Stran 5 od 5 PrvaPrva 12345
Rezultati 41 do 48 od 48

Tema: Zeiss strelna optika

  1. #41

    Smile

    Lep pozdrav,

    Denis vsaka čast, če veš koliko pomeni na 250m, 10 cm čez žival. Drugače pa za vse v tej debati, bi samo rekel, da obstajajo daljinomeri in potem ni nobenih težav a je razdalja 134m ali 187m.
    Sam streljam tudi na 300m. Seveda pa se je za to potrebno dobro pripraviti. Jaz se uležem, oba komolca sta na tleh, puška naslonjena na nekaj trdnega....
    Seveda pa je potem še vse odvisno od kalibra puške in pa naboja, oz. teže krogle. Sj na vsaki škatli od nabojev piše kolko je padca na 100m, 200m in pa 300m.

    Lp

  2. #42

    Privzeto

    Na 300 m streljaš na tarčo ali na divjad ,nautillus?

  3. #43

    Privzeto

    Živjo
    Zakaj pa ne bi vedel npr. srnjak ima trup visok približno 25 cm torej pomeriš za malo manj kot polovico trupa čez. Evolution 308 win, 11,9g ima na 250m padca 25 cm torej bo strel ravno v sredini trupa in kakšna je tu umetnost?
    lp

  4. #44

    Privzeto

    Vidim,da nekateri resno jemljete balistične podatke,ki so na škatlicah.Po mojem mnenju je nujno,da se strelivo najprej preizkusi na takšno razdaljo na tarčo.Še bolje pa,če imaš možnost izmeriti hitrost na ustju cevi.Šele potem vidiš,da nas proizvajalci streliva pogosto vlečejo za nos!Rezultat je pa pogosto zastreljena ter zgrešena divjad.Posledično s tem pa isusove muke vodnikov krvosledcev!

  5. #45

    Privzeto

    Janko tudi na divjad sem streljal na 300m. Pobral pa sem na to razdaljo že par gamsov in pa tudi tele (jelenjad). Se pa poslužujem strelov na tako razdaljo ponavadi zaradi gamsjih garij.
    Denis Jež, oprosti ker sem te razburil, saj vse to je res, kar si napisal, ampak ti tistih 10 cm pokriješ s črto v svojem strelnem daljnogledu. Nič drugega nisem mislil.

    Lp


  6. #46

    Privzeto

    Mogoče bi bilo dobro odpreti en poseben forum za Optiko Zeiss, Swarovski, Schmidt&Bender in Kahles, ki bi bil zaprte narave. Problem je v tem da sekta "Bushnell" izgublja energijo s prepričevanjem vsakega ne-somišljenika, da za enak denar ni bolšega daljnogleda, če pa kupiš kaj dražjega si pa navaden bedak ali lopov (od kje ti denarci).
    Jaz vsekakor ne trdim da Bushnell ni daleč najboljši, samo tisti heretiki, ki si domišljajo da vedo bolje kot "Bushnell", naj se o tem pogovarjajo drugje.

  7. #47

    Privzeto

    Citat Nautillus je objavil: Pokaži objave
    Janko tudi na divjad sem streljal na 300m. Pobral pa sem na to razdaljo že par gamsov in pa tudi tele (jelenjad). Se pa poslužujem strelov na tako razdaljo ponavadi zaradi gamsjih garij.
    Denis Jež, oprosti ker sem te razburil, saj vse to je res, kar si napisal, ampak ti tistih 10 cm pokriješ s črto v svojem strelnem daljnogledu. Nič drugega nisem mislil.

    Lp

    Živjo
    Saj me nisi nič razburil, samo debatiramo, drugače pa imam mil dot križ tako da ne pokriješ 10cm na 250m,če si to mislil ne vem točno kaj si mislil s temi 10 cm da jih pokriješ?
    lp

  8. #48
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat janez valentic je objavil: Pokaži objave
    ...Problem je v tem da sekta "Bushnell" ...
    ... naj se o tem pogovarjajo drugje.
    Pri najboljši volji razen v tem tvojem postu v tej temi ne najdem omembe imena bushnell

Stran 5 od 5 PrvaPrva 12345

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •