Stran 4 od 7 PrvaPrva 1234567 ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 65

Tema: izbira krogle za pogone

  1. #31

    Privzeto

    Ni pomembno kaj si se učil, ampak kaj si se naučil.
    36 km/h je 10 m/s
    V 0,14 sek prepotuje telo s hitrostjo 10 m/s 1,4 m.

  2. #32

    Privzeto matematika

    v matematiki nisem bil nikoli prav posebno dober, pa vseeno:
    36 km/h=
    36000m/3600s=
    10m/s

    v času 0,14 s, pa prašič preteče 1,4m ali pa 0.0014KM
    samo v vednost...

  3. #33

    Privzeto

    ja, je 1.4 metra...malo površnosti pri enotah pa imaš napačen rezultat

  4. #34
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Eisern
    Prispevki
    355

    Thumbs up

    Boljš dobro falit kot slabo zadet.
    Služimo narodu !

  5. #35
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Trojane
    Prispevki
    104

    Privzeto

    Prašiča ki na 100 m od tebe teče z 36 km/h ne streljaš!!!!!!!!!!

    Pol se pa gospodje jagri čudijo zakaj toliko zgrešenega na pogonih. Taki streli so za mene čista požrtija in fovšija da bi naslednji lovec od tebe oddal korekten strel na divjad na fer razdalji.

    V kolikor vidiš da tečejo proti tebi jih pustiš da ti pridejo bližje in potem oddaš strel na kakih 30m kjer pa prehitki niso tako relevantni. Če ne je verjetno v bližini drug jager kateremu lahko pridejo na pravi razdalji.

    Res je MEGA bonded konstrukcije vendar je bistveno bolj mehka kot Orix. Bila je celo vzornica pri razvoju Orixa vendar so se pri Normi odločili da uporabijo malce tršo leguro in boljši marketing.
    Der Jäger, der nicht säuft,
    Der Hund, der nicht läuft,
    Und das Mädchen, das nicht stille hält -
    Das sind die drei größten Wunder der Welt!

  6. #36

    Privzeto

    Kar se prehita tiče, v našem lovišču prašiča v pogonu skoraj ni mogoče streljati dlje kot 30m, bol verjetno je da ga streljamo na manj kot 20 m.
    Če bi prašič dosegel hitrost 36 km/h, ga ne bi bilo potrebno sploh streljati ker bi naredil samomor.
    Iz mojih iskušenj pa povem, da kadar streljam divjad v teku, premikam puško v smeri teka divjadi, puška se premika hitreje kot se premika divjad( s tem ustvarjaš avtomatsko prehit) v premikanju puške ustrelim v trenutku ko divjad namerim v predel plečeta. Največkrat je tudi zadetek v tem predelu. Včasih malo spredaj včasih pa malo zadaj. Važno pa je da prašič obleži.

  7. #37
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Res je, strelja se vse bolj na blizu, zaradi zaraščanja terena, zato ne misliti na prehit. Krogla je zelo hitra. Kdor veliko lovi malo divjad, PREVEČ prehiteva tudi s kroglo.

  8. #38

    Privzeto

    Poizkusite "čakanje" - predvsem tisti ki imate manjkrat priložnost streljati na pogonih! Imam občutek,da nekateri preveč poslušajo kako meri ta ali oni,pol gre pa večinoma mimo,kar je sicer še najbolje! Jaz sem nehal s tem,da divjad spremljam,ampak poskusim predvideti kje se bo žival gibala in jo tam počakam,dokler ne pride tja imaš tudi nekaj sekund časa da jo vsaj približno oceniš! Odvisno pa od razdalje in hitrosti premikanja; največkrat sprožim v trenutku ko divjad (prašič) "prinese" glavo v rob daljnogleda in strel je tam kjer mora bit! Na tak način sem odstrelil že kar nekaj prašičev,res pa da sem ene dva tudi falil,enega pa zastrelil!

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  9. #39
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    O strelih na divjad v diru nebi - iz prakse pa: pri stelu na jelenjad v drncu na 50m potrebuješ cca 25 cm prehita - tudi če meriš z "vlečenjem". Če boste merili za pleče bo strel sedel v mehkem.

    P.S. Nasvet pri izbiri krogle za pogone - čimtežja in počasna - pa bo.

  10. #40

    Privzeto Rws dk

    Ali mogoče kdo jaga z to kroglo in če ima kakšne izkušnje z njo.

Stran 4 od 7 PrvaPrva 1234567 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •