar se tiče dolžine cevi pa povem, da puške z dolgo cevjo ne bom imel nikoli več.Tistih 5-6 cm več, je velika ovira v avtomobilu, na preži, pri zalazu...itd.

  2. #22

    Privzeto

    Ali pa od hitrosti izrelka...

  3. #23
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    To tudi drži

  4. #24

    Privzeto

    Mugo za tiste pol kilce se pa ja nesikiraš!?Res je trga zelo,jaz mam od norme municijo tovarniško pa izhodno rano naredi zelo veliko!

  5. #25

    Privzeto

    7mm RM ni slab kaliber, samo z njim ne streljajte napr. srninih mladičev.Lahko se zgodi, da imaš že spucanega, ali pa v dveh kosih...
    Za večje razdalje je pa super ker ima zelo ugodno balistično krivuljo.

  6. #26

    Privzeto

    Moj oče ima 7mmRM že 30 let. Ne vem koliko divjadi je uplenil z njo, ampak dejstvo da je bil celo življenje poklicni lovec v goratem lovišču pove da je bilo te divjadi kar nekaj.
    Največja divjad je bil pa podonavski jelen žive teže čez 300kg.

    Sedaj ko je v penziji pa je zamenjal za 9,3 x 62,(7RM ima sedaj moj brat ki ga je nadomestil na delovnem mestu, pa pravi da je ravno tako zelo zadovoljen z njo), ker pač za LD v kateri je nima potrebe po tem kalibru, drugače pa kot je jazbec rekel za daleč je pa špica.
    Mislim pa da je uporabljal le RWS 10,5g KS. Baje se mu je najbolj obnesla.


    LP

  7. #27

    Privzeto

    Tudi stric ima 7mm rem magnum, z njo je postrelil že več 100 kosov srnjadi, gamsov, jelenov, pa nisem še nikoli videl, da bi šel kak mladič na pol, kot pravi jazbec. Izhodna rana ni bistveno večja kot pri meni z 7x64, uporabljama pa oba RWS 10,5 KS. Pok je pa res močan.

  8. #28

    Privzeto

    Moja izkušnja je taka, da sem kdaj nesel 2 kosa domov, uplenil pa sem samo enega.
    Je pa veliko odvisno od vrste krogle, razdalje in pa mesta zadetka.

  9. #29
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Tudi naš lovec ima ta kaliber. Moram ga povprašati kako je s to "misteriozno" flinto :icon_:.

  10. #30
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Sam sem že videl nekaj komadov srnjadi, ki jih je kar "spucalo". Problem so bile premehke krogle. Sedaj uporabljava z očetom orix od Norme, pa zgledajo izstrelne rane čisto vredu.

Stran 3 od 13 PrvaPrva 1234567 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •