Stran 6 od 22 PrvaPrva ... 234567891016 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 213

Tema: Preciznost različnih znamk

  1. #51

    Privzeto

    Slona boš skoraj sigurno zadel seveda, če boš zadosi blizu. Zastava je torej po vaših odgovorih sodeč za odstrel srnjadi na majhne razdalje vsaj tako zatrjujete lastniki le teh, ker seveda dolgi streli niso več lovsko etični. Postavil bi pa vprašanje: Kaj je zastava naredila v vseh teh letih za varnost strelca v primeru, da pride do prevelikih pritiskov in s tem posledično do trganja tulca? Vse bolše znamke imajo varnostne odprtine za razbremenitev pritiskov, oziroma za usmerjeno odvajanje plinov. Kako je s tem pri zastavi?

    L.P.

  2. #52
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat pumpa je objavil: Pokaži objave
    5cm pomeni ogromno,če si pred tem zamaknil še za 20cm
    Lahko zamakneš tudi 50 cm. Taki naj se vpišejo raje v ribiško družini. Resno mislim. Naj ne mučijo divjadi.

  3. #53
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Jaz imam crveno zastavo delano za ZDA, staro 30 let. Pet šusov spravim v krog s premerom dva centimetra. Vaši manlicheri se lahko skrijejo, če so loleki zadaj.

  4. #54
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Ne vem kaj tako primerjaš z mannlicherjem, ki ubistvu sploh ni tako zelo natančen, je pa prava paša za oči.
    Pa primerjaj tvojo zastavo s sakom, ki je po preciznosti še boljši od ostalih(vsaj tako pravijo tekmovalci, sam ne vem, ker je sako moja prva puška)
    Katera puška je pa od repetirk sploh manj precizna od zastave(v splošnem,brez izjem)?

  5. #55
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    To je že poglavje za poseben test, študijo.

  6. #56

    Privzeto

    Sam imam tri Zastave: 8x57, 7x64 in 223. Vse puške so odlične za mene manj pa za divjad. Mislim, da se preveč pogovarjamo o puški premalo pa o strelcu. Slab strelec lahko ima puško za 2000€, pa se ne more primerjati z dobrim strelcem kateri ima puško za 500€.
    lp

  7. #57

    Privzeto

    ob tem da si jager in si je treba nabavit opremo, je verjetno potrebno še kake položnice plačat pa avto pa vse vzdrževat, pa familijo na morje pelat...tak da ti na koncu ne ostane tok da bi se lahko ven metal z najdražjimi puškami.
    Ja sej bo ati kupu!!!!! Ejejejejej............

    Patriot,kar pa se tiče tvojga megana - je čist v redu,a veš da ma vse več nemških avtomobilov francoske in italjanske motorje not!!!!
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  8. #58
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Vidim,da je zopet postal zanimiv moj izziv iz teme o strelnih daljnogledih kjer se ni našel nihče,da bi z velikokrat dražjim orožjem kot je moja Preduzeče 44 (zastava) ustrelil vsaj enkrat bolje od mene. Torej da od 30 možnih krogov jaz ustrelim le 15 on pa 30. Kje ste maherji z Dragimi in preciznimi puškami svetovno znanih proizvajalcev ki nimajo "lufta v zadnjem položaju zaklepa" ??? Patriot mogoče me boš pa ti spravil v kozji rog
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  9. #59

    Privzeto

    Vse je odvisno od strelca in pogojev streljanja. Naprimer pri mraku tik pred nočjo bo rezultat (zrak) 0, bolša optika najmanj 3.
    lp.

  10. #60

    Privzeto

    Živjo
    veper kadar hočeš sprejmem tvoj izziv, bova pa poskusila tudi s streljanjem praznih puškinih tulcev na 100 bomo videli koliko jih postreliš ti od desetih in koliko jih postrelim jaz kdor zmaga plača kosilo, če s upaš sprejeti izziv tudi z moje strani? Pa bomo videli koliko zmore zastava, tudi drugi ki jih tako hvalite poskusite zadeti tulec na 100 m pa boste videli kaj je zastava in kaj je naprimer tikka ali sako. Z mojo tikko jih jaz od osmih tulcev poderem 5 poskusite vi z zastavo, če vam to uspe kapo dol pa brez goljufanja prosim
    lp:icon_:
    Last edited by denis jež; 3. June 2008 at 17:59.

Stran 6 od 22 PrvaPrva ... 234567891016 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •