Stran 24 od 119 PrvaPrva ... 142021222324252627283474 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 231 do 240 od 1188

Tema: Ptice

  1. #231

    Privzeto

    Ja sej ti pa latinsko ime vse pove o tem ptiču(stari puščavnik bi bil še najboljši prevod). Hvala za inf. šef.
    Moje mnenje je da so vse te umetne naselitve malo mimo posebno za to vrsto, težko je verjet glede na njegovo specifično življ. okolje(puščavsko skalovje s tekočo vodo) da se ga bo dalo renaturirat v Evropi. Bil pa je baje prebivalec Evr. vse do Alp. Držmo pesti.

    LZ L
    Last edited by luka; 6. November 2008 at 14:29.
    Ni vsak sovražnik, ki te v drek porine in ni vsak prijatl, ki te z dreka vleče.

  2. #232
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Klavžar, Avstrijci so jih letos spustili pri Postojni:icon_razz:

  3. #233

    Privzeto

    Ftrofili so oni. Bravo main 7575757575, to je blo za 10 iz ornitologije

    LZ L
    Ni vsak sovražnik, ki te v drek porine in ni vsak prijatl, ki te z dreka vleče.

  4. #234

    Privzeto

    Izginil je že pred približno 400.leti.Iztrebili pa so ga baje predvsem zaradi odličnega mesa.

  5. #235

    Privzeto

    Un ta prvi ptič je,če se prov spomnim neka podvrsta ibisa (svetega),zdej ne vem,sm že pozabil zgodovino,ampak če se prov spomnim je to tm nekje........
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  6. #236
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Evo Dolgin, za osvežitev spomina:

    Klavžar
    Iz Wikipedije, proste enciklopedije
    Skoči na: navigacija, iskanje
    Klavžar

    Ohranitveno stanje taksona
    Slika:Status IUCN3.1 CR.svg
    skrajno ogrožen (IUCN3.1)
    Znanstvena klasifikacija
    Kraljestvo: Animalia (živali)
    Deblo: Chordata (strunarji)
    Razred: Aves (ptiči)
    Red: Ciconiiformes (močvirniki)
    Družina: Threskiornithidae (ibisi)
    Poddružina: Threskionithinae
    Rod: Geronticus
    Vrsta: G. eremita
    Znanstveno ime
    Geronticus eremita
    (Linnaeus, 1758)

    Klávžar ali grívasti íbis (Geronticus eremita) je veliki selitveni ptič, ki živi v pustih, polpuščavskih in skalnatih življenjskih okoljih, velikokrat, ne pa vedno, blizu tekočih voda.

    Veliki gladko črni klavžar ima razpon kril od 120 do 135 cm in povprečno težo 1 do 1,5 kg. Ta 70 do 80 cdm dolga vrsta ima neoperjeno rdečo glavo in dolgi ukrivljeni rdeči kljun. Gnezdi v kolonijah na klifih v skalnatih predelih jugovzhodne Anatolije, puščavah Srednjega Vzhoda in Afrike. Leže 2 do 3 jajce, prehranuje pa se z žuželkami in manjšimi živalmi.

    Nekdaj je bil klavžar veliko bolj razširjen po Srednjem Vzhodu, Severni Afriki in tudi na ozemljih vse do Alp, čeprav je tukaj pred 400 leti izumrl. nedavno so odkrili njegova prezimovalna območja v delih Sudana, Etiopije, Eritreje in morda delih Somalije, Jemna in Saudove Arabije.

    Vrsto so nekdaj zelo cenili faraoni v starem Egiptu, sedaj pa je uradno skrajno ogrožena vrsta. Populacijo v divjini ocenjujejo na 420 in približno 1500 v ujetništvu (2004). Stalno ostaja le v Maroku, Turčiji in Siriji.


  7. #237
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto Zr7

    Šef ti si car....tebe bo koj med ornitologe vzel.Mislim da pol ornitologov nebi nanizalo tako točne podatke.

    Gremo po vrsti Ibisa ali Klavžarja ne bom opisoval je šef vse povedal.Tole sliko sem iskal 8 mescov,želel sem jo objaviti,pa jo nisem našel ker sem se pred kratkim selil in še danes ne najdem pol stvari.
    Men se je ta ptič tako dopadel,slika je stara 4 leta zanj sem izvedel povsem naključno ko me je poklical prijatelj,lovec,ornitolog iz Maroka.Takrat nekateri še niso vedeli da so 3je osebki pri nas v Postojni v bližini letališča.Marsi kaj redekega sem že videl,tole je pa preseglo mejo in odpravil sem se v Postojno.Vsi 3 je osebki so bili opremljeni z gprs odajniki kar je vidno pri repu.

    No nisem dolgo iskal in našel sem Klavžarja.Nekaj posnetkov sem naredil z razdalje 50 - 100 metrov potem pa tudi take na 1 meter ko je do mene prišel ........ in me začel poditi.Gospoda sem osebno dobro poznal saj sva bila dolgo časa v istem društvu zato se nisem nameraval odstraniti,pa ne zaradi Ibisa ampak pristopa omenjenega gospoda.No začele so se grožnje z uničenjem upreme in policijo,takrat pa je moj fotoaparat zabeležil že 400 posnetkov.

    Čez 3 dni sem izvedel da se je Ibis preselil v gorenjske kraje,kjer je ostal kar malo dlje,2 osebka pa sta letela proti avstiji.Od mnogo ptic ki sem jih kdaj koli videl mi bo za vedno ostal v spominu.

    Dolg kljun z katerim trka po zemlji in (deževnikovo luknjo seže zelo globoko) nadvse zanimiv pričeska in barva glave,sta nepozabna.Res škoda da jih je tako malo.
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  8. #238
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    [QUOTE=luka;19740]Kje si ga pa to snel, pri nas sigurno ne.

    Ja luka ....jest sem zanj vedel med prvimi in slikan je pri nas Hraše pri Smedniku in Postojna Letališče.Boš res moral mal k men pridt pa boš videl še kaj takega kot je Rjava čaplja
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  9. #239
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    Druga slika jastreba pa ne bom komentiral kje sem ga opazoval,strogo zaupen podatek,drugače bo imel preveč obiskovalcev.Opazujem ga pa vsako leto,kot je napisal luka ko tele krila zamahnejo in jadrajo imaš občutek da leti največje potniško letalo.
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  10. #240
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    No zdej grem pa mal pobrskat da najdem sliko črne štorklje ki gnezdi na v steni,vsako leto ima 2 mladiča.Morda mi pride še kaj izrednega pod roke....
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

Stran 24 od 119 PrvaPrva ... 142021222324252627283474 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •