Stran 1 od 22 1234511 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 213

Tema: Preciznost različnih znamk

  1. #1
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto Preciznost različnih znamk

    skandinavske puške niso "verjetno" bolj natančne, ampak sigurno:icon_:
    če v to dvomiš se pozanimaj katere firme zmagujejo na kugl tekmah,pa ne mislim teh naših golaž tekm, ampak tut bol priznane v tujini.

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    skandinavske puške niso "verjetno" bolj natančne, ampak sigurno:icon_:
    če v to dvomiš se pozanimaj katere firme zmagujejo na kugl tekmah,pa ne mislim teh naših golaž tekm, ampak tut bol priznane v tujini.
    Brez zamere ce sem te s tem uzalil,nisem nic slabega s tem mislu
    Kakorkoli ze,sm pa napisal da so boljse,ali ne??

    Spet pa je tukej vse spet odvisno od debeline denarnice..
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    andrej win, nič me nisi užalil, sem le napisal, v kar sem se prepričal:icon_smile:
    Glede natančnosti pušk sem govoril tudi z zelo znanim puškarjem z Borovelj, pa je tudi on povedal da serijske puške ni, ki bi bila bolj natančna od Sakovih.Ni pa velikih razlik.

  4. #4
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Če misliš tekmovat, kupi kej boljšega. Za lov so pa tudi druge dobre, ne skrbi :icon_:.

  5. #5

    Privzeto

    Na naših ostrostrelnih tekmovanjih nisem še videl junaka, ki bi zmagal z Zastavo.Zmagujejo: Blaser, Sako,Manlicher in pa seveda predelane puške z športnimi cevmi. Tisti, ki jih imate jih lahko hvalite, ampak Zastava enostavno ni kunkurenčna ne po kvaliteti ne po preciznosti, proti tem znamkam orožja, ki jih navajate. Grupa zadetkov ispod tri centimetre je lahko narediti s tremi streli, poskusite ustreliti deset strelov pa nato zmerite grupo. Boock Kranj take puške kot je Tika enostavno povedano ni sposoben narediti. Belerresant cev je najcenejša cev, ki jo boroveljčani prodajajo in temu primerna je tudi peciznost.

    L.P.

  6. #6
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Zastava je super puška za lov. Mislim, da jih je v SLO največ. Je "delavna".

  7. #7

    Privzeto

    Franci, poglej malo v srbsko revijo Kaliber, kdaj pa kdaj zmaga tudi kakšna zastava (seveda predelana...)
    Je pa neumnost primerjat puške za tekmovanja z lovskimi puškami.
    To sta poplnmoma različni stvari, z različnimi pristopi..tehnikami streljanja...
    Bom enega takega tekmovalca z 15 kilogramskim .50BMG-jem vzel na gamsa. Bo tolk zadihan da ga tudi videl ne bo

  8. #8

    Privzeto

    Obiskal sem BOCK in si ogledal njihove puške. Moram reči da izdelujejo zanimive puške, praktično unikate. Tudi cene so pri teh puškah še kar znosne, če si ravno ne omisliš kakih hudih gravur. Kar me je najbolj zmotilo je dolžina puške, ki meri nekaj čez 120 cm. Cev ima 65 cm, medtem ko je tikka dolga 108 cm, cev pa 58 cm. V kolikor bi se na puški iz Bocka odločil krajšat cev na recimo 58 cm, kot ima tikka, skoraj ne verjamem, da bi lahko primerjal preciznost.

    Franci, Belerresant cev, ki jo omenjaš, ali je to cev, ki jih vgrajujejo pri BOCK. Meni so omenjali Bohler cevi, če sem si prav zapomnil. Je belerresant samo model tega proizvajalca? In kakšen renome ima pravzaprav Bohler firma?


    Citat FRANCI je objavil: Pokaži objave
    Na naših ostrostrelnih tekmovanjih nisem še videl junaka, ki bi zmagal z Zastavo.Zmagujejo: Blaser, Sako,Manlicher in pa seveda predelane puške z športnimi cevmi. Tisti, ki jih imate jih lahko hvalite, ampak Zastava enostavno ni kunkurenčna ne po kvaliteti ne po preciznosti, proti tem znamkam orožja, ki jih navajate. Grupa zadetkov ispod tri centimetre je lahko narediti s tremi streli, poskusite ustreliti deset strelov pa nato zmerite grupo. Boock Kranj take puške kot je Tika enostavno povedano ni sposoben narediti. Belerresant cev je najcenejša cev, ki jo boroveljčani prodajajo in temu primerna je tudi peciznost.

    L.P.

  9. #9
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    ... V kolikor bi se na puški iz Bocka odločil krajšat cev na recimo 58 cm, kot ima tikka, skoraj ne verjamem, da bi lahko primerjal preciznost.
    ...
    Nekaj sem bral, da dolžina ne vpliva na točnost. Menda je celo neka ostrostrelska puška dolga komaj 52cm.

    Pa še to. V kolikor mislite preveč skreniti s teme (Cz550), predlagam, da odprete novo temo.
    Moderator?

  10. #10
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Menim, da imaš prav. Daljša cev - večja vibracija cevi.

Stran 1 od 22 1234511 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •