Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 31

Tema: zeiss jena

  1. #1
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Peče
    Prispevki
    57

    Privzeto zeiss jena

    Zdravo!

    Na bokarici imam zeiss jena 4x32 optiko, zanima me kako se nastavlja - popravlja smer levo desno. na optiki sta zgoraj dva gumba, prvi je za nastavljanje ostrine, drugi pa za višino.
    montaža je originalna(češka), na montaži sta na desni strani dva vijaka, samo se mi zdi da sta za pričvrstitev optike na montažo.

    če kdo vekako se nastavlja smer levo-desno, naj prosim pove..
    lp

  2. #2

    Privzeto

    Hvala bogu da si vprašal za levo-desno, kajti gor dol z nastavitvami, ki jih omogoča daljnogled je zelo težavno.

    Jaz sem imel suhlovo vtično montažo na CZ kjer je zadeva dokaj preprosta - običajen support. Ena stran z vijakom služi kot omejevalec hoda, z vijakom na drugi strni pa premikaš daljnogled po smeri. Gre za običajne desne navoje. Je mogoče spreminjati smer levo-desno dokaj natančno.
    Na češko montažo se ne spoznam ampak domnevam da gre za podoben princip.
    Predvsem pazi:
    1. da uporabljaš pravilen izvijač, da ne poškoduješ glav vijakov
    2. da odviješ kontra vijak preden premikaš smer
    3. prav velike sile ni potrebno uporabljati

  3. #3
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Peče
    Prispevki
    57

    Privzeto

    O hvala..

    Sej pri gor dol nastavitvah si imel v mislih to da ta optika nima "klikov" torej ročno - z občutkom odvijaš... ?

    Lp

  4. #4

    Privzeto

    Če nimaš klikov odviješ po občutku, še prej pa si označi kje si začel, da se lahko vrneš na izhodišče če gre kaj narobe.

  5. #5

    Privzeto

    Citat Uštar je objavil: Pokaži objave
    O hvala..

    Sej pri gor dol nastavitvah si imel v mislih to da ta optika nima "klikov" torej ročno - z občutkom odvijaš... ?

    Lp
    Nastavitev nima klikov poleg tega nima dveh končnih leg (maksimalno gor in dol) ampak nekončno nastavitev kar pomeni da če premikaš vijak (V ISTO SMER) za nastavitev gre križ prvo gor, pride do končne lege potem pa se začne pomikati dol (kot na sinusni krivulji). Že minimalen premik vijaka pomeni kar občuten premik lege zadetkov (npr, 3-5 cm). Tako da če res ne rabiš premikanja pusti pri miru.

    Rabiš fiksirano puško v strelno ogrodje, tarčo z vidnimi linijami višine , pa dalnogled ali spektiv da "bereš zadetke". Če imaš bokarico z lotanimi cevmi, potlej rabiš še ogromno časa za hlajenje ali npr. ventilator.

  6. #6
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Peče
    Prispevki
    57

    Privzeto

    Ja sm opazu da gre kr gor..
    ampak zdj je puška nastreljena kot se reče - 10 na 100 metrov :icon_smile:

  7. #7

    Privzeto

    Super. Ta optika za dnevno rabo sploh ni napačna.

  8. #8

    Privzeto

    Živjo
    Tudi za nočno jago je še vedno boljša kot kakšn i novejši daljnogledi za 300-500 eur sem prepričan,da se da tudi z to optiko ustrelit prašiča, ne ravno v popolni temi ampak ob primerni svetlobi ki jo daje luna in zvezde.
    lp

  9. #9

    Privzeto

    Citat denis jež je objavil: Pokaži objave
    Živjo
    Tudi za nočno jago je še vedno boljša kot kakšn i novejši daljnogledi za 300-500 eur sem prepričan,da se da tudi z to optiko ustrelit prašiča, ne ravno v popolni temi ampak ob primerni svetlobi ki jo daje luna in zvezde.
    lp
    Za 4x32 rabiš še poleg tega kar si naštel, brezmadežno snežno podlago.

  10. #10

    Privzeto

    Živjo
    Zame je dovolj polna luna,če pa je snežna odeja pa še toliko boljše
    lp

Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •