Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 48

Tema: Zeiss strelna optika

  1. #1

    Privzeto Zeiss strelna optika

    Sicer ste me prepričali da poceni robe ni dobro kupit, pa me zanima vaše mnenje glede strelnega daljnogleda Zeiss Diatal 6x42T, ter vaše izkušnje, če pa je že kje drugje tema glede zeiss strelnih daljnogledov se pa opravičujem.

  2. #2
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    No, to se že lepše sliši. Pokliči hitro Tehnooptiko Smolnikar d.o.o. v LJ, ker jih je imel po ugodni ceni. Dober je .

  3. #3

    Privzeto

    no v celju ga dobim za okrog 800€ točno ne vem, lanska cena je bila 790€

  4. #4

    Privzeto

    Jaz ga uporabljam na Mannlicherju 30-06.
    Kupil sem ga pri enem puškarju (lani) za dobrih 650€!!!!!!

    Več pa na ZS

  5. #5
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post Zeiss

    Lp!

    Lovski tovariš z nakupom Zeiss- a ne boš nič "zgrešil mimo". Bi te le vprašal za kakšno "jago" ga boš rabil. Mogoče je boljša izbira 2,5-10X50 ali 3- 12X56. Po mojem mnenju se bolje splača kupiti novega kot rabljenega, saj veš kako je to. Cene so po Sloveniji približno enake, tako, da ne boš prav dosti "prebral".

    Lovski zdravo
    Janez L

  6. #6

    Privzeto

    Novi Zeissi 6x42 npr.

    http://www.egun.de/market/item.php?id=1790077

    se na e-gunu prodajo za ca 450 EUR.

    Ali je serija MC bistveno slabša od *T pa ne vem.

    Za 550 EUR dobiš Zeissa Conquest Serije 3-9x40. Za moje pojem je to bistveno bolj uporaben daljnogled od 6x42.

  7. #7

    Privzeto

    Janez L puško bom uporabljal predvsem za čakanje srnjadi, za na skupne love si pa mislim nabaviti rdečo piko, če bodo finance dopuščelae da si do jeseni to uredim.

    Janez Valentic, glede povečave sem se odločil za fiksno 6x42 ker se mi zdi nekak najbolj optimalna rešitev

  8. #8
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post Zeiss

    Lp!

    Samo moje skromno mnenje. Rajši 8X56, boš videl, bolj boš zadovoljen. Jaz lani zamenjal. Dol sem dal kahllesa 6X42 in nabavil zeiss- ka 8X56. Kot dan in noč, verjemi.

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  9. #9

    Privzeto

    Dober daljnogled s fiksno povečavo 6x ima ima zorno poljo okoli 7m, kar je pri bljižnih srečanjih lahko že problem. Vsaj 30-40% srnjadi uplenjene srnjadi s preže sem streljal z 12x povečavo, kar je maksimum, ki mi je bil na voljo. Za čakanje srnjadi se meni zdi koristno, če imaš na voljo večjo povečava od 6x.
    Menim da je za čakanje srnjadi optimum 4-16x50, pri tem pa je uporabnostna razlika do 3-9x40 bistveno manjša (zorno polje ca11m/100m), kot je razlika med slednjim in fiksnim 6x.

  10. #10
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Citat Janez L je objavil: Pokaži objave
    Lp!

    Samo moje skromno mnenje. Rajši 8X56, boš videl, bolj boš zadovoljen. Jaz lani zamenjal. Dol sem dal kahllesa 6X42 in nabavil zeiss- ka 8X56. Kot dan in noč, verjemi.

    Lovski zdravo
    Janez L
    Se boljsa varjanta pa je 7x56,sam pol je mal problem ponoc,ker se prevec vidi sicer nevem ce ima zeiss to opcijo,pa vendar..vzemi da bo prva leca vsaj 50,ne bo ti zal

    lp
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •