Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 13

Tema: kaliber 30-06 spr. - za daljše strele

  1. #1

    Privzeto kaliber 30-06 spr. - za daljše strele

    Pozdravljeni!

    Zanima me kakšno kroglo mi predlagate za omenjeni kaliber 30-06 za daljše strele max.300 metrov. Predvsem za jelenjad, gams, prašič. Ogrevam se za srednje težko kroglo 10,7 gramov.

    lp

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana, Dolenjska
    Prispevki
    430

    Privzeto

    Citat trma je objavil: Pokaži objave
    Pozdravljeni!

    Zanima me kakšno kroglo mi predlagate za omenjeni kaliber 30-06 za daljše strele max.300 metrov. Predvsem za jelenjad, gams, prašič. Ogrevam se za srednje težko kroglo 10,7 gramov.

    lp
    Meni hinterberger dobro nosi v tej gramaturi.

    Letos sem delal nastrel z 9,7, pa je bla isto lepa grupa, čeprav so mi odsvetovali to kuglo, ker naj bi bila prelahka. Začuda je nosila skoraj isto kot 10,7.

  3. #3

    Privzeto

    Ne vem če je potrebno streljat jelena in prašiča na 300 metrov, za gamsa bi pogojno to bilo razumljivo.
    Se pa sigurno da, dobra puška, dobra optika, primerna krola (boat tail..) pa kar nekaj zreninga..

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Citat trma je objavil: Pokaži objave
    Pozdravljeni!

    Zanima me kakšno kroglo mi predlagate za omenjeni kaliber 30-06 za daljše strele max.300 metrov. Predvsem za jelenjad, gams, prašič. Ogrevam se za srednje težko kroglo 10,7 gramov.
    Če bi vprašau američane,bi biu odgovor Sierra
    Pod 10,7 ne jemat,bojše,da veš kam malo težja pade in pomeriš pač malo višje (predpogoj-tarča 100,200,300 m ).
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  5. #5

    Privzeto

    trma, odgovor je enostaven. Primi v roke katalog npr. Frankonia in v rubriki strelivo poiščeš naveden kaliber, nato še kroglo, katera ima na 300 m najman padca in si ZMAGAL.

  6. #6
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Citat kuglaabc je objavil: Pokaži objave
    trma, odgovor je enostaven. Primi v roke katalog npr. Frankonia in v rubriki strelivo poiščeš naveden kaliber, nato še kroglo, katera ima na 300 m najman padca in si ZMAGAL.
    Za tako dolge strele na jelenjad (pa čeprav ima 30-06 dost energije) ni potrebno imet neke super fine krivulje,ker bo s tem izgubiu na masi krogle--> bo manj energije
    Bolj se moraš uprašati kateri tip krogle bo najbolj primeren za tvoj način lova..
    Mogoče kakšen RWS-ou H-mantl 11,7g ,ki se po krivulji na 300 metrou razlikuje od 9,7g za slabih 5 cm ..h -mantel pa pravijo,da tudi z manjšo hitrostjo izredno veliko prebije

    Drugače pa pod temo 270 win poglej Impalo
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  7. #7

    Privzeto

    Citat jazbec je objavil: Pokaži objave
    Ne vem če je potrebno streljat jelena in prašiča na 300 metrov, za gamsa bi pogojno to bilo razumljivo.
    Se pa sigurno da, dobra puška, dobra optika, primerna krola (boat tail..) pa kar nekaj zreninga..
    Jazbec, mislil sem predvsem strel na gamsa, kjer je hitro velika razdalja. Kar se pa tiče krogel me zanima pa prevsem natančnost posameznih krogel-streliva za omenjeni kaliber na strelih nad 100 metrih.

  8. #8
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Citat trma je objavil: Pokaži objave
    Jazbec, mislil sem predvsem strel na gamsa, kjer je hitro velika razdalja. Kar se pa tiče krogel me zanima pa prevsem natančnost posameznih krogel-streliva za omenjeni kaliber na strelih nad 100 metrih.
    http://www.youtube.com/watch?v=Yx6TJ...eature=related
    mogoce malo pomaga poglej use serije strel navzgor in navzdol kar pride prav za gamsa

  9. #9

    Privzeto

    Sem sprobal 10,7g RWS ks, rezultat kar v redu. Odlično grupo mi je delal GECO target 11g. Danes probamo še Lapua-mega, nosler balistic, SST in Interbond. Potem pa napademo

  10. #10
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Citat trma je objavil: Pokaži objave
    Sem sprobal 10,7g RWS ks, rezultat kar v redu. Odlično grupo mi je delal GECO target 11g. Danes probamo še Lapua-mega, nosler balistic, SST in Interbond. Potem pa napademo
    trma SST predvsem mislim tle na hornady.ali imas doma "nafilane".namrec ze dlje casa iscem hornady sst pa ga ni nikjer za dobit,ce kdo mogoce ve kje in kako do njega.namrec v nasi ld dobeden ne polni nabojev in je problem

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •