Stran 4 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 50

Tema: Lovski noži

  1. #31
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Prepeličar, kaj boš nabavil?

  2. #32
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Kako ste zadovoljni z noži (preklonimi) Mikov. Oče je bil zelo dokler ga ni izgubil. Od takrat je uporabljal nekega finskega, kateremu pa se je začela klina zapirati. Sem mu prek neta naročil Mikov in me je kar prijelo, da bi še sebi enega .
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  3. #33

    Privzeto

    lahko jih ne nabrusit, so poceni, če ga izgubiš se ne sekiraš preveč. ostrino pa drži tako-tako. na 2-3 komade boš brusil, če si "picajzlast" pa po vsakem
    * .308win | 7x65R/12 | 7x57R/16 | .223rem |20-20/76 | 12-12/70 | .22lr | .357 mag | .40S&W | Vižla *

  4. #34

    Privzeto

    Živjo. Jaz sem si nabavil lovski nož Muela in sem super zadovoljen. Rezilo je zelo kvalitetno in ročaj je iz pravega jelenovega roga. Super sem zadovoljen. Za te španske nože Muela, strokovanjaki pravijo, da so najlepši lovski noži na svetu. Jaz sem jih opazil tukaj: xxxxxxxx

    Lp

  5. #35

    Privzeto

    Še ena oblika rezila. Naslednji ročaj bo iz lodna.
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice 20150116_084435.jpg‎  

  6. #36
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana, Dolenjska
    Prispevki
    430

    Privzeto

    Tako rezilo tudi jaz dobim...

    Kako obrusiš rog v obliko? Ga prej zlimaš grobo odrezanega na klino z epoksijem in potem na fino obrusiš?

    Bi bilo fajn, če bi kdo malo poslikal posamezne faze obdelave ročaja za nas, ki se bomo tega heca lotili sami :)

    Malo si pomagamo z videi na youtubu, ampak bi bilo vseeno koristno.

  7. #37

    Privzeto

    - na krožni ali tračni žagi odžagaš rog.
    -platnico zbrusiš na tračnem brusilnem stroju (samo na debelino).
    -eno pomeriš in zavrtaš najprej eno luknjo za kovico, jo vstaviš in zvrtaš še drugo.
    -enako narediš z drugo platnico. Pomeriš tako, da porozni del roga ne sega preko, ampak samo belina.
    -zmešaš epoksi. Kovico malo zbrusi ali z kladivom udari, da je groba. Skrajšaj jo toliko, da je
    poravnana z platnicami.
    -zalepiš in stisneš. Počakaš pol ure in višek roga zbrusiš.

    Jutri bom pokazal ročaj iz lodna. Zeleni loden v modelu premažem z epoksi smolo (več plasti) in stisnem. Nekateri to imenujejo mikarta ali tekstolit. Lahko kombiniramo z lesom ali barvnimi tkaninami.

  8. #38

    Privzeto

    Kje pa imajo na zalogi epoksi?

  9. #39

    Privzeto

    Če ne drugje je v trgovini z avtomaterialom. Pa navodila preberite, da ni prehitro trd ali pa sploh ne.

  10. #40
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana, Dolenjska
    Prispevki
    430

    Privzeto

    Epoksi dvokomponentno lepilo dobiš v vsaki baubau trgovini

Stran 4 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •