Stran 4 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 54

Tema: Lovska palica

  1. #31

    Privzeto

    Jaz sem letos prvič začel uporabjati palico. Predvsem je fina za hodit, dodatna opora za stare kosti ne škodi. Nabavil sem neko slovensko teleskopsko iz aluminija in zadeva je kar praktična. Odstranil sem jermenček za zapestje (ne vem čemu bi to služilo).
    Res pa je da sem potreben privajanja. Če imaš puško na rami (jaz ne hodim po lovišču s puško v roki) kako dobi zadevo na palico, na kateri strani nosiš puško? Je zadeva koristna tudi za opazovanje divjadi saj lahko mirneje držiš dvo-gled.
    Običajno sem jagal brez palice ali z lovskim trinogim stolčkom.
    Prostoročno streljanje je stvar vaje. Pred leti sem se boril s streli na 30 m , sedaj mi je 60 m za srnjad mala malica.

  2. #32
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Enkrat sem že napisal. Ko pričakujem divjad na kratki razdalji nosim palico v levi, puško v desni roki. Ko opazim žival položim puško na zgornjo (levo) stran palice, ki je še vedno v vodoravnem položaju, nato palico skupaj s puško dvignem v navpični položaj in pomerim. Z levo roko držim palico in puško hkrati na poljubni višini, odvisno od terena. Če te divjad gleda, je treba to speljati zelo hitro. Meni gre, ker sem navajen. Malo po indijansko a koristno.
    Last edited by detel; 4. June 2008 at 14:38.

  3. #33
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Citat janez valentic je objavil: Pokaži objave
    Jaz sem letos prvič začel uporabjati palico. Predvsem je fina za hodit, dodatna opora za stare kosti ne škodi. Nabavil sem neko slovensko teleskopsko iz aluminija in zadeva je kar praktična. Odstranil sem jermenček za zapestje (ne vem čemu bi to služilo).
    Res pa je da sem potreben privajanja. Če imaš puško na rami (jaz ne hodim po lovišču s puško v roki) kako dobi zadevo na palico, na kateri strani nosiš puško? Je zadeva koristna tudi za opazovanje divjadi saj lahko mirneje držiš dvo-gled.
    Običajno sem jagal brez palice ali z lovskim trinogim stolčkom.
    Prostoročno streljanje je stvar vaje. Pred leti sem se boril s streli na 30 m , sedaj mi je 60 m za srnjad mala malica.
    Kar se tice pa streljanja s palico (s pomocjo palice,da ne bo pomote),bo pa se toliko lazje kot pa prostorocno..ce bos le malo prakticiral.. Prvo "pravilo"..ne naslanjaj puske na gol les (vedno roka umes,al pa kapo,...) drugic pa ,poklekni (ce je moznost,pa ce si desnicar) z levo nogo na tla,na desno pa naslonis komolec in uspeh je zelo blizu

    pa dober pogled
    lp,a
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  4. #34

    Privzeto

    Hvala za nasvete - paličnjaki.
    Vsekakor bolje slab naslon kot nobeden, bolje čim bolj pri tleh.

  5. #35
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto

    Citat janez valentic je objavil: Pokaži objave
    Je zadeva koristna tudi za opazovanje divjadi saj lahko mirneje držiš dvo-gled.
    Eee janez, Boris Kavčič te ne bi biu prov nč veseu... članek v lovcu da to ni dvogled ampak daljnogled! Baje je dvogled srbska beseda...

    A bi se dal kšne slike od palic gor prlimat, bi blo to majka... ker počas si bom eno omislu... pomoje leskovo al pa kej podobnga... sam ne vem kaj nej dam na vrh (kkšn del jelenovega rogu a kaj?).... Seveda bo home-made palca!

  6. #36

    Privzeto

    Citat Kolovski je objavil: Pokaži objave
    .... Seveda bo home-made palca!
    Toporišič se obrača v grobu. Reče se domačica.

  7. #37

    Privzeto

    janez, dr. toporišič je še živ... samo za informacijo :)

  8. #38

    Privzeto

    Mejdun,malo spoštovanje do strokovnjakov!

  9. #39

    Privzeto

    Citat Franc je objavil: Pokaži objave
    Mejdun,malo spoštovanje do strokovnjakov!
    Nikoli nisem rekel , da sem strokovnjak za leporečenje.

  10. #40

    Privzeto

    že dolgo, kar je bilo v tej temi kaj napisanega...

    tovarišija, a ma kdo mogoče tripod? Tak, kot pohodna palica, le da je v bistvu tripod?

    že nekaj časa razmišljam o nakupi nečesa podobnega, pa še nisem kaj konkretnega našel. mogoče ne bi bilo slabo celo, če bi bila po višini nastavljiva, ampak take so pa samo kovinske, ka-li?

    No v glavnem vsaka info o dobroh tripod palicah dobrodošla
    * .308win | 7x65R/12 | 7x57R/16 | .223rem |20-20/76 | 12-12/70 | .22lr | .357 mag | .40S&W | Vižla *

Stran 4 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •