Stran 11 od 13 PrvaPrva ... 78910111213 ZadnjiZadnji
Rezultati 101 do 110 od 126

Tema: 7mm Remington Magnum

  1. #101

    Talking

    sj sm te razumel, malo sem se pošalil.
    limati slike pa tudi ni slabo, bomo imeli bolj argumentirano debato.
    kar pa se tiče magnumov; če bi ga jst delal bi tudi dal oznako magnum :icon_smile: se bolje sliši

  2. #102
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Pojem Magnum (močnejša polnitev) deobi pomen pri 300metrih in več Torej tam kjer kalibri brez tega pridevnika niso več tisto kar piše. Vsej pri risanicah je tako. Pri ostali lovski oborožitvi (šibre) pa je popolnoma isto samo da eno nulo snameš
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  3. #103
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    No, sej ne rečem, da se jih da dokaj enako napolnit, ma če gledamo Vihtavuri tabele, po katerih sam polnim večinoma, in se hitrosti kar ujemajo z napisanim(kar za original polnjene naboje ponavadi ne drži), je razlika med .270 win in 7 RM kar očitna, že samo količina smodnika ki stoji v tulcu, je pri .270win pribl. 15% manjša...

  4. #104

    Privzeto

    Mislim da so tiste slike "prenapihnjene". Sam uporabljam ta kaliber za vso veliko divjad, pa se mi še nikoli ni zgodilo kaj podobnega. Mesec nazaj sam uplenil gamsovega kozliča s težo 3kg, in niti približno ni bilo take strelne rane. Uporabljam pa kroglo RWS Evolution 10,3g.

  5. #105
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Slike niso nič prenapihnjene, ker sem bil zraven pri odstrelu desnega komada. Srnjak se je sesedel na mestu, ko sva prišla do komada sem videl, da je v stegnu luknja za celo žogoStreljano je bilo na cca 50m. Lastnik te puške mi je kasneje sam priznal, da je ta kaliber premočan za srnjad. Zelo rad pa z njim strelja jelenjad na 200m in več.

  6. #106
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Slike niso nič prenapihnjene, ker sem bil zraven pri odstrelu desnega komada. Srnjak se je sesedel na mestu, ko sva prišla do komada sem videl, da je v stegnu luknja za celo žogoStreljano je bilo na cca 50m. Lastnik te puške mi je kasneje sam priznal, da je ta kaliber premočan za srnjad. Zelo rad pa z njim strelja jelenjad na 200m in več.
    Nič ni premočan, samo pravo kroglo je treba vzet, ne vem kaj si nekdo misli ko strelja z različnimi SP in TM z hitrostjo +800m/s na srnjad.
    To pač kaže, da ve malo oz .nič.
    Če boš vzel EVO, CDP, ipd bo vstrelna rana enaka izstrelni.

  7. #107
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Točno tako kot je napisal Muzikant. Ta kaliber imamo pri hiši in res dela hude luknje na srnjadi s premehkimi kroglami. Smo dolgo uporabljali TM od RWS in res je bilo pre srnjadi dostikrat grdo za pogledati, na drugi strani težje divjadi dostikrat ni prebilo. Enkrat se spomnim, da ni šlo niti skozi muflona, kjub solidnemu strelu lepo prečno in ne po diagonali ali po dolgem. Sedaj s tršo kroglo Oryx od Norme pa je to čisto druga pesem. Lažje divjadi ne pretrga, pri večji ni problema s prestrelom.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  8. #108
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    Še nekaj na temo terminologije:

    Magnum (iz latinščine) pomeni velik in se v balistiki krogelnih kalibrov nananša na tulec in ne neposredno na polnitev - do nedavnega (do iznajdbe RUM-ov) je bil za Magnum kalibre značilen tudi dodaten magnum rob - velikost tulca in ojačitev dna pa je seveda posledično omogočala močnejše polnitve, čeprav se pri nekaterih kalibrih izkaže da gre za bolj za modno muho oz. prodajni gig.

    Gre pa pri večini (7mm Rem. Mag, .300 Win . Mag....) za izpeljanke iz matičnega naboja .375 H&H mag..

  9. #109
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Jaz pa sem videl , da je 7 Rem mag ni prebila jazbeca, muflonke,
    alojz1 prosim če mi malo obrazložiš tole tvojo objavo.
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  10. #110

    Privzeto

    Ja enostavno. Iskal sem jazbeca, ki ga je lovec ustrelil z tem kalibrom na 100m. Izstrela ni bilo. Prav tako pri ovci. Za kroglo pa ne vem katere je imel. Po vsej verjetnosti češko SPCE.

Stran 11 od 13 PrvaPrva ... 78910111213 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •