Stran 107 od 119 PrvaPrva ... 75797103104105106107108109110111117 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1,061 do 1,070 od 1188

Tema: Ptice

  1. #1061
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Breznica
    Prispevki
    164

    Privzeto

    Siva čaplja v letu brez dodatnih popravkov z raznimi programi.


  2. #1062
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Breznica
    Prispevki
    164

    Privzeto

    Sive čaplje so bile včasih pri nas zelo redek gost, sedaj pa se zadržujejo celo leto.


  3. #1063
    bostjan Guest

    Privzeto

    Danes sem opazil siničko ko si nosi v gnezdilnico travo in podoben materjel za gnezdenje !HALO PA SAJ JE SREDINA JANUARJA !!!
    Jih je to mnogo pretoplo vreme za ta čas tak močno zmedlo!?
    Je kdo od vas tudi opazil tako dogajanje!????
    Verjetno bo se tudi poznalo na obliki in moči rogovja srnjadi(zaradi nemira upad trofejnih srnjakov ali nad povprečno močne trofeje)!!!

  4. #1064
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  5. #1065
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  6. #1066
    Član od
    Jan 2010
    Prispevki
    27

    Privzeto

    Lahko si je nosila samo material za prenočišče in v gnezdilnci (za zdaj) samo prenočuje.

  7. #1067
    bostjan Guest

    Privzeto

    Danes opazil na desnem delu ptujskega jezera ujedo temno rjave barve veliko kot da bi skupaj zlepil 2 kanji tak da sledja odpade tudi lunj ni bil se pa nagibam k belorepcu ker ko je spremenila smer sem opazil belkast rep! (ga pred leti opazil na izlivu dravinje v dravo !Tu pa nisem tak ziher!Sploh ni bila plašna se umaknila pozneje me zaokrožila in se vrnila na izhodiščno točko madona je bila velika ujeda!
    Ko grem spet vzamem fotoaparat in škloc če ga vidim!

  8. #1068
    Član od
    Jan 2010
    Prispevki
    27

    Privzeto

    Okoli Ptujskega jezera se belorepec redno pojavlja, dostikrat sem ga videl, ko je plenil liske na jezeru. Če je imel bel rep, potem skoraj ni dvoma da gre za odraslega belorepca.

  9. #1069
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    Citat Bogdan je objavil: Pokaži objave
    Okoli Ptujskega jezera se belorepec redno pojavlja, dostikrat sem ga videl, ko je plenil liske na jezeru.

    Ti je poznan kaj Zelin pas-Evrope,ki zajeme reki Dravo in Muro.Belorepec na teh dveh rekah na Hrvaški strani tudi redno gnezdi.Zelo zanimivo pa je videti ogromno gnezdo na posušenem drvesu.
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  10. #1070
    bostjan Guest

    Privzeto

    Citat Hunter je objavil: Pokaži objave
    Ti je poznan kaj Zelin pas-Evrope,ki zajeme reki Dravo in Muro.Belorepec na teh dveh rekah na Hrvaški strani tudi redno gnezdi.Zelo zanimivo pa je videti ogromno gnezdo na posušenem drvesu.
    Kar nekaj let nazaj sem stikal za mavrihi in naletel na topol z razbito krošnjo zgleda ga je strela razteščla gor pa tako gnezdo da lahko bi se v njem komot naspal,dobesedno veliko kot postelja !seveda sem to takrat doma povedal vendar več kot čudnih pogledov in smeha ni bilo!Čez kako leto ali 2 pa je v neurju padel topol z gnezdom par drugimi drevesi!Nihče niti pojma ni imel kakšna ujeda gnezdi blizu nas!Na isti lokaciji sem pa včeraj videl kar sem vam takoj objavil!

Stran 107 od 119 PrvaPrva ... 75797103104105106107108109110111117 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •