Stran 2 od 7 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 66

Tema: 9,3 X 64

  1. #11
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Meni pa se zdi ena velika bedarija kupovat take močne kalibre, če si dober strelec, ga boš s šibkejšim kalibrom ravno tako položil na dlako al pa ščetine, če si pa slab strelec, pa s takim kalibrom tako ali tako ne boš kaj prida zadel!...samo moje skromno mnenje glede močnih kalibrov.

  2. #12

    Privzeto

    Dolgin me prav zanima, kaj bi ostalo od lisice, če bi jo zadel s tem kalibrom, glede na to, da ima naprimer RWS krogla začetno hitrost 900 m/s, in energijo skoraj 6000J.

  3. #13

    Privzeto

    Od lisice ostane več kot naprimer z 223rem. Lisica uplenjena na cca 70 metrov, izhodna rana 15 cm premera (prijelo je pleče),
    Posledice na divjadi niso odvisne samo od moči in hitrosti, takšna težka in trda krogla zna narediti manj "škode" kot neka lahka hitra kroglica (mehka?).
    Kot sem napisal, ni to kaliber za prvo puško, ko imaš pa že nekaj prakse in ti odgovarjajo tudi močneši kalibri pa kar po njo.

  4. #14

    Privzeto

    Živjo
    Če imaš v lovišču veliko jelenjadi in prašičev vsekakor ne škodi tak kaliber. Pred dnevi sva se z solovcem pogovarjala o merjascih,bil je priča pogonu na prašiče,kjer je na lastne oči videl kako je lovec streljal na 180 kg merjasca z 7x64, krogla je bila češka poloplaščena,pa merjascu krogla niti v prsno votlino ni prišla pa ga je menda zadel 3 krat,potem pa ga je nekdo drgug ustrelil na drugem štantu,baje da je imel kožo za plečetom debelo okrog 5 cm,tako da za tako žival ne škodi kakšen močnejši kaliber,pa tudi če potem rama nekoliko boli ampak mal pa mora užgat da veš da imaš puško v rokah:icon_:

  5. #15
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Takega merjasca podre tudi 7X64. Koliko pa misliš, da boš takih srečal?

  6. #16

    Privzeto

    Živjo
    V tem primeru ga očitno ni,vem da takih ne bom verjetno nikoli srečal,tudi puške v 9,3x64 nimam namena kupit sem pa samo napisal kot zanimivost,mogoče je imel premehko municijo,sam od treh zadetkov in še useno ni padel je pa useno mal za pomislit kaj pa, če bi se merjašček odpravil proti njemu ne vem ,če se mu ne bi mudilo na drevo:icon_:

  7. #17

    Privzeto

    Ja kaj je pa imel tisti lovec, ki ga je uplenil?

  8. #18
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post 9,3 X 64

    Lp!

    Za vaša mnenja se zahvaljujem. Veste tisto o duši privezat in brž po njo. Da za dušo sem si jo dal izdelati, samo za dušo, kot sedma bo kar pravšnja. "Descu" primerna. Gotova bo čez kak mesec, no saj sem jo naročil že marca. Ko jo dobim, prilepim fotke, da vas malo "podražim". Sem jo že videl, trenutno izdelujejo montažo. Kopito je že končano. Ribje luske, hrastovi listi, "kaisergrif" pištolski ročaj, temno rjavo kopito. Nato še bogata gravura in pozlata. Na njej Pa Zeiss- ek 3- 12X56 classic. Strelivo 19 gramski TUG. Da za dušo sem jo dal narediti, no pa tudi za lov. Kakšnega "medija" si bom jeseni privoščil, da jo vsaj krstim. Drugače pa ne menjam svoje "zveste" kalibra .270 WIN za nič.

    Lovski zdravo
    Janez L

  9. #19

    Privzeto

    Lepo si vezal jezike in z medvedom dokončno zavezal
    Morebiti namesto kakšne linije pozlate manj - Victory z osvetljenim križem?

  10. #20
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post 9,3 X 64

    Lp!

    Spoštovani lovski tovariš, soimenjak Janez. Sama pozlata sploh ni tako draga, no recimo. Samo ne vem za kaj, osvetljen križ mi ni všeč. Res ne vem zakaj ampak ne. Pri celotnem "strošku" bi bila razlika v ceni zanemarljiva.

    Lovski zdravo
    Janez L

Stran 2 od 7 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •