Stran 11 od 119 PrvaPrva ... 7891011121314152161111 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 101 do 110 od 1188

Tema: Ptice

  1. #101
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat gamsar je objavil: Pokaži objave
    Imamo zelo napredno zakonodajo kar se tiče lovnih vrst ptic in zavarovanih. Najbrž nam bodo v roku 5-10 let sledili tudi drugi.
    Gamsar, saj vemo da si pri DOPPSu, pa jih moraš zagovarjat
    Jaz pa pravim, da bomo kmalu lovili grivarja, sloko in mogoče še kaj.

    Citat gamsar je objavil: Pokaži objave
    Ne vem če ste zasledili, da je Avstrija dobila celo iz strani Evrope namige, naj omeji ali prekine lov na ruševca in divjega petelina.
    Ja, ptičjeljubne organizacije imajo močan političen vpliv v EU, ampak Avstrijci se ne dajo in imajo svoje argumente, s katerimi utemeljujejo svoj lov.



    Citat gamsar je objavil: Pokaži objave
    Lov na ptice je pač delikatna zadeva. Tukaj ne moremo utemeljevati na podlagi preprečevanja škod: grivar, kljunač, ruševec, divji petelin. Škode od teh vrst so enostavno zanemarljive in ta argument za lov ne zdrži. Tudi ekonomsko gledano te vrste nebi veliko doprinesle v družinsko blagajno.
    Tukaj se zelo motiš. Grivar po zahodni evropi povzroča velikanske škode v kmetijstvu. Lov na kljunače pa je izredno dobičkonosna zadeva (pa tudi na race).


    Lov vrst, ki ne povzročajo gospodarske škode lahko utemeljimo s tem, da gre tu enostavno za izkoriščanje obnovljivih naravnih virov. Seveda v smislu trajnosti, se pravi v takem obsegu, da ne ogrožamo populacije. V tem smislu se lahko pogovarjamo o lovu marsikatere vrste.

  2. #102

    Privzeto

    Tudi sam sem že večkrat povedal in bom spet, da podpiram odprtje lova na kljunača in grivarja, saj jih je prvo kot prvo po nekaterih loviščih več kot dovolj in še selivska vrsta so, ki bi jo na njenih koridorjih lahko lovili brez problema kot v ostali Evropi. To če nekdo nima kljunača in grivarja v lovišču ne pomeni da ga ni, ampak mogoče samo to da nima primernega habitata za njega da bi se na svoji poti ustavljal tam. In je enako kot če bi jaz rekel naj popolnoma zaščitimo medveda, saj jih pri nas ni in dallllleč naokoli tudi ne, torej jih je verjetno malo.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  3. #103
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post Lov na grivarja

    Lp!

    Citat gamsar je objavil: Pokaži objave
    Imamo zelo napredno zakonodajo kar se tiče lovnih vrst ptic in zavarovanih.
    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Gamsar, saj vemo da si pri DOPPSu, pa jih moraš zagovarjat
    Jaz pa pravim, da bomo kmalu lovili grivarja, sloko in mogoče še kaj.
    Jaz imam pa šibernico že "berajt"! Kdaj začnemo?
    Gamsar tukaj ima cenjeni lovski tovariš Mugo popolnoma prav in je to s čim DOPPS-ovci utemeljujete ne lov teh vrst ptic, popolni lari fari!

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  4. #104
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto Kaj pa vrani

    Če pustimo ob strani zdaj grivarje in kljunače. Kako pa DOPPS razlaga skoraj popolno zaščito vran. Že razumem, da naj imajo mir v času vzreje mladičev, toda ali se ne zavedajo, da v prav istem času gnezdijo tudi skoraj vse druge ptice, katerim omenjeni plenijo gnezda in mladiče? Pa bi tudi njih radi nekako zaščitili (kot prav vse kar je odeto v perje), pa ne vedo kako. In kako utemeljiti lovno dobe 1., 10., in 20 avgusta. Le zakaj?
    V planu imamo največ dve šoji. Noro, saj jih srečaš na vsakem koraku. Preden so imele lovopust sem jih enkrat v dveh junijskih jutrih iz ene češnje s flobertom sklatil čez 40. Pa se ni na številčnosti skoraj nič poznalo, preko sezone pa smo jih uplenili vsaj 100.
    Podobno je s sivimi vranami. Sem šel zadnjič mimo ene njive, se jih je v zrak dvignilo vsaj 100. Še skoraj pol toliko pa me jih je začudeno opazovalo z bližnjih dreves.
    Tudi krokarji so številni in skoraj že povsem domači. Ko so bili redki in ogroženi, se mi je zdelo zelo prav, da smo jih zaščitili, sedaj pa bi jih izenačil z ostalimi vrani.
    Mirne duše bi bili lahko vsi vse leto nezavarovani, če pa že, bi bilo od 1.4. do 31.5. povsem dovolj, da ne bi slučajno mladiči ostali brez staršev.

  5. #105
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Bravo, Jagermeister ! Strinjam se s teboj. Pred leti sem občudoval krokarja, saj sem ga videl enkrat ali dvakrat letno. Na začetku ga še poznal nisem. Letos v maju sem jih videl na eni njivi okrog 20 ali več.

    Če je res tako malo petelinov pa pustimo jih pri miru.

    Kar se tiče grivarja in kljunača bi pa morali zainteresirani čimprej sprožiti postopke za ponovni lov. Če ima kdo idejo kje začeti, naj pove.

    Menim, da bi morali odstreliti tudi določeno število vranov, saj jih je veliko in povzročajo škodo tudi na mali divjadi, krokar po moje tudi na veliki. Če ubije jagnje, bo tudi mladiča srne.

    Smešno je slišati, da imajo v planu 2 šoji. Šoja je klatež. V oktobru jih pride proti jugu na stotine. Ni ogrožena.

  6. #106

    Privzeto

    Na Ljubljanskem barju je sedaj ko je veliko žita polno grivarjev, vran pa tudi ne manjka. Na eni strani imamo ljubljansko smetišče, na drugi vrhniško....vmes pa vrane..vrane..

    Na krmišču za medveda pa imam skozi golobe in šoje. Čakam da se šoja odpre

  7. #107
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    ...
    Smešno je slišati, da imajo v planu 2 šoji. ...
    Mislim, da bi bilo še bolj smešno slišati koliko so jih planirali in zakaj!

  8. #108
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Jagermaister je objavil: Pokaži objave
    ...
    Podobno je s sivimi vranami. Sem šel zadnjič mimo ene njive, se jih je v zrak dvignilo vsaj 100. ...
    Koliko jih pa uplenite in planirate?

  9. #109
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    Mislim, da bi bilo še bolj smešno slišati koliko so jih planirali in zakaj!
    V predlog plana sem jih dal 50!
    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    Koliko jih pa uplenite in planirate?!
    V plan jih dam 10 in toliko jih tudi uplenimo, čeprav 10 pomeni najmanj 10, pri šojah pa je 2 največ 2. Je pa tudi pri lovcih upadlo zanimanje za lov le teh. Različne lovne dobe so vnesle samo zmedo (to je bil verjetno tudi namen), zato lovci vse te vrane streljajo šele po 20. avgustu, saj marsikdo pri sebi ni siguren, ali je neka vrsta že lovna ali še ne.

  10. #110
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Ta, ki je izumil lovno dobo za šojo, srako in vrano...ta je pravi UMETNIK .

Stran 11 od 119 PrvaPrva ... 7891011121314152161111 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •