Stran 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 19 od 19

Tema: Uvoz orožja iz Hrvaške

  1. #11

    Privzeto

    Še nekaj!!!
    Pri opravljanju carinskih formalnosti na hrvaški strani je pomembno, da izvod izvozne carinske deklaracije, ki je namenjen prodajalcu potrdi s carinskim žigom Hrvaška carina. S tem bo prodajalec imel dokaz, da je orožje zapustilo državo.

  2. #12

    Privzeto

    Hvala Lectograjski, torej je to res zgleda vse kar rabim. Se mi je zdelo nekam malo papirjev.

    Kako pa mora biti kupoprodajna pogodba sestavljena? A mora biti v slovsnkem ali hrvaškem jeziku? Ali kar obeh?

    Lep pozdrav
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  3. #13

    Privzeto

    Jezik pogodbe ni pomemben. Najboljše bi bilo v Hrvaškem jeziku, posebno, če jo bo overil hrvaški notar. (ni pa overitev nujna)
    Bistveno je, da so v pogodbi navedeni vsi podatki o prodajalcu, kupcu, orožju in cena. Lahko je napisana tudi prostoročno.

  4. #14

    Privzeto

    In seveda datum in kraj, ter podpis obeh!!!

  5. #15

    Privzeto

    Ganges a kupuješ 6 PPC?

  6. #16

    Privzeto

    Nekaj takega ja
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  7. #17

    Privzeto

    :icon_:

  8. #18

    Privzeto

    Zdravo!

    Glede nato, da je zadnja objava stara skoraj 10let, me zanima kako je s trenutnim stanjem uvoza orožja iz hrvaške?

    Bolj specifično me zanima nakup orožja (risanice, šibrenice) od fizične osebe. Kot sem razumel, se plača nekakšno tasko v višini 20% vrednosti orožja? Kako pa je še z drugimi stroški? Kako poteka cel postopek prodaje na hrvaškem delu dandanes?
    Men love to wonder, and that is the seed of science.
    - Ralph Waldo Emerson

  9. #19
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    Mislim, da ti bodo na tvoji UE vse povedali, predvsem pa bo bolj relevantno. Še nekaj: pri izvajanju orožne zakonodaje imajo različne UE malenkost različne načine dela in zahteve, kar sem že večkrat zasledil. Koliko je to prav, ne bi razpravljal, vsekakor pa le vprašaj na svoji UE.

Stran 2 od 2 PrvaPrva 12

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •