Stran 5 od 119 PrvaPrva 1234567891555105 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 1188

Tema: Ptice

  1. #41
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    Povezava 943

    Na sliki je notranjost dupla v katerem gnezdi škorec.Za mlade škorce ki niso našli samic je značilo da v tem času na vse možne načine krasijo dupla,ta se je odločil za sveže listje oreha,nekateri pa nosijo tudi cvetove rož.To počno zaradi tega da privabljajo samice,kajti pri škorcu je ponavadi samica tista ki zbere duplo in samca.Nekatere so bolj zbirčne nekatere malo manj,Ženske pač....V tem primeru bo samec ostal kar brez družice ker imajo vse samice že mladiče ki so že nekaj časa z gnezda ali pa tik pred spelitvijo
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  2. #42

    Privzeto

    Danes zjutraj po skoraj treh letih,ko sem jo prvič videl v našem lovišču Črna štorklja!

  3. #43
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Pri nas in pri Dolginovih so se pa črne štorklje letos kar redno začele pojavljati. Verjetno imajo tudi gnezdo, samo zaenkrat ga še nihče ni našel. Vsekakor gre za zelo redko vrsto, ki je vredna naše pozornosti, če ne drugega se da na njihov račun kakšno cesto v gozdu zapreti za ves javni promet.

    Srčno upam, da je ne bo kdo "našopal"

  4. #44

    Privzeto

    Letos sem jo videl že nekajkrat ko se je sprehajala po njivah v naši vasi. Rada obišče tudi okoliške ribnike.

  5. #45
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto Liščkovo gnezdo

    Povezava 954

    Povezava 955

    V tem času ko nekateri ptiči že zaključujejo z gnezdenjem se nekateri šele pripravljajo.Med njimi je tudi lišček ki je takole pričel z gradnjo gnezda.Ves nadalni postopek gnezdenja pa bom še objavil.


    Kako je nastal lišček????


    Ko je stvarnik barval ptice je čisto nakoncu barvanja priletel še en ptiček,Ker je stvarniku že zmanjkovalo barve je ptička pobarval z vsemi možnimi barvami (črna,rdeča,bela,rumena,rjava,siva) in mu nbadal prikupno ime LIŠČEK.

    Lišček je zelo popularen tudi pri vzrediteljih kanarčkov saj jih s pridom lovijo v mreže in nato križajo z kanarčki.

    Vse večji problem da jih je malo pa je pri škropenju sadnih dreves in zatiranju gosenic in ostalega mrčesa s katerim se prehranjuje.Lišček je zaščitni znak za bio jabloka hkrati pa gospodar jablan saj si za gnezdenje izbira izključno jablane in hruške.


    Lovski pozdrav
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  6. #46

    Privzeto

    Prijatelj je doma fotografiral tole:

    Pred tremi tedni

    [IMG][/IMG]

    Te dni

    [IMG][/IMG]


    Če kdo ptice bolje pozna naj mi pove čigav zarod je na fotki, je mogoče muhar?

    Lp
    Navkreber je včasih težko hoditi, se pa s cilja lepše vidi...

  7. #47

    Privzeto

    Verjetno hišna šmarnica, poslikaj samca.

    Boris

  8. #48
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    VEST


    Slikal si zarod SIVEGA MUHARJA,ki si za gnezdenje izbira bližino človeka in ponavadi gnezdi med rožami,na okenskih policah,na poštnih nabiralnikih,vrtne lope in tako naprej.Velja da kjer S.Muhar gnezdi so dobri ljudje doma,tako da je prijatelj na to lahko ponosen.Predlagam le da rožo zalije v podstavek.

    Samec in samica sta si kar podobma,črn kljun,siv trebušček,in nekoliko temneje siva krila in hrbet.


    No obdelali smo že kar nekaj vrst ptic,pripeli kar nekaj slik in kmalu bo cel priročnik ptic.
    Le tako naprej.
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  9. #49
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    Citat Bor je objavil: Pokaži objave
    Verjetno hišna šmarnica, poslikaj samca.

    Boris

    Videl sem mnogo gnezd,poznam skoraj vse ptice ki gnezdijo v slovenij, vendar Boris hišne šmarnice še nisem videl da bi gnezdila tako na učeh kot Muhar.Poleg tega muhar ima rjava jajca bela, Hišna šmarnica ima povsem bela jajca brez pik in drugih baru.
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  10. #50

    Privzeto

    To pomeni, da poznaš skoraj vse ptice v Sloveniji. Glede muharja imaš prav, šmarnica ima skoraj bela jajca. Postavi sliko muharja.
    Šmarnica je pri meni lani gnezdila na gredi na terasi. Jaz sem počival ona pa je hranila mladiče 5 m od mene, čisto na očeh.


    Boris

Stran 5 od 119 PrvaPrva 1234567891555105 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •