Stran 2 od 13 PrvaPrva 12345612 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 126

Tema: 7mm Remington Magnum

  1. #11

    Privzeto

    Živjo
    Če sam polniš ali pa ti kdo polni naboje ni noben prob lem 7rm pač manj napolniš pa imaš isti naboj kot 7x64, če pa rabiš kakšnega medota poknit pa napolniš max pa je zadeva uporabna,z tovarniškimi naboji pazna bit malo boleče za ramo
    lp

  2. #12

    Privzeto

    Rama nič ne boli, samo puško moreš pravilno prijet.
    Imajo pa skoraj vse 65 cm cev, kar je res malo nerodno za piršat, no za na prežo pa gre

  3. #13
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Ni mi jasno zakaj bi morale te puške tako rukati v rame. A je močnejša od 30-06 ? To ni nek afriški kaliber. Če imajo dolgo cev tudi pok ne more biti tako močan.

  4. #14

    Privzeto

    Sej ne rukajo nič v ramo,edino poči malce bolj!Sem govoril lansko leto z enim južno Afričanom ,da jih dosti uporablja dol ta kaliber!Pravi da je univerzalen za vse!

  5. #15

    Privzeto

    7mm RM je močnejši kot 30.06. Ne vem a nimate doma nobenih katalogov...no ali pa malo po netu poglejte.
    To me spominja na to , ko je šel en naš jager jagat medveda. In vzame 308win in pa čeha SP 11.7 grama ki ima 2441 joulov na 100 metrov. Po zakoni ni to dovolj niti za jelena kaj šele za medveda. Potem pa razlaja o premeru krogle, pa o tem koliko je težka...Strogo birokratsko gledano noben čeh v 308win nima dovolj energije za medveda (pustimo prakso od strani). Pa mu nismo dopovedali, medveda pa tudi ni uplenil, so nam ga drugi prej

  6. #16

    Privzeto

    7 mm Remington magnum je glede odsuna primerljiv s .30-06.
    Če ga primeraš z 7x64 ugotoviš, da dosega občutno višje hitrosti le s kroglami teže do ca. 10,5 g. Če primerjaš pa polnitve z 11,5 g , kar je bolj primerna za medveda, pa ni bistvene razlike.
    7 mm Remington potrebuje daljše cevi ca (61-66) cm, 7x64 pa dobro shaja tudi z malce krajšimi (56-61cm).
    7 mm Remington Magnum predvsem blesti na daljših razdaljah na "nepretrdi" divjadi.

  7. #17

    Privzeto

    Ne vem če bi se strinjal, da je odsun pri 7 RM enak kot pri 30.06.
    Iz mojih izkušenj 7rm kar bistveno bolj "useka". Tudi odun puške "gor" je močnejši.
    Mogoče je edina razlika ta, da sta pri vseh teh "magnumih" odsun, in pok puške bolj ostra, to pomen krajša, a takrat toliko močnejša.
    Mogoče ima to kaj veze z izhodno hitrostjo krogle, ki je toliko večja

  8. #18
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Pa naj bo odsun in pok, na lovu to ne more biti ovira. Zagrabi pušo kot treba, sej ni ženska :icon_:.

  9. #19
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    7 mm rem. mag. ima moj oče, zato tudi sam večkrat lovim z njo. V roke jo vzamem, ko grem na gamse, saj je to kaliber, ki se na večje razdalje ne zmeni kaj dosti. Kolikor daleč vidim gamsa dobro oceniti z običajnim lovskim daljnogledom, toliko daleč se ga da s tem kalibrom tudi brez problema upleniti. V kombinacijah z mehkimi kroglami takaliber na lažji divjadi pozroča precejšnje podplutbe in izhodne rane, za oboževalce padanja v ognju je to idealna kombinacija, za tiste, ki imajo radi čim več mesa celega, pa malo manj. Po mojem mnenju je to kaliber, s katerim imamo pri lovu v naših krajih dovolj rezerve tudi ob malo slabših strelih pri lažji divjadi in dobro učinkovitost pri težji.

  10. #20
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Trojane
    Prispevki
    104

    Privzeto

    Sosed ga ima in je res neroden ker je dolg ko pondelk ta karabin.

    Ker za 7 RM polni sam je probal že vse živo in kar precej srnjadi razbil in raztrgal lansko leto pa mu je uspel dober patron z Hornadijevim Interlockom in ima sedaj precej dobro kombinacijo tudi za lov srnjadi.

    Ker je bolan na izredno precizno strelanje im mu ta 7 RM tu nese precej dobro oz. bi rekel že kar odlično, je pred tremi leti doživljal prave travme ko je kupil škatlo naturalisa in ga nabasal. Vam rečem kakršen koli recept je spacal pod 12 cm grupo ni prišel. Tak dva sva ugotovil da Naturalis pač ni za njegovo cev.

    Probal je tudi DK od RWS vendar se obnese samo pri minimalnih polnitva in nizkih brzinah. Pri normalnih brzinah za 7 RM pa blazno trga.
    Der Jäger, der nicht säuft,
    Der Hund, der nicht läuft,
    Und das Mädchen, das nicht stille hält -
    Das sind die drei größten Wunder der Welt!

Stran 2 od 13 PrvaPrva 12345612 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •