Stran 1 od 7 12345 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 66

Tema: 9,3 X 64

  1. #1
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post 9,3 X 64

    Lp!

    Zanima me kaj menite o tem kalibru. Je dober, morda premočan, skoraj ne uporaben... Za vaša mnenja se že v naprej zahvaljujem.

    Lovski zdravo
    Janez L

  2. #2
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Menim, da je za na blizu, odda močan šok, hitro izgublja hitrost, za prašica v gostem. Kar sem ga polomil naj popravijo drugi .

  3. #3

    Privzeto

    Če se pogovarjamo o lovu divjadi za katerega je primeren .375 H&H potem mu je naboj, ki ga je zasnoval Wilhelm Brenneke leta 1934 - 9,3x64 enakovreden - po učinku na divjad. Eden problem je, da je bistveno bistveno manj razširjen. Kar za sabo prinese majhno ponudbo streliva. Ponekod v Afriki pa je minimalen predpisan kaliber za slone in ostala debelokožca .375 (9,5 mm).

    Ali je kaliber premočan za našo divjad ne bi vedel. Ponavadi gre za to, da je premočan za lovca, ne za divjad. Tovarniško strelivo je običajno opremljeno s precej trdo kroglo, kar je na premajhni divjadi lahko problem.

    Enkrat sem streljal z M98 puško tega kalibra z RWS-ovo municijo s TIG kroglo v tarčo. Presenečen sem bil, ker se mi odsun ni zdel nič posebnega.

  4. #4

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Menim, da je za na blizu, odda močan šok, hitro izgublja hitrost, za prašica v gostem. Kar sem ga polomil naj popravijo drugi .
    Verjetno si zamešal z 9,3x62?

  5. #5

    Privzeto

    Nevem kaj bi z takimi topovi delali v naših gozdovih. Mislim, da je veliko bolj primerno kupiti nekaj bolj "normalnega", kot so 308, 30-06, 7x64...., saj lahko z njimi več kot uspešno loviš vse, kar se najde v naših gozdovih. Pa še večne probleme imaš z municijo, če je ne sam polniš.

  6. #6
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    407

    Privzeto

    Pridružujem se besedam Teohafy-a.
    Upam da nekateri ne mislijo da jim večji kalibri omogočajo boljši ulov

  7. #7
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat teohafy je objavil: Pokaži objave
    Nevem kaj bi z takimi topovi delali v naših gozdovih. Mislim, da je veliko bolj primerno kupiti nekaj bolj "normalnega", kot so 308, 30-06, 7x64...., saj lahko z njimi več kot uspešno loviš vse, kar se najde v naših gozdovih. Pa še večne probleme imaš z municijo, če je ne sam polniš.
    Se strinjam s teboj .

  8. #8

    Privzeto

    ŽivjoMogoče pa pride ta kaliber prav kakšnemu lovcu z obale, lahko kakšno barko potopi če mu je napoti:icon_::icon_:

  9. #9

    Privzeto

    Res je uporabnost tega naboja v naših loviščih dokaj omejena, in da ne kupiš prve puške v tem kalibru, ampak ko jih imaš že nekaj si lahko privoščiš tudi kaj za veselje.
    Poznam jagra ki z 8x68 jaga vse, od srnjadi do medveda, in povem vam, da znajo biti poškodbe večje pri 223rem kot pa pri 8x68.
    Je pa res, da useka pa kar konkretno..

  10. #10

    Privzeto

    Janez L.; le ponjo,če jo maš namen kupit! Za vaše lovišče za jesenski lov idealen kaliber! Odlično deluje na jelenjad in pujse,z malo tršo kuglo bo tudi lisička odnesla precej cel kožušček!!!!

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

Stran 1 od 7 12345 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •