Stran 11 od 22 PrvaPrva ... 78910111213141521 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 101 do 110 od 213

Tema: Preciznost različnih znamk

  1. #101
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Preveč se ubadamo s tem, kako kdo zadane na tarčo, ko je dejansko 90% odvisno od puške, municije in daljnogleda. Pol se pa čudimo, ko kak dobr strelec(za tarčo) zgreši celega srnjaka, ali pa celo kaj večjega. Ubistvu pa nič čudnega, če vedno trenira le strele iz vreč, na lovu pa teh nimamo zraven.

  2. #102
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    Preveč se ubadamo s tem, kako kdo zadane na tarčo, ko je dejansko 90% odvisno od puške, municije in daljnogleda. Pol se pa čudimo, ko kak dobr strelec(za tarčo) zgreši celega srnjaka, ali pa celo kaj večjega. Ubistvu pa nič čudnega, če vedno trenira le strele iz vreč, na lovu pa teh nimamo zraven.
    Tako je. Naš lovec zelo dobro strelja v tarče, ko pa vidi srnjaka se user.... v hlače in problemi in muke so tu.

  3. #103

    Privzeto

    To bi moralo biti bistvo lovskih strelskih tekem,čim bolj podobno dejanskim stanjem,kot na lovu(strel iz viske preže,prostoročno,itd..)
    Iz žaklja in stojala samo preizkušamo preciznost puške!

  4. #104

    Privzeto

    Živjo
    Saj ravno preciznost je bila tema te debate, ni bila uporabnost
    lp

  5. #105
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Tako je Denis ,preciznost je tema in kaj je dovolj precizno da je tudi lovsko uporabno?? No to pa je na nastrelu risanic dva zadetka od treh in minimalen rezultat 2x1 na 100 m. Strelec ki ima vsaj tako precizno puško je upravičen loviti z njo in to je vse kar je potrebno vedeti o preciznosti in uporabnosti lovskih pušk. Mogoče malo off topic pa vendar drži!!
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  6. #106

    Privzeto

    Če smo povsem natančni je bila tema na preciznost različnih znamk, ne o uporabnosti le teh.
    lp

  7. #107
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Po preletu celotne teme me žalosti, da po mojem mnenju eden najbolj zrelih forumov v Sloveniji pada na nivo prepucavanja na točki denarja in statusnih simbolov.



    Glede preciznosti pa tudi po vsem prebranem še vedno ne vem odgovora na vprašanje ali je recimo sako 85 bolj natančno kot cenejša tikka t3 ali ne?

  8. #108
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Kaj hudiča te toliko matra preciznost ? Pa kupi si tekmovalno in lovi z njo. A boš streljal metulje ?

  9. #109
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Me sploh ne matra in kot sem že mnogokrat pisal nikoli ne streljam dalj kot na 100m in nimam nobenega namena kupovati sploh kakršnekoli nove puške. Imam kakih 60 let staro bokarico in sem kljub njeni nepreciznosti več kot srečen z njo.


    Rad pa si razširjam polje znanja in vedenja kjerkoli le lahko in temu je bilo namenjeno moje vprašanje.

  10. #110

    Privzeto

    Živjo
    Sako se od tikke razlikuje zelo malo, mogoče je za odtenek natančnejši, je pa pri sakotu mogoče lepša izdelava ampak to so finece mogoče je pri sakotu več pozornosti posvečene kopitu vsaj zdi se mi tako drugače pa velikih razlik ni saj je to praktično ena in ista firma, ni kaj skandinavci so zakon, na področju orožja pa tudi nežnejši spol se mi zelo dopade v skandinavskih državah,kaj je lahko lepšega kot lepo blond skandinavsko dekle
    lp

Stran 11 od 22 PrvaPrva ... 78910111213141521 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •