Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 27

Tema: Sproščanje udarne igle

  1. #11

    Privzeto

    A se dobijo selepi naboji tudi za risanice? Jaz sem do sedaj videl to samo za šibrenice.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  2. #12

    Privzeto

    ja!!!

  3. #13

    Privzeto

    Jaz osebno pri zapiranju bokarice ali pa zapranju risanice (zaklepa) pritiskam na peteline tako da se vzmet sploh ne naproži in tako ostanejo vzmeti sproščene!

  4. #14
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Radolca
    Prispevki
    295

    Privzeto

    pri svoji bokarici ZH sproščam vzmeti, če jo dalj časa ne uporabljam. Za sproščanje vstavim Že istreljena, prazna tulca.

  5. #15
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Peče
    Prispevki
    57

    Privzeto

    Citat Bassa je objavil: Pokaži objave
    Jaz osebno pri zapiranju bokarice ali pa zapranju risanice (zaklepa) pritiskam na peteline tako da se vzmet sploh ne naproži in tako ostanejo vzmeti sproščene!
    tudi to sem poskusil, pa se je vseeno napela.. en naš lovec ima isto zh in mi je povedal da "je poiskal" mesto med zapiranjem, tako da se ne napne, samo da morš med občutek, pa znat poslušat, kaj se notri v mehanizmu dogaja...

    ko puške dalj časa ne bom uporabljal bom uporabil slepe naboje pa bo

  6. #16
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Bled
    Prispevki
    664

    Privzeto

    Sam imam bokarico Brno ZH-324 in se mi je že zgodilo, da je počila udarna igla, pa je bilo s puško minimalno jagano (poznam še 2 naša lovca, ki se jima je zgodilo isto, enemu celo na iskanju obstreljenega muflona!). No ko sem jo popravil, sem nabavil tisti prazni vložek o katerem je govoril Franc, dokler ga nisem izgubil od takrat ne prožim na prazno nikoli več, vedno pustim napeto. Kavčič je rekel, da je bolje puško-bokarico pustiti napeto kot jo prožiti v prazno, saj ima vzmet daleč daljšo življenjsko dobo kot pa igla.

  7. #17
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto driling

    Jaz pri svojem drilingu med zapiranjem prazne puške zadržim pritisnjena oba petelina in se mi vzmeti ne napnejo.

  8. #18

    Privzeto

    kako pa je z iglami pri karabinkah? je tudi te zelo nepriporočljivo prožiti u prazno...?

    LP

  9. #19

    Privzeto

    Sej pri karabinki pa res ni problem sprostiti igle! Odpreš varovalko,stisneš petelina in zapreš zatvarač! In ne, NI priporočljivo sprožati v prazno (udarec igle je močan)!!

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  10. #20

    Privzeto

    V tridesetih letih sprožanja na prazno,oziroma povprečno enkrat dnevno pa mi še ni šla igla na nobeni puški,tako,da....Pa naj bo to zastava,rus,ali čeh.Možno pa da bo počla danes.

Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •