Stran 4 od 22 PrvaPrva 1234567814 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 213

Tema: Preciznost različnih znamk

  1. #31
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Zadnjič sva z kolegom mešala zrak ,pa sva se odločila,da preizkusiva njegovo Manliherico clasic let2002 kaliber3006 ,pa mojo Produzeče 44 8x57 (poznejša Zastava ) kolegovo Zastavo 3006(novo) in mojo rusko prelamačo 308W. Zadevo sva izpeljala takole: v star kovaški primež ki je postavljen tako,da je moč streljati izpred njegove delavnice na cca120m sva vpela puškarsko stojalo in vanj seveda krepelo za krepelom in streljala po tri strele. Primež ima vertikalno in horizontalno dovolj fino nastavitev da sva prepričana o enakomernem cilju in zato so rezultati nekako primerljivi. Ker pri tem ne igra optika nobene vloge nima pomena opisovati kakšna je na kateri motiki.In rezultat!! Manliherica je bila boljša za 6mm v grupi od nove Zastave in za 2,5 cm boljša od Preduzeča 44 ki ima mimogrede tudi cev iz tistega obdobja in verjetno kakega četnika ali pa okupatorja navesti. Močno je izstopala samo ruska prelamača (grupa 10,5 cm municija Barnaul ruska). Aja in kakšno grupo je naredila Manliherica?? 3,5 cm Torej najino igračkanje lahko samo potrdi,da so Zastavezelo solidno orožje,sploh če primerjamo še ceno. Verjetno bi lahko našel boljšo Manliherico ,in vsekakor bi našel tudi boljšo Zastavo ,vendar ali boljšo puško za lov sploh potrebujemo??? Sheakspeare je napisal :to je vprašanje
    Last edited by Veper; 2. June 2008 at 17:12.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  2. #32
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto

    Veper, kapo dol!

  3. #33
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Ma ja pa še Veprica je mojo trditev potrdila z včerajšnim gumbarjem na kakih 110m s strelom v vrat.:angel2:
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  4. #34
    Član od
    Apr 2008
    Prispevki
    8

    Privzeto

    Ma kar tolažite se, to govorite edino zato, ker vas ima 90% od tle Zastave. Zato so tudi v redu. Za vas.
    Strelov? Enih 40 (2 paketa municije, S&B in enega Norma) sem spustil. Z drugimi puškami tudi en tok. Pogovorjal sem se z različnimi puškarji. Večina jih tudi pravi, da so stare Zastave še še, ampak sedaj nove pa da je taka kvaliteta da je obup.
    Ma sej vidiš čisto preprosto (sem bil na sejmu u Salzburgu letos): vzameš puško, potegneš zaklep do konca ven in pol probaš premikat levo-desno. Pri dobrih puškah se premakne malo ali nič, pri Zastavi pa par cm.
    Eh kar tolažite se, saj je tudi v naši LD tako da ima 90% članov Zastavo. Zato jo tudi zagovarjate. Jaz pa pravim: ali dobra puška, ali nič. Za podatek: sem še študent, ampak v kratkem se bo v moj arzenal prikradla ali H&K SL2000 ali pa Manlicher Classic.

  5. #35
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Najprej, bravo Veper !!! Patriot, če si še študent pa res nimaš veliko izkušenj s puškami . Še noben puškar mi ni pokritiziral Zastave. Obratno, veliko se jih je izučilo ravno v Zastavi :icon_:.

  6. #36

    Privzeto

    detel in veper prav imata!patriotu pa samo to, da če znaš streljat potem lahko z vsako puško zadaneš (no ne s tako z uničeno ali zvito cevjo, da smo si na jasnem) sicer sam nimam zastave, jo pa ima kolega je starejše izdelave in je zelo vredu puška in precizna vem iz lastnih izkušenj.

  7. #37

    Privzeto

    Potrjujem izjavo,da so tastare zastave Ok,nove pa ne.
    Pogovarjal sem se z lovci iz Srbije,ki pravijo enako.Nove pa niso to kar so bile,večino strokovnjakov jim je ušla iz tovarne in je kvaliteta precej padla z odhodom kadra!
    Tako pravijo "brača srbi"(v bivši jugi),nekaj bo že držalo.

  8. #38
    Član od
    Apr 2008
    Prispevki
    8

    Privzeto

    Seveda bo Franc, saj sem se tudi z dosti puškarji pogovarjal, s takimi ki imajo veliko različnih pušk po rokah, delajo montaže in popravila. Samo priznat si nočete, ker ste vsi lastniki Zastav. Zanima me, koliko od vas ki zagovarja Zastavo, ste jo kupili zaradi pomanjkanja sredstev? Grem stavit da če bi imeli več denarja, bi kupili kaj boljšega. Potem pa po možnosti stavite kakega Swarovca gor za 1500€, kot bi vgradil 3.0 turbo motor v fičota.
    Naj povem še zaključno misel, in če bo kdo temu ugovarjal, potem mu res ni pomoč: povejte, dragi kolegi jagri, kdo oziroma kateri narod/kultura, ima v lasti daleč največ "sistemov", ki jih kopirajo po celem svetu in so še vedno vzor v izdelavi orožja?
    Naj omenim le nekaj zadev: sloviti Mauser zaklep, ki ga imajo vaše drage Zastave(ki ima verjetno 3cm lufta na koncu), sistem "šarca" mg34 oz mg42, po katerem se zgledujejo vsi sodobni mitraljezi, sistem Stg. 44 oziroma Mp44, po katerem je 100% izpeljana kalašnikovka, če zaidemo h večjemu orožju-> top 88mm, verjetno najboljši top druge svetovne vojne, pa recimo sistem Manlicher v prvi svetovni vojni, prav tako odličen......ajoj ajoj kok je tega...
    Po drugi strani, če se obrnem k Srbom, kaj so pa oni naredili? Razen čevapčičev, za kar jim res vsaka čast? Orožje? Kopirajo na veliko, po drugi svetovni so skopirali avtomat Mp40 samo v svojem kalibru, par vrst Ak-47 sko skopirali (m70), potem M76, itd....

  9. #39

    Privzeto

    jadi jadi
    Ni panike za mehanike, ni sile za debile.

  10. #40

    Privzeto

    patriot prav maš da je zastava kopirala zaklepe pa to, pa noben ne govori da ni nemška stvar uredu, daleč od tega! js mam tud daljnogled zeiss na svoji bokarici ne zrak sarajevo. itak da v nemški kvaliteti ni dvoma, sam zadeva je taka da grem z lažjo vestjo na jago z zastavo pa z njo padem pa jo obtolčem, kot pa da poškodujem nek manlicher za 3000€ pa se sekiram, zastave mi pa ni škoda ali pa kake druge cenejše varijante upam da razumeš ka ti hočem povedat...

Stran 4 od 22 PrvaPrva 1234567814 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •