Stran 5 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 54

Tema: Lovska palica

  1. #41

    Privzeto

    Jaz sem za jago s stolčkom prakticiral tripod domače izdelave. Zdaj pa bolj ali manj samo palica.

    Zdaj je pravi čas, da odrežeš tri leskovke, debele za dober mezinec in nič več, ter dolge dober meter. Ko so suhe, do lova na srnjaka bodo ok., se ne upogibajo, zato ne rabijo biti tako debele. Nato vzame navadno špago (ta rjavo, konopeljno) in zvežeš palice v tripod (vozle najdeš v literaturi za tabornike, alpiniste, jamarje, jadralce ...).

  2. #42
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Voučja vas ŽeLBEZNki
    Prispevki
    702

    Privzeto

    Citat jereb je objavil: Pokaži objave
    Jaz sem za jago s stolčkom prakticiral tripod domače izdelave. Zdaj pa bolj ali manj samo palica.
    Če imaš na jagi trinožni stolček,
    ga samo okrog obrneš, in dobiš odličen tripod !
    Preizkušeno !
    Žlht smo lohk, škode pa na smemo delat !

  3. #43
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    štajerska
    Prispevki
    473

    Privzeto

    Citat tarfila je objavil: Pokaži objave
    Če imaš na jagi trinožni stolček,
    ga samo okrog obrneš, in dobiš odličen tripod !
    Preizkušeno !
    heh tarfila, pa se mi2 tudi enkrat strinjama

  4. #44

    Privzeto

    to že, samo težko je hodit s trinožnikom v roki za "pirš jagd". Pa doma jo tudi znam izdelat iz lesa, problem je, da sem upal, da se kje dobijo takšne lahke, ki jih lahko po potrebi tudi zložiš ali skrajšaš. trinožna bi mi pa zelo koristila, ker je običajno na takšnem lovu pri nas potrebno streljati stoje in ne leže (takrat vržem na tla ruzak, pa je rešena situacija). Seveda takšem tripod ne bi smel biti pretežek in tudi vsaka palica ne bi smela mahedrati po svoje. ...ja vem, grozne zahteve, samo v času "povesoljske tehnologije", bi si mislil, da kaj takega obstaja...

    no v glavnem, če kdo ve za nekaj kar ustreza (vsaj približno) mojemu opisu, mi lahko na ZS napiše kje in ceno...

    Ja, je že tak, da več z leskovkami nismo več zadovoljni (če ne dobim kaj "sofisticiranega" bom seveda ubral domačico )
    * .308win | 7x65R/12 | 7x57R/16 | .223rem |20-20/76 | 12-12/70 | .22lr | .357 mag | .40S&W | Vižla *

  5. #45

    Privzeto

    Citat tarfila je objavil: Pokaži objave
    Če imaš na jagi trinožni stolček,
    ga samo okrog obrneš, in dobiš odličen tripod !
    Preizkušeno !
    Ja, to je res, če imaš možnost se prestavljati ... če pa si na stolčku skrit, pa pride divjad dokaj blizu ... vseeno raje tri zvezane palce sabo kot "fraj".

    Je pa stolček res odličen tripod v primeru daljših strelov in je ruzak prenizek (ga daš pa pod komolec)

  6. #46

    Privzeto

    Citat jereb je objavil: Pokaži objave
    Je pa stolček res odličen tripod v primeru daljših strelov in je ruzak prenizek (ga daš pa pod komolec)
    haj, to še pa nikdar nisem poskusil... No mogoče pa bom spet naredil kako domačo leseno zadevo
    * .308win | 7x65R/12 | 7x57R/16 | .223rem |20-20/76 | 12-12/70 | .22lr | .357 mag | .40S&W | Vižla *

  7. #47

    Privzeto Palice

    A se tudi to šteje za lovsko opremo!Povezava 10560

    Povezava 10561

  8. #48
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto palice

    Ostri, nisem si mislil, da imaš "žilico" tudi za takšne reči.

  9. #49

    Privzeto

    Ali to uporabljaš podobno kot golf palice?
    Žena nosi, ko želiš streljati ti pa poda pravo za navzgor, ali navzdol, ali......

  10. #50

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Ali to uporabljaš podobno kot golf palice?
    Žena nosi, ko želiš streljati ti pa poda pravo za navzgor, ali navzdol, ali......
    Ne prjatu pri nas jaz nosim palico za ženo, ki strelja večkrat navzgor kakor navzdol.
    Imam pa samo še eno doma, ker sem to naredil za lovske prijatelje in jim tudi razdelil. Za letos sem končal z to obrtjo.

Stran 5 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •