Stran 3 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 31

Tema: zeiss jena

  1. #21

    Privzeto

    Pred kratkim sem ponovno kupil Jeno ZF6 (6x32) in to dokaj poceni. Optika je nerabljena in je na ZH 324.



    Originalna montaza za ZH ima pod objektivom 4 vijake, po dva z vsake strani i en vecji pod tubusom, bolj proti okularju. Da bi kriz nastavil po horihontali (levo-desno) sledis korake:
    1. probas strel na tarco,
    2. ta vecji, centralni vijak pod tubusom odvijes 1/4 kroga (pred strelom je moral biti zavit do konca),
    3. ce je zadetek recimo z desne strani, odvij enakomerno dva vijaka z desne i zavij dva vijaka z leve (vijaki rinejo kriz proti zadetku),
    4. pred ponovnim strelom obvezni zavij veliki centralni vijak iz tocke 2 (z njim je montaza pritrjena za optiko),
    5. postopek ponavljati da zeljenega zadetka.

  2. #22
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    ...in porabiti 2 škatli patronov za natančno nastrelitev

  3. #23
    Član od
    Nov 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    163

    Privzeto

    Tudi sam imam enak daljnogled. Nastrelitev niti ni tako komplicirana, če seveda veš kako se stvari lotiti.
    Lovski zdravo by n44p.

  4. #24

    Privzeto

    In da, pozabil sem napomniti, med vsakim strelom obvezno pocakati da cev shladi...

  5. #25
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    gorenska
    Prispevki
    216

    Privzeto

    to so vredu optike za normalno rabo tam do 120 metrov.mam jih na dveh puskah in sem cisto zadovolen z njima.

  6. #26
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    štajerska
    Prispevki
    473

    Privzeto

    moje mnenje o tem daljnogledu: ni pogojev, da bi si ga kupil. imam ga na češki bokarci in komaj čakam, da pridem malo do €, da zamenjam. predvsem me moti premajhna povečava pa tudi ta križ oz. mi mu kar rečemo "kol" je predebel, tko da že zaseda skoro četrt leče..dlje od 80m skoraj ne upam streljat. potem pa še to nastreljevanje. moraš dopust vzet!! no so pa maheri, ki ga zrihtajo že po 2 šusih. no mogoče tudi to, da sem se malo razvadil s swarowskim (2.5-10 X 56), ki ga imam na karabinu. ste pa tudi ljudje, vključno z mojim dedkom, ki ga pa nebi zamenjali za doben dnar, koker se navadiš, pa kak ti paše.

  7. #27
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    gorenska
    Prispevki
    216

    Privzeto

    Citat davorin je objavil: Pokaži objave
    moje mnenje o tem daljnogledu: ni pogojev, da bi si ga kupil. imam ga na češki bokarci in komaj čakam, da pridem malo do €, da zamenjam. predvsem me moti premajhna povečava pa tudi ta križ oz. mi mu kar rečemo "kol" je predebel, tko da že zaseda skoro četrt leče..dlje od 80m skoraj ne upam streljat. potem pa še to nastreljevanje. moraš dopust vzet!! no so pa maheri, ki ga zrihtajo že po 2 šusih. no mogoče tudi to, da sem se malo razvadil s swarowskim (2.5-10 X 56), ki ga imam na karabinu. ste pa tudi ljudje, vključno z mojim dedkom, ki ga pa nebi zamenjali za doben dnar, koker se navadiš, pa kak ti paše.
    no davorin res je da nemores primerjat z novim dalnogledom priznane firme.menjam tudi jaz novo optiko na drilingu in vem da bom veliko lazje lovil potem z njim,ceprav se da tudi z tastarem normalno lovit.

  8. #28

    Privzeto Zeiss jena

    Pozdravljeni, na puški imam na shul montažo montiran zeiss jena 4x32 ddr.
    Daljnogled mi več ne drži strela, oziroma se mi križ po vsakem strelu premika.
    Ker je sama montaža že sama po sebi zelo draga, bi rad omenjeni daljnogled dal na servis, oziroma bi ga zamenjal z drugim, ki bi na te dele shul montaže pasal.
    Predvsem me zanima če poznate kak dober servis, oziroma če mi posredujete naslov za servis direktno za zeiss v Nemčiji. Zanima me tudi če paše kak drug daljnogled s šino na to montažo.

    Za vaše odgovore že v naprej hvala.

  9. #29
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Seveda se da montirat drug daljnogled. Samo te bo tudi drago prišlo, ker se mora dalnogled odlotat in na novo dat gor drug. Kako široko šino pa imaš 14mm?
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  10. #30
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat krduš je objavil: Pokaži objave
    Pozdravljeni, na puški imam na shul montažo montiran zeiss jena 4x32 ddr.
    Daljnogled mi več ne drži strela, oziroma se mi križ po vsakem strelu premika.
    Ker je sama montaža že sama po sebi zelo draga, bi rad omenjeni daljnogled dal na servis, oziroma bi ga zamenjal z drugim, ki bi na te dele shul montaže pasal.
    Predvsem me zanima če poznate kak dober servis, oziroma če mi posredujete naslov za servis direktno za zeiss v Nemčiji. Zanima me tudi če paše kak drug daljnogled s šino na to montažo.

    Za vaše odgovore že v naprej hvala.
    Jaz osebno ti predlagam da kontaktiraš kakega puškarja, ki mu zaupaš in mu poveš kak problem maš, pa boš dobil neke okvirne informacije o ceni in kaj se splača kaj ne... Če ne boš vedu koga kontaktirat mi piša na ZS pa ti dam tel od dveh puškarjev...

Stran 3 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •