Stran 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 15 od 15

Tema: Silobran

  1. #11

    Privzeto

    Tisti, ki se redno srečujemo z medvedi, vemo da agresivno vedenje medveda ni nekaj kar je jemati zlahka. Vsekakor raje pridem domov cel in nepoškodovan ter poljubim otroke in ženo, kot da me medved poškoduje.

    Prevsem to pomeni da streljaš res v izrednih primerih - ranjen medved je bolj nevaren medved, kot neranjen in da sem saj jaz raje v postopku pred sodnikom za prekrške, kot pred stvarnikom.

    Brez heca. Verjetnost napada na lovca, je bistveno večja za napad ljudi ali npr, psov kot medveda.

    Vsekakor mislim in verjamem, da imam pravico da ostanem živ in nepoškodovan, tudi če sem zato prisiljen poškodovati "sočloveka".

    Kako pa je mogoče zagotoviti si sposobnost samoobrambe pa mislim, da je vsakemu, ki premore malce zdrave pameti tudi jasno.

  2. #12
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Kakšna je razlika v določilih o silobranu med sedanjim iin prejšnjim KZ?

  3. #13

    Privzeto

    Načeloma se je večina osnovnih definicij (malomarnost, naklep, silobran...) v novem KZ spremenilo. Moramo pa počakati na objavo v Uradnem listu, ker so se spremembe dogajale še med parlamentarno obravnavo. Nov KZ začne veljati novembra 2008.

  4. #14

    Privzeto

    V našem primeru bi lahko inšpektor vsaj malo pogledal vstopno in iztopno rano...pa bi mu bilo hitro jasno kako in kaj.
    Drugače pa sam zalagam krmišče ki ima poleg visoko zaprto prežo, in je namenjena samo za odstrel medveda, posebej sedaj ko se nič ne vidi zaradi listja, se bolje počutim z 7x64 na rami.
    Zanimivo je to, da imamo na sosednejm hribu, ki je znana turistična točka medvedko z mladiči (letošnjimi) pa noče nihče nič videt, ne slišat. Medved bi jim pokvari turistično sezono..

  5. #15

    Privzeto

    http://24ur.com/novice/crna-kronika/...-vlomilca.html

    Me prav zanima kako bi se pri nas končalo?! Verjetno bi te moral vsaj enkrat zaštihat z nožem preden bi ga lahko ustrelil, da bi dokazal, da je bila uporaba sile sorazmerna ali upravičena...

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

Stran 2 od 2 PrvaPrva 12

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •