Stran 2 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 54

Tema: Lovska palica

  1. #11
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto palica

    Jaz pa tja do 100m raje freihand ali sede z naslonom na kolena, če je možno. Kar je več pa si poiščem stabilnejši naslon (drevo,...). Drugač so pa v naši LD tud takšni s tolk močnim fibrom na divjad, da bi se tud kozolec tresel, če bi nanj naslonil :icon_:

  2. #12
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    S tem fibrom je tko,"ne mors rect" ,da ga ni junaka,ki senebi pri neki divjadi zatresel! je pa tudi odvisno od casa,situacije (presenecanje,cas opazovanja divjadi,priprava na oddan strel,...) pa se od marsicesa. Ze pri seb to ugotavljam,pa nisem dolgo u tem "poslu" in ni noben strel podoben prejšnjemu..
    Za naslon je pa tudi pri dobrem strelcu vcasih koleno "premehko"

    lp
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  3. #13

    Privzeto

    Uf fanjtje ste pa korajžni,ko kar takole "frejhand" strelate! Kolk pa gre strelov pol mimo,al pa po nogah in še kje?
    Naboljši naslon je za moje pojme če se uležeš,pa rukzak pod puško in je to to!

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  4. #14
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Freeland
    Prispevki
    421

    Privzeto

    Pri nas lahko streljamo "frejhand" tja do 100 metrov večje čistine pa ni, osebno ne uporabljam palice in za zdaj je vredu, mam optiko 3-12X... tako da naredi sama, sem vrsto let treniral streljanje in veliko tekmujem tudi z kuglo, tako da sem siguren vase...Glede fibra ga nimam, pride vedno po šusu
    Ni zmagovalec tisti, ki zmeraj zmaga in nikdar ne pade.
    Zmagovalec je tisti, ki nikdar ne odneha in zmeraj vstane!

    [SIGPIC][/SIGPIC]

  5. #15

    Privzeto

    Sej jest nobenga ne obsojam,sam pravim da ste korajžni,oziroma dobri da se popravm,ker sam zase vem,da mi to 100% nebi uspelo in niti ne probam! Tja do 50 metrov po gozdu se še spustim v kako tako avanturo,dlje pa ne!

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  6. #16

    Privzeto

    Fantje obladajo Dolgin sami streljači hehe prvaki,jaz mam pa še zmeraj fiber pred in poj tko pač je in se neda kaj pomagat,pač je treba mal bolj stisnt,nestreljam iz palice ker mi negre priznam,drugače če maš trinožni stolček sabo ga samo okol obrneš to je pa to!

  7. #17
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Sem lahko srečen, da nimam fibra, zato sem tud 100% prepričan v svoje sposobnosti, pri čemer mi pomaga tud manjša povečava daljnogleda (4x32), tako, da moram hitro potrkat po lesu, saj drugam kot v plečko ali za plečko še krogla ni bila namenjena.
    Verjamem pa , da bi bilo s časom koristno natrenirat streljanje s pomočjo palice.

  8. #18
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Fibr mora bit!
    Mene pri muflono in d.prašiču vedno zabaše, vendar včasih tako, da vseeno lahko spravim strel skup, včasih pa preveč, da bi lahko streljal.
    Je pa pol toliko večje veselje!

  9. #19
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Ko sem bil še mlajši sem tudi jest frayhandal. Sedaj pa vidim, da je s palico bolj zanesljivo. Rad zalezujem divjad. Vedno me spremlja moja palica ( bambus), ki jo uporabim ne glede na razdaljo . Palica v levi, puška pa v desni roki. Kar se tiče fibra, tudi mene daje a samo po strelu na merjasca ali močnega srnjaka .

  10. #20
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Moravška dolina
    Prispevki
    448

    Privzeto palica

    Dobra ideja Andrej ,bi jo tudi naredu pa me zanima kakšna debeline je palica.?

Stran 2 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •