Stran 3 od 7 PrvaPrva 1234567 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 65

Tema: izbira krogle za pogone

  1. #21

    Privzeto

    V prvi vrsti šteje dober zadetek,potem primerna krogla,kaliber je pa itak samo finesa.Ker se na pogonih strelja na krajših razdaljah rezanca ni najbolj pomemben dejavnik.Moje mnenje je,da je dobro,da ima krogla hitrost na ustju cevi okrog 780m/s in gramažo kot je že Gangi napisal med 11 ter12g.Če so v igri večinoma ozimci,lanščaki,košutarija zadostuje navaden tm,če pa imaš možnost uplenit kaj težjega pa izbiraj med kroglami dvojedrne ali bonded konstrukcije.

  2. #22
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Trojane
    Prispevki
    104

    Privzeto

    Saj ne da bi se hvalil ampak glede na moje izkušnje in kar sem prebral po tujih medijih najmanj 12 gramov tumpaste oblike in po možnosti ne pretrda da hitro odda energijo. Jaz sem na 12 gramski Megi in dela odlično.
    Der Jäger, der nicht säuft,
    Der Hund, der nicht läuft,
    Und das Mädchen, das nicht stille hält -
    Das sind die drei größten Wunder der Welt!

  3. #23

    Privzeto

    SEE I TOLD YOU!!!
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  4. #24

    Privzeto

    A ni Mega bonded konstrukcije?Jaz osebno v 308win nebi izbral težje kot12g.Že to je pri gramih plafon za ta kaliber.Če je krogla preveč počasna izgubi kar nekaj na hitrosti,kar pa zna biti prava veselica na bežečem prašiču.Do 40m še gre med 50 in 80 metri pa je prehitek,ki ga moramo vključiti v strel pri kalibru 308win že kr precejšen.Za izvežbane strelce mala malica,za tiste povprečneže,ki pa nimamo možnost trenirati na bežečega merjasca pa že mala nočna mora!

  5. #25

    Privzeto

    Teoretično je tako, da bi pri počasnejši krogli potreboval večji prehitek, v praksi pa je to popolnoma zanemarljivo.
    Bomo kmalu potrebovali balistične tablice da bomo najprej preštudirali oddaljenost, kot strela...vremenske vplive

  6. #26

    Privzeto

    Kuje, 12gr Mega v 308 kalibru ima na 100m še vedno dvakratno hitrost zvoka, kar se prehita tiče na 100m krgla potrebuje cca 0,14 sekunde. Kakšno razdaljo preteče žival v tem času pa si izračunaj sam.
    Zelo dobro je, da bežečo žival spremljaš s puško, tako da imaš premik cevi v smeri premikanja divjadi. V takem primru ni potrebno nobenega prehita.

  7. #27
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Eisern
    Prispevki
    355

    Smile

    Če prašič laufa s 36 km/h v 0,14 sekunde opravi pot 1.4 m. Se pravi , da je na 100 m prehitek cca za enga prašiča. Od oka zračunan.
    Služimo narodu !

  8. #28
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    mozirje
    Prispevki
    592

    Privzeto

    a za to jih toliko zgreši, ker se niso učili matetatike prav jim je

  9. #29

    Privzeto

    Matematika..matematika....če prašič laufa 36km na uro, pomeni da v eni uri (3600 sekundah) preteče 36000 metrov. V 0,14 sekunde pa preteče 0.0014metra. Zanemarlivo

  10. #30

    Privzeto

    ja kaj se sekirate, če ne zadneš tistega katerega strelaš, pa zadaneš naslednjega od zadaj

    malo heca mora biti. Krogle sem nabavil, v kal. 30-06 Oryx 11,9g. Ostajam pristaš Oryx-a, ker me ni še pustil na cedilu.

    lp

Stran 3 od 7 PrvaPrva 1234567 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •