Stran 5 od 5 PrvaPrva 12345
Rezultati 41 do 50 od 50

Tema: Lovski noži

  1. #41

    Privzeto

    Dvokomponentno je lepilo. Za zalivanje pa je osnova A (pakirano 1kg), pospeševalec B 1% in trdilec C 1,5%.

  2. #42
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    407

    Privzeto

    Jutri bom pokazal ročaj iz lodna. Zeleni loden v modelu premažem z epoksi smolo (več plasti) in stisnem. Nekateri to imenujejo mikarta ali tekstolit. Lahko kombiniramo z lesom ali barvnimi tkaninami.[/QUOTE]

    ?????? Kje je????

  3. #43

    Privzeto

    Medeninaste palice za kovice mi je zmanjkalo. Bo v kratkem.

  4. #44

    Privzeto

    Pozdravljeni. Kje pa se da dobiti sama rezila za izdelavo noža ?

  5. #45

    Privzeto

    Pa še ročaj iz mikarte. Šest plasti flisa in lodna (zelen in rdeč) sem stisnil. Lepši je, če se nitke vidijo kot npr jeans. Pa kovice sem tudi opustil. Kjer je v ročaju luknja sem z brusilko naredil x in zalil z aralditom. Treba ga je še spolirat z vodobrusnim papirjem.
    Dvokomponentna masa pa se dobi v vsaki trgovini z barvami. 1 kg osnove + 1/2 kg trdilca je 18€.
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice 20150123_193124.jpg‎  

  6. #46

    Privzeto

    še moj ;)
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice 20150118_180224.jpg‎  

  7. #47
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    jagoda
    Prispevki
    334

    Privzeto

    Alojz, tale iz mikarte;
    Ali si stiskal direktno ali si "platnice" naredil posebej in jih naknadno lepil pa potem obdelal.


  8. #48

    Privzeto

    Naredil sem letvico, jo prerezal in dobil platnici. V model dajte najprej folijo, da se ne prime. Pa ne pozabit. Vzemite tkanino kjer se nitke vidijo. Čim bolj grobo. Saj vmesni prostor smola zapolni.
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice 20150126_074947.jpg‎  

  9. #49
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Alojz, ali je razlika, če uporabimo osnovo A, pospeševalec B in trdilec C (torej trikomponentno epoksi smolo) za zalivanje mikarte ali mora biti dvokomponentno?
    Enako bi vprašal pri lepljenju platnic na rezilo.

    V Baubau sem namreč kupil velik epoksi paket s tremi komponentami (v paketu še vlakna, posoda, brusni papir, navodila), pa zdaj ne vem ali lahko s tem močim material za izdelavo mikarte, ker na posnetkih na Youtube vsi uporabljajo dvokomponentno maso, in če lahko z njim tudi lepim platnice.

  10. #50

    Privzeto

    Za platnice je vseeno katera smola je. Za leplenje na kovino pa le dvokomponentno. Nekaj takega kot je na sliki stane 3€. Če ne boš kovičil je dobro z brusilnim strojem kovinski del, tam kjer so luknje pobrusiti v obliki x. Če je površina hrapava bolj drži.
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice 20150126_132456.jpg‎  

Stran 5 od 5 PrvaPrva 12345

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •