Rezultati 1 do 9 od 9

Tema: Fotografiranje v praksi

  1. #1
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto



    Siva vrana - mladiči izleženi za praznike

  2. #2

    Privzeto Fotografiranje v praksi

    Miš93,malo še nam opiši s kakšno tehnologijo si slikal-a!!??

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Exclamation

    Ponavadi se pri takih posnetkih (ob Gnezdu) uporablja fotoaparat in daljinski sprožilec.V mojem primeru zgleda to tako da se fotoaparat postavi v bližino gnezda.Tu naj omenim da mora biti aparat zelo dobro skrit zato se ga včasih ugrajuje v korinine,veje,skale tako da je čim bol skladen z okoljem.V nekaterih primerih pa je ta metoda povsem odveč saj se nas ptice v bližini domov sploh ne bojijo (muhar,kos,lišček,sinice...)Pri fotografiranju ptic na gnezdu pa obstajajo določena pravila če ptica kljub temu da smo aparat dobro skrili ne pride krmit mladičev je potrebno fotografiranje prekiniti!!!

    Glede fotoaparata in tehnologije je pa tako Fotoaparat,50 mm objektiv,daljinski sprožilec,in postaja ki je v fotoaparatu da ob signalu sprejme signal in slika.Daljinski sprožilec pa lahko nese tudi več sto metrov daleč odvisno od kot imamo dobr pogled na gnezdo.
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    319

    Privzeto

    Hunter malo pozno vendar se mi zdi to kar si napisal izredno pošteno, etično mislim, da se take lovce premalo ceni!
    Seveda pa tudi ti miš93 zaslužiš pohvale za sliko in hkrati zato, da nisi preveč drezal v gnezdo

  5. #5
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Hunter, lahko bolje opišeš to postajo za daljinsko sprožanje fotoaparata?
    Za nekatere fotoaparate vem, da imajo daljinski sprožilec, a to verjetno ni to, saj si ne predstavljam tolikšnega dometa.

    LP

  6. #6
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Breznica
    Prispevki
    164

    Privzeto

    Daljinska prožila za fotoaparate se razlikujejo glede vrsto proženja, dodatnih funkcijah in na znamko fotoaparatov. Žična prožila in pnevmatska prožila se uporabljajo na razdaljo do 10m saj imajo fizično povezavo z aparatom. Daljinska brezžična prožila za povezavo med sprejemnikom in oddajnikom pa uporabljajo IR povezavo ali radijsko povezavo. Za preprečevanje motenj imajo običajno svojo kodo. Pri teh vrstah prožil je oddaljenost med fotoaparatom in fotografom običajno do 100m.

    Moj kolega uporablja daljinsko prožilo s pomočjo radijskih valov, ki je bilo izdelano po naročilu. Opravil je preizkus na razdalji cca 3km tako, da je pustil aparat doma sam pa ga je prožil iz avta. Zadeva je mimo vseh ovir delovala brezhibno. Seveda pa to za nas ne pride v poštev. Pri brezžičnih daljinskih prožilih je zelo pomembna napolnjenost baterij saj se lahko razdalja proženja bistveno zmanjša pri večkratni uporabi baterij.

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Danes sem preizkušal nov fotoaparat Cannon PS SX10IS. Fotografiral sem vrh Snežnika, iz odaljenosti 12 950 metrov iz proste roke in ob slabih svetlobnih pogojih in presenečen ugotovil, da na sliki vidim, dva planinca, ki se vzpenjata proti vrhu. Pri naslednjem fotoaparatu bom verjetno slišal kaj se podovarjata.
    Marko Gorše, Nadlesk

  8. #8
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Krpan kaj nisi videl,da sem ti pomahal medtem ko si me fotkal od doma na snežnikJoke
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  9. #9

    Privzeto

    Men se pa zdi, da vem, zakaj si je Krpan tako hudo foto-mašino nabavil! (zdej bo kontrola situacije kar z domačega balkona, hehehehe)

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •