Stran 5 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 52

Tema: Forum kluba ljubiteljev psov jamarjev

  1. #41

    Privzeto

    Kot sem že prej omenil je fox vsestransko uporaben LOVSKI pes,in ne vem zakaj bi bila bedarija,če ti izžene lisico iz luknje ali prinese uplenjeno raco iz vode.
    Glede PNZ pa brez skrbi,če boš nabavil psa iz lovske vzreje,saj so foksi zelo vodoljubni in gredo zelo radi v luknjo za lisico,tudi če jih v to ne siliš.

  2. #42
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Citat andrej50 je objavil: Pokaži objave
    Kot sem že prej omenil je fox vsestransko uporaben LOVSKI pes,in ne vem zakaj bi bila bedarija,če ti izžene lisico iz luknje ali prinese uplenjeno raco iz vode.
    Glede PNZ pa brez skrbi,če boš nabavil psa iz lovske vzreje,saj so foksi zelo vodoljubni in gredo zelo radi v luknjo za lisico,tudi če jih v to ne siliš.
    Se pravi da ga preizkušamo zato, ker psi znajo početi marsikaj in ne zato ker bi to bilo potrebno?!Zakaj ne bi potem preizkušali če pes zna očisti vodnikove gojzarje. Kot si rekej terierji so vsestransko uporabni, zagotovo bi jih z lahkoto naučili kaj takega.
    Ne rabim, da mi vlači perje iz vode in ne želim, da kolovrati po luknjah.
    Psa potrebujem nad zemljo in ne pa da čepi v rovu medtem ko traja lov.

    Drugo je, ko govorimo o vzreji....takrat naj se preveri delovna sposobnost psa, ki je zapisana v genih. Pri lovu pa me zanima kaj potrebujem jaz in ne kaj vse lahko pes počne.
    Nemški kinologi so se za NLTja odločili pač za tako preizkušanje (za vzrejo, ne za lov), angleški kinologi pa so delali drugače zato ne moremo metati vse v isti koš.
    Lovska kinologija je torej še vedno v črno-beli tehniki.
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  3. #43

    Privzeto

    Hubertus
    Kot vidim iz tvojega zadnjega komentarja si strokovnjak za lov in vzrejo terierjev in me zato zelo čudi da si prosil za posredovanje pravilnika o delu psov jamarjev,zato tvojih izvajanj ne bom več komentiral.

    Lep pozdrav.

  4. #44
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Nisem novinec v lovski kinologiji, ne. Vseeno pa nisem poznal pravilnika za preizkušanje terierjev. Potrebuje ga moj prijatelj, ki ima psičko kdl. foksterierko in bi rad opravil, kar je potrebno potrebno za izvajanje lova.
    Ker je doma na Krasu in tudi lovi na Krasu se mu zdi namreč smešno, da bo moral svojega psa voziti nekaj deset kilometrov daleč, kjer bo našel prvo vodno površino na kateri bo lahko učil prinašanje race. S psom bo namreč lovil divje prašiče zato res ne razume take zahteve, pa še boji se, da potem domača perjad v soseski ne bo imela miru.

    Kakor koli... Andrej, zahvaljujem se vam za pravilnik in vam še naprej želim obilo veselja z vašimi kosmatinci.
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  5. #45

    Privzeto

    Hubertus
    Kot vidim se nisva najbolje razumela.Pravilnik za ocenjevanje dela določa način ocenjevanja v vseh disciplinah,ti pa potrebuješ za izpolnjevanje pogojev za izvajanje lova samo opravljen PNZ z vsaj III.n.r.Na PNZ pa mora pes opraviti manj zahtev kot so predvidene recimo za VUP.

    Pšiljam ti kopijo ocenjevalnih listov za PNZ in za VUP,tako boš lažje razbral,kaj od psa zahtevamo na PNZ in kaj na ostalih tekmah.

    Samo klikni na bljižnjico Ocenjevalni listi, pa si jih ogledaš.

  6. #46

    Privzeto

    Tukaj je pa še dokument.

  7. #47

    Privzeto

    Kuglaabc, Sraka ima prav...!lpm

  8. #48

    Privzeto

    mdiamond, a mi lahko poveš kaj?

  9. #49
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    NeverLand
    Prispevki
    104

    Privzeto

    V Lovcu št. 7/8 je objavljena spletna stran www.klpj.org , kjer naj bi se dobila prijavnica za kinološke prireditve, ki jih organizira KLPJ. Ta spletna stran žal ne deluje in upam da bodo pristojni napako čimprej odpravili.

    LP

  10. #50

    Privzeto

    Lakotnik,
    pokliči tajnika KLPJ pa ti jih bo poslal. Naslov je v Biltenu kluba in v Kinologu.

Stran 5 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •