Stran 3 od 22 PrvaPrva 123456713 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 213

Tema: Preciznost različnih znamk

  1. #21
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    rutarjan, nobena loterija ni streljati na divjad na 300m, ...
    O tem smo debatirali v svoji temi. Tu pa dajmo o preciznosti!

  2. #22
    Član od
    Apr 2008
    Prispevki
    8

    Privzeto

    Dajmo o preciznosti. Se bom še jaz oglasil. Strinjam se s Francijem in pravim da je Zastava eno navadno sranje. Proti kaki Manlicherici, Sauerju, Tikki se ne more merit. To kupujejo in mislijo da bodo dobili nevemkaj. Ravno ko smo imeli obvezni preizkus strelnega orožja v naši družini hvalil s čisto novo Zastavo. Da kake strelne grupe dela in ne vem še kaj. Pa jo naredi, sem mu rekel. Potem je pa na 100m v tarčo srnjaka naredil strelno grupo 15cm. Jajca lih taka. Tud če mi jo šenkajo je nočem. Prisegam na nemško robo.
    Se ne more kosat z dobrimi puškami pa recite kar hočete. Itak jo ima 3/4 jagrov pri nas. Če hočeš poceni, kupi raje češko.

  3. #23
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat patriot85 je objavil: Pokaži objave
    ... Strinjam se s Francijem in pravim da je Zastava eno navadno sranje. Proti kaki Manlicherici, Sauerju, Tikki se ne more merit. ...
    Zakaj pa potem moja Zastava z ustreznim strelivom dela boljšo grupo kot Manliherca? Jaz ne bi ocenjeval in omalovaževal kar tako na pamet.

  4. #24
    Član od
    Apr 2008
    Prispevki
    8

    Privzeto

    Več razlag je možnih. Lahko se ti "userje" po domače povedano. Lahko je za tisto Manlicherico slab strelec. Lahko je tvoja Zastava slučajno malo boljša od povprečne kvalitete Zastave.
    V splošnem še vedno pravim, tudi po tem kar sem videl, da Zastava to ni to.

  5. #25
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat patriot85 je objavil: Pokaži objave
    Več razlag je možnih. Lahko se ti "userje" po domače povedano. Lahko je za tisto Manlicherico slab strelec. Lahko je tvoja Zastava slučajno malo boljša od povprečne kvalitete Zastave.
    V splošnem še vedno pravim, tudi po tem kar sem videl, da Zastava to ni to.
    Te razlage ne vzdržijo presoje. Strelec je isti, rezultati povprečno dobri tam okoli 9 in 10, odvisno od dneva. Uporaba manliherce predvsem zaradi praktičnosti in cenejše municije in posledična uporaba Zastave predvsem za gamsjo jago. Še posebej se pred mojo Zastavo 30-06 lahko skrije solovčeva Manliherica 308W, pa je bila kupljena kot ah in oh puška.
    Ni vse v znamki, je veliko v obrabljenosti in utekanju cevi in seveda optiki. Običajno je pri lovcih ravno tu šibki člen. Poceni puška in poceni optika. Pri dragih tako opevanih švabskih puškah pa običajno dajejo gor tudi drago optiko.

    Če se gremo pa tisto ta pravo strelsko preciznost bo verjetno potrebno tudi puške precizneje definirati in opustiti pavšalne ocene kakor jih podajamo sedaj.
    O tem pa drugi, bolj kompetentni.

  6. #26
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat patriot85 je objavil: Pokaži objave
    Dajmo o preciznosti. Se bom še jaz oglasil. Strinjam se s Francijem in pravim da je Zastava eno navadno sranje. Proti kaki Manlicherici, Sauerju, Tikki se ne more merit. To kupujejo in mislijo da bodo dobili nevemkaj. Ravno ko smo imeli obvezni preizkus strelnega orožja v naši družini hvalil s čisto novo Zastavo. Da kake strelne grupe dela in ne vem še kaj. Pa jo naredi, sem mu rekel. Potem je pa na 100m v tarčo srnjaka naredil strelno grupo 15cm. Jajca lih taka. Tud če mi jo šenkajo je nočem. Prisegam na nemško robo.
    Se ne more kosat z dobrimi puškami pa recite kar hočete. Itak jo ima 3/4 jagrov pri nas. Če hočeš poceni, kupi raje češko.
    Patriot, mogoče ti ni všeč ime Zastava, ali pa sovražiš Srbe. Zelo slabo poznaš puške. Največ je odvisno , kar ti je že ZR7 povedal, od strelca, montaže in optike, na pa od puške. Zastava je puške izvažala tudi v ZDA. Pred kratkim je šla ena močna serija za Nemčijo. Ne govori kar nekaj na pamet, Koliko strelov si pa dal z Zastavo ???

  7. #27

    Privzeto

    Patriot, mogoče ti ni všeč ime Zastava, ali pa sovražiš Srbe. Zelo slabo poznaš puške. Največ je odvisno , kar ti je že ZR7 povedal, od strelca, montaže in optike, na pa od puške. Zastava je puške izvažala tudi v ZDA. Pred kratkim je šla ena močna serija za Nemčijo. Ne govori kar nekaj na pamet, Koliko strelov si pa dal z Zastavo ???
    Odgovori s citatom
    Zadnja leta je 80 % Steyerjev in sauerjev in mauserjev narejenih ravno iz Zastavinih polizdelkov! Patriot; če ti nekdo ne zadane še ne pomeni da je puška zanič,pa dej temu človeku tvojo "švabico" pa boš videl da bo ustrelil isto!!!
    Meni vse 3 zastave delajo kot se zagre,nesejo - ne boš verjel- grupce po 5 cm,verjetno še bolje,pa je "zakopišček" slab!!!

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  8. #28
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto

    Patriot, z bratovo 7x64 Zastavo, ti u ponoči u gatah vrhunsko ustrelim na 100m ustrelim. Na nastrelu : pršu, pomeru zadeu 9, šu. Čist enostavno je delovna, precizna in za našo jago vrhunska puška, pa še tok draga ni kot preveč opevane in "vruhnske" nemške puške. Važn je kdo je zadej za puško, ne od puške!

  9. #29

    Privzeto

    Na tujih forumih je zaznati predvsem to, da kvaliteta zastavinega orožja zelo niha. Nekateri primerki so super precizni in zanesljivi, druge povprečni, tretje pa bi uporabniki najraje zabrisali v grmovje.
    Bral sem celo take stvari, da naj bi v tovarni testirali vsak izdelek in tiste z boljšimi grupacijami namenili "bolj pomembnim" trgom, slabše pa "manj pomembnim".
    Zato večina priporoča nakup Češke zbrojevke, kjer je za približno enako ceno kvaliteta zagarantirana.
    Naj povem še to, da moj oče je imel Zastavo 20 let in je bil vedno povsem zadovoljen z njo.
    Naj vsak sam presodi, kaj njemu osebno najbolj odgovarja.

  10. #30
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    dolgin, kje si to prebral, da so sauerji, mauserji in steyrji narejeni iz zastavinih polizdelkov?
    no malo še pa bom zvedel, da je moj sako narejen v Kranju:icon_smile:

    pa sej, tut če so, sploh ni slabo, glavno da zaklep veliko lepše lavfa kot pri zastavi. Zelo me moti repetiranje, ki je pravo ropotanje glede na repetiranje npr. sauerja, sakona, steyrja. Zastava mi bolj sliči na vojaško orožje

Stran 3 od 22 PrvaPrva 123456713 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •