Stran 19 od 119 PrvaPrva ... 91516171819202122232969 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 181 do 190 od 1188

Tema: Ptice

  1. #181

    Privzeto

    Danes se je odprla Šoja..
    Ali jih kaj lovite?Če jih s čim jih streljate? Kje jih dobite največ(sadovnjaki)...
    LEP POZDRAV!

  2. #182
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Največ jih je okoli koruznih njiv. Uporabljam drobne šibre, št. 7 ali 8. Dobro jih je čakati v kritju, ker so zelo plahe .

  3. #183
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Tik preden začne padati kostanj, ko se ježice že odpirajo, jih lahko uspešno čakamo, ko preletajo z dreves v njihove shrambe. Idealno za učenje psa prinašalca.
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  4. #184

    Privzeto

    Najboljše so žive meje in majhni logi ob robu njiv, prva cev malo več od trapa druga pa okoli 3,1 mm za med grmovjem. Mi jih lovimo med sprehodom po lovišču, ponavadi se jih ne čaka, lahko pa tudi. Te pa znajo med sprehodom presenetit, ker prvič ponavadi priletijo tiho, šele če opazijo nevarnost zaženejo vik in krik. So pa najboljši alarm za lisico in kuno(gozdni policaj), če čakam na preži al pa v pogonu in slišim kak se iz gozda oglaša šoja pol vem, da lisica al pa kuna nista daleč.

    LZ L
    Ni vsak sovražnik, ki te v drek porine in ni vsak prijatl, ki te z dreka vleče.

  5. #185
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Moj prijatelj je lani odkril kje imajo prelet in je iz zasede pokal celo dopoldne (oktobra).

  6. #186
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Peče
    Prispevki
    57

    Privzeto

    Pri nas jih je veliko na krmišču za pujse, tako da se usedeš na štant in flobert v roke...

  7. #187
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Flobert,....težko, ker skozi skačejo.

  8. #188
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Post Skromen nasvet

    En dobr nasvet kako dobiti mnogo šoj je piščalka!Ja tud za šojo se dobi piščal,podobna je račji le da je malo drugače nastavlen jeziček,za tiste z mal posluha pa oponašanje samca.Vrjemte mi šoja more pridt.


    Povezava 1298

    Pa dobr pogled
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  9. #189

    Privzeto

    Mene pa zanim a kdo od vas uporablja šoje tudi za prehrano? Sam je sicer še nisem jedel, sem slišal, da so jo lovci nekoč uporabljali za juhe, en naš jager pravi, da naredi paprikaš,... Kako jih pripravite ali kaj naredite z njimi?

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  10. #190
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    Naravnost odlična je za kuni v past,do sedej je kuna vedno pustila napitnino za izvrstno pripravljeno večerjo

    Tudi kakšna lisička jo z veseljem nese,sam pa se jo nebi polotil,ker jo ponavadi do dobra napolnim s svinčenimi kroglicami.
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

Stran 19 od 119 PrvaPrva ... 91516171819202122232969 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •