Stran 91 od 119 PrvaPrva ... 4181878889909192939495101 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 901 do 910 od 1188

Tema: Ptice

  1. #901
    Član od
    Jan 2010
    Prispevki
    27

    Privzeto

    Da je kanja piše v imenu slike, ki je bila shranjena kot "kanja1". Nisem si nič zmislil.
    Ptice se lahko križajo in to svašta vrste med seboj. Golob in grlica niti ni čudno, sicer sem napisal da je lahko, ne da je zagotovo.
    Lp

  2. #902
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post Sršenar...

    Lp!

    Hvala za razlago in zopet se je izkazalo, da se učimo celo življenje ter na kraju nevedni umremo. Tega "tiča" videvam dnevno na istem mestu, že nekaj let. No če je isti ne vem, nedvomno je pa enak.

    Povezava 6997

    Lovski zdravo
    Janez L
    Last edited by JANEZ L; 6. May 2010 at 14:20.
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  3. #903
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat Bogdan je objavil: Pokaži objave
    Da je kanja piše v imenu slike, ki je bila shranjena kot "kanja1". Nisem si nič zmislil.
    Ptice se lahko križajo in to svašta vrste med seboj. Golob in grlica niti ni čudno, sicer sem napisal da je lahko, ne da je zagotovo.
    Lp
    Ptice v naravi se sploh ne križajo. To počne le človek v voljerah, doma. Pa mi naštej nekaj križancev iz narave

  4. #904
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Talking Križanci...

    Lp!

    Ruševec in Divji petelin... in obratno...

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  5. #905
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Ptice v naravi se sploh ne križajo. To počne le človek v voljerah, doma. Pa mi naštej nekaj križancev iz narave
    Ne vem zakaj se ti čutiš poklicanega, da smetiš po vsaki temi, pa čeprav nimaš pojma ?

    Kot ti je že StaneD napisal, se dogaja pri ruševcih in D. petelinih, rezultat se imenuje bastard, spaček, itd, pri fazanih.....

  6. #906
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Talking Križanci...

    Lp!

    Ker sem neuk in neveden, se rad učim...(sem čudak, ni kaj) Sem malo pobrska in pripenjam link... imajo v Naravi velik žur...

    http://stajercidopps.mojforum.si/sta...ps-about6.html

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  7. #907

    Privzeto

    Janez po detlovo je to vse vujšlo iz voljere, šment je slaba ograja.

    Bogdan, se opravičujem tega pač nisem videl, meni je skoz kazalo sršenar, možno, kaj čmo.

    Recimo cela jata križancev se da videt pozimi na Ptuju pri gostilni Ribič, k....ja, da samo gledaš, te race se zgleda žgejo vsepovprek, nobene kulture, swingerstvo prve vrste.

    Problem teh mešancev je kot je bilo že izpostavljeno, plodnost. Če niso plodni je ok, v primeru plodnih potomcev pa včasih lahko nastanejo problemi, posebej, če se križajo z domačimi vrstami.

    LZ L
    Ni vsak sovražnik, ki te v drek porine in ni vsak prijatl, ki te z dreka vleče.

  8. #908
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Talking Prestreg...

    Lp!

    Križanca črne in sive vrane, vsaj mislim da je, sem nekoč že prestregel pri pobegu... Bom fotografiral dermopreparat. Na krilih, kjer je perje sivo ima ta vrana vmes veliko črnih peres.

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  9. #909
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat JANEZ L je objavil: Pokaži objave
    Lp!

    Ker sem neuk in neveden, se rad učim...(sem čudak, ni kaj) Sem malo pobrska in pripenjam link... imajo v Naravi velik žur...

    http://stajercidopps.mojforum.si/sta...ps-about6.html

    Lovski zdravo
    Janez L
    Žur je itak, pri vrstah, ki so si zadosti sorodne pride do rezultata, pri tistih ki pa ne, pa ne more priti do združitve spolnih celic oz je letalna (Baričevi?)

  10. #910
    Član od
    Jan 2010
    Prispevki
    27

    Privzeto

    Detel ptice se v naravi še kako križajo, recimo link, ki ga je dal Janez je že eden izmed dokazov. Pri ptičih pa je recimo poznanih izjemno veliko križancev, recimo zelo pogoste so med seboj križane race,gosi, itd. (divje da nebo pomote).
    Vrsta, ki je zaradi križanja ogrožena je recimo skalni golob, ker se križa z domačim. Če želiš je materiala o križancih na spletu veliko, lahko ti posredujem še kakšen link.

    LP

Stran 91 od 119 PrvaPrva ... 4181878889909192939495101 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •