Stran 4 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 52

Tema: Forum kluba ljubiteljev psov jamarjev

  1. #31
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Ma je luškan. Na enem pogonu na prašiče nas je spremljal tudi 4 mes. terierček kupljen nekje pri Krškem. Tekal je po uplenjenih prašičih, jih lizal, grizel...... Bili smo si enotnega mnenja, da bo dober za ta posel...he,he...
    Terierček ponavadi že kmalu pokaže, koliko ga prašiči zanimajo. Vendar je važno, da pri prvih srečanjih z njimi dobi pozitivne izkušnje. Če je že kar takoj tepen, se jih zna kasneje izogibati, zato se nič ne mudi, bolje je počakati na pravo priliko. Spoznati pa mora, da z njimi ni šale, da to ni lisica, ki bi jo pograbil za vrat in poslal v večna lovišča.

    Črt je že kot mladiček hotel za njimi v goščo, tako da sem moral včasih teči za njim, da sem ga ustavil. Ko je bil star dobro leto, pa se je zapodil prav med trop na ležiščih sredi gošče. Kako jo je ogromna svinja prikurila za njim! Ji je komaj odnesel pete.
    Se je pa naučil, da mora velikega prašiča spoštovati. Tako, da je bil poslej bolj previden in upošteval minimalno varnostno razdaljo. Nekajkrat je vseeno še dobil udarec z rilcem, a hujšega od praske ni bilo ... če ne štejem tistega, ko ga je nekdo obstrelil, ko je ustavil ozimca!

  2. #32

    Privzeto

    L.P. Res imas lepega terjercka! Kako je pa kaj z njim ko pride na sled,se ti kmalu vrne? Tud jst mam leto starega,pa sm ga tud 2ure ze cakal da je prsu nazaj?

  3. #33
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Ta mali še ni dopolnil 3 mesecev, tako, da si stran od mene še ne upa in vseskozi gleda kje sem. Vlečko pa že kar izdela.
    Starejši pa ni dolg pri gonji. Zdravo srnjad ponavadi le oblaja, ali jo požene do 30 m, zajca nekaj 100 m, za lisico pa si vzame več časa. Ponavadi pa je po 20 minutah nazaj - če ga ni, je skoraj gotovo kje v kakšni luknji. In dokler je lisica živa, zadeva zanj ni končana, to pa lahko traja uro, 5 ur, čakal sem ga že tudi 8 ur, lani pa sem ga dobil šele po dveh dneh. Pa ni šel nikamor, ampak me je čakal v bližini lukenj.
    Tisti, ki pa se mi je v jeseni izgubil (nisem ga dobil nazaj, zato sem šel po malega), pa je lisico gonil vsaj 25 - 30 min, vračal pa se je uro do dve. Bil je vitek in zelo hiter, zato je v tem času šel zelo daleč. Ko se je izgubil, so ga videli 2,5 km zračne črte stran, ko se je vračal.

  4. #34

    Privzeto

    Ma nimas kaj,eni tako drugi drugace! Saj ga ni problem pocakat,sam da se ne zgubi! Hvala za odgovor Jagrmajstr,pa velik prijetnih trenutkov ti zelim z TAMALIM!!!!

  5. #35
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    No, "Ta mali" je sedaj star 5 mesecev in že prav lepo goni. Sicer pa je zelo prijeten psiček...
    Povezava 3141

    Povezava 3140
    ... razen za fotografirat, ker vseskozi skače naokrog.

  6. #36
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    A mi lahko kdo posreduje pravilnik za lovske preizkušnje terierjev.

    Hvala!
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  7. #37

    Privzeto

    Malo z zamudo-tukaj imaš pravilnik za ocenjevanje dela nem. lov. terierjev.
    L.P.
    Last edited by andrej50; 31. March 2009 at 21:31.

  8. #38
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Kako je pa za fox-terierja?
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  9. #39

    Privzeto

    Za foksterierje velja isti pravilnik kot za nemške lov. terierje.Foksterierjev z opravljenim PNZ-jem, pa je pri nas zelo malo,čeprav je foksterier v rokah dobrega vodnika,lahko odličen, vsestransko uporaben lovski pes.
    Vzrejo foksterirjev nam kvarijo športni kinologi,ker parijo brez PNZ.Zaradi tega foksi počasi izgubljalo prirojene lovske zasnove.

  10. #40
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Moj prijatelj si je nabavil foksiča za lov na divje prašiče. Niti slučajno ne bo svoje psičke tlačil v rov, še manj pa bo na Krasu šaril za racami.

    Kakšne bedarije....

    Tudi jaz kupujem terierja (ne NLT) in tudi jaz ga bom preizkusil na divje prašiče. Bomo jagali pa brez PNZja.
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

Stran 4 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •