Stran 2 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 31

Tema: zeiss jena

  1. #11
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    .....ali MAG-LITE .

  2. #12
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Peče
    Prispevki
    57

    Privzeto

    Do sedaj sem streljal samo v tarčo(pripravnik)
    mislim da si moraš vzeti več časa da točno nameriš - ker nima "sredinske nitke"
    ampak kot sem že napisal - na 100 metrov je nastreljena, zadel v 10 :icon_:

  3. #13
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Bled
    Prispevki
    664

    Privzeto

    Imam omenjeno optiko (češka bokarica) in sem pujsa lanščaka uplenil v mlaju, brez kakšnega umetnega vira svtlobe ura je bila pa malo čez deset junija. Veliko sem prejagal lisice z njo in sem jih kar nekaj uplenil v snegu, ko ni bilo nobene lune. Ali pri luni...Optika je za mlade in dobre oči več kot dovolj.

  4. #14

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    .....ali MAG-LITE .
    Pa salotejp.

  5. #15
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto jena 6x42

    Jaz imam pa Zeiss jena 6x42 skoraj nerabljen. Vem, da je daljnogled dokaj star, vendar me zanima ali se mi ga splača zmontirati na nov Zastavin karabin ali je bolje kupiti novejšega in tega prodati?

    Prosim za mnenja.

  6. #16
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Primož, ti kar montiraj to kar imaš. Zadeva je ok. Jaz imam na bokarici 4x32 zeiss jenna, pa ne rabim snega in ne vem kakšne lune za odstrel prašičev ponoči na krmišču in lisic pozimi. Kar vidim s prostim očesom vidim tudi ustrelit s tem daljnogledom.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  7. #17
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    Se strinjam.

    Moj oče ima na češki bokarici še prvi daljnogled Zeiss Jena.Star čez 30 let že in je še vedno v tip top kondiciji,če odštejem površinske praske.

  8. #18

    Privzeto

    Imam ga na bokarici, oboje že staro (sem drugi lastnik). Moje mnenje je tako. Če streljaš na daleč, potem daj kaj drugega gor, drugače pa ni potrebe, do stotke gre OK, pol je pa že križ nekam debel glede na povečavo.
    Je pa odlična izvedba 6x32, samo kaj ko jih je malo in ga je težko dobit.

  9. #19

    Privzeto

    To je najboljša optika kar so jih kdaj delali! Tko da to zmontiraj,če pa ne boš pa men prodaj!

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  10. #20
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Kaj praviš Dolgi, da se mi splača zmontirat? O.K. te bom ubogal in kaj kmalu poročal o rezultatih. :icon_:

    p.s: Če mi ne bo odgovarjal bo naprodaj (poceni)

Stran 2 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •