Stran 6 od 119 PrvaPrva ... 23456789101656106 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 1188

Tema: Ptice

  1. #51
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Exclamation

    Boris.


    V Sloveniji vsako leto gnezdi okoli 230 vrst ptic.Vsako leto je še veliko takih ki jih odkrijejo na novo,in vsako leto jih še mnogo le prizimuje ali pa šo na preletu.( Ibis ali navadni klavžar)Od 7 leta naprej sem se okvarjal z ornitologijo,napisal 2 siminarske naloge,in 2x v Mariboru z njima tudi zmagal,Večkrat sem se udeležil tudi taborov.Uglavnem mam poslikanih kar nekaj ptičev,mislim da imam vsega skupaj Pet tisoč dijapozitivov na katerih prevladujejo ptiči.Preplezal sem mnoge stene,prehodil mnogo poti in spremljal gnezdenje ujed,ptic pevk,pobrežnikov itd.


    Nekaj let nazaj sem iztopil iz Dopsa ( o razlogih ne bom govoril ) od takrat napej pa še vedno splezam v kakšno orlovo gnezdo,sokolje ali pa si ga preprosto pogledam od blizu kar na tleh ( mali deževnik).Mislim pa da se v koži lovca počutim najbolje,saj smo le lovci zares s srcem in dušo v naravi in pri divjadi.

    Povezava 963

    Na sliki je mestni golob,v zadnjem času vse večji problem da se mestni golobi parijo z Golobom grivarjem,sami pa vemo da je grivar zaščiten kakor tudi mestni golobi.Ker ne najdemo rešitve obema dopuščamo da se parita med seboj in tako dopuščamo škodo.
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  2. #52
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Prvič slišim, da se mestni golob pari z grivarjem. Si siguren ? Grivar je divjak, boji se ljudi, gnezdi na drevju, domači golob pa vemo kaj je. Kje kaj več piše o tem ?

  3. #53
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    Nekaj tednov nazaj je bila odaja po TV kako je s temi nadlogami v tujini.Si že kdaj videl križno raco ki se spari z našo raco mlakarico,iz tega pride pravo čudo in potomci se križajo dalje.
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  4. #54
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Bled
    Prispevki
    664

    Smile Vijeglavka

    Tale "ptiček" mi non-stop čivka pred bajto, slikat se pa noče . No zdej sem ga pa le ujel. Hunter, dej mal več povej o tejle ptici, men osebno je zlo všeč.
    LP

  5. #55
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Kivka, kiv, kiv..... bolj spomladi. Moja je že utihnila. Vročina. Gnezdi v duplih dreves ali v valilnici za sinice.

  6. #56
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto odgovor za lisjaka

    No na sliki je Vijeglavka.Vijeglavka spada v družino žolne.Vijeglavka ne dolbe dreves ampak uporablja dupla drugih deteljev in ptičev ki gnezdijo v duplih.Ime vijeglavka pa izvira iz svadbe in privabljanja samic saj samec zavija z glavo.Samec in samica sta povsem enako obarvana,rjavo gragarata

    Vijeglavka maja 5-8jajc ki so bela ,valita pa izmenoma oba,samica mladiče od začetka hrani z jajčeci od gozdnih mravelj ki so njena največja poslastica. En zarod na leto.Za detelje je značilno da večkrat pomorijo druge zarode sinic in z njimi krmijo mladiče tako tudi vijeglavka ni izjema pri tem.

    Razen naravnih dupel zasede tudi umetne valilnice,večkrat pa sem opazoval da gnezda ne postilja ampak se naseli v upoščeno gnezdo v katerem je pred tem gnezdil kak ptič.

    Vijeglavka je edina iz družin žoln in deteljev ki se seli odleti v mesecu septembru in sicer prezimuje vseverni Afriki.


    Še kej zanima Lisjak?


    Gnezdilnico za drugo leto obesi na sadno drevo,kolikor vem ti ena že visi,morda v njej gnezdi prav vijeglavka.
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  7. #57

    Privzeto

    Hunter imam umetno valilnico in ven večkrat zleti vijeglavka. Ali je možno, da sedaj gnezdi?

    Boris

  8. #58
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    ja je možno,sam zdej majo že mladiče in še to bol pri koncu,nekega pravila pa tu ni,če gre za mljaši par pride do zakasnitve.
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  9. #59

    Privzeto

    V sosednji vasi (Nmv 800m) si je na starejši hiši na dimniku pred kratkim gnezdo spletla za naše kraje neobičajna ptica- štorklja. Kaj jo je pripeljalo v naše kraje ne vem, je pa več kot dobrodošla. Upam, da si bo našla dovolj hrane zase in za svoj zarod.

    Še dve današnji fotki, za naše kraje neobičajnega dogodka...





    Lp
    Navkreber je včasih težko hoditi, se pa s cilja lepše vidi...

  10. #60

    Privzeto

    Ker je bilo prej govora o golobih grivarjih me zanima, če golob naredi še eno gnezdo v primeru, da je prvega izgubil oz. je propadlo (nisem nikjer v literaturi zasledil)? Namreč že 6 dan spremljam gnezdo golobov in očitno je da valijo. Narejeno je bilo 12 dni nazaj, sedaj pa že kot sem napisal 6 dni ma gnezdu sedi golob-ica.

Stran 6 od 119 PrvaPrva ... 23456789101656106 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •