Stran 27 od 119 PrvaPrva ... 172324252627282930313777 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 261 do 270 od 1188

Tema: Ptice

  1. #261
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    Pri nas se stanje Smrdokavre popravja,triprsti detel je pa na še boljši poti.Letos sem vedel za kr nekaj gnezd.Jst ugotavlam da se ptič umikajo v res mirne konce.
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  2. #262

    Privzeto

    A dej no, samo kje pa maš v naši državi še sploh mirne konce, nema. Vse je dovoljeno in nič ni kaznivo. Država blaginje.

    LZ L
    Ni vsak sovražnik, ki te v drek porine in ni vsak prijatl, ki te z dreka vleče.

  3. #263
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    Luka ti si še bl črnogled kot jaz....
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  4. #264
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    Sodražica
    Prispevki
    236

    Privzeto

    Nisem nek poznavalec ptic pa mi prosim povejte če je tole štorklja. Se opravičujem zaradi kakovosti , presenetila me je, pa še ročno ostrenje imam na aparatu.

  5. #265
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    gorenska
    Prispevki
    718

    Privzeto

    Ja na tem posnetku gre zagotovo za odrasli osebek črne štorklje Ciconia nigra. Črno štorkljo sm tudi sam letos fotografiral od blizu, sicer mladostni osebek ampak je pa tudi lep posnetek iz našega lovišča.
    Mimogrede, ko smo ravno pri pticah. Vedno bolj ugotavljam, da je naše lovišče zelo bogato s pticami. Včeraj me je presenetilo nekaj malega, svetlo modrega ki je zelo hitro letelo nad vodo, in to 2 osebka. Ne morem povedat, kako sem bil presenečen, da sem dejansko ob potoku videl 2 vodomca. Vsakič ko se podam v goro pa redno spodim kako kuro ruševca. Kljub zelo intenzivnemu planinstvu v našem gorskem delu lovišča, imamo še vedno ruševca stalno prisotnega. V Gori sm tudi imel priložnost opazovati številne ujede. Od kanje, prek postovke, skobca, kragulja do planinskega orla. Velikokrat me ob mraku spremlja po lovišču oglašanje lesne sove. Enkrat do zdaj sem slišal koconogega čuka. Krekovti, komatarji, gorske sinice so prebivalci gozdne meje. Ob rekah in potokih pa tudi kljunač, deževnik, martinec, race kreheljc, veliki žagar in mlakarica, sive in velike bele čaplje ter kormorani. Skratka več kot sem v lovišču, bolj bogato se mi zdi s pticami.
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo.

  6. #266
    ZR7 Guest

    Privzeto



    Ko sem kot pripravnik naše lovce spraševal, kaj se v Grmadi oglaša podobno kot škržati na morju, so me prav čukasto gledali.
    Mi je bilo takoj jasno, da bom moral tej skrivnosti priti sam do konca.
    In mije bila ta sreča tudi dana. Nekega lepega poletnega večera, ko sem že v luni užival po robovih gore, je pred menoj zaplesala po zraku svoj neslišni ples, se usedla na tla, kjer je nisem mogel več zaznati in se ponovno dvignila in po nekaj piruetah izginila za drevesi. Čudovita je in tako skrivnostna. :icon_:

  7. #267
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Ležetrudnik tudi zanimivo tolče (ploska) s krili med letom .

  8. #268
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    ZR7 odlična slika.Bravo.
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  9. #269

    Privzeto

    zgodi se, da ko si blizu njenega gnezda (gnezdi na tleh in nima pravega gnezda) in so v njem mladicki, zleti kot da bi bila ranjena na eno perut tako da privlaci pozornost nase in oddalji nevarnost od gnezda.
    lp

  10. #270
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Točno tako. Radi imajo lapor-flišnata tla. Nikoli ne pristane na veji, ker nima za to prilagojenih nogic.

Stran 27 od 119 PrvaPrva ... 172324252627282930313777 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •