Stran 2 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 52

Tema: Forum kluba ljubiteljev psov jamarjev

  1. #11
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto Prvi stik z lisico

    Z lisico sem mu potegnil par metrov vlečke. Je bil takoj pozoren na nov vonj in vedel, da je stvar resna. Lisjaka je pazljivo ovohal, ga tudi malo pocukal za rep, potem pa se je raje boril z vezalkami na mojih gojzerjih.

    Povezava 2089

  2. #12

    Privzeto

    Citat Jagermaister je objavil: Pokaži objave
    Lisjaka je pazljivo ovohal, ga tudi malo pocukal za rep, potem pa se je raje boril z vezalkami na mojih gojzerjih.
    Ni čudno,da se je raje odločil za boj z vezalkami, saj so pripadale bitju, ki je še kazalo znake življenja


    Škoda,da več lovcev ne objavi slikic iz vsakdana terierjev
    Nikoli se ne boj narediti nečesa česar ne znaš.
    Zapomni si:*Noetovo barko je zgradil amater, Titanik pa profesionalec!*

  3. #13

    Privzeto

    Ko se mu bo "vžgalo", bo ob takšnih priložnostih "ponorel" in ga boš kar težko spravil vstran.

  4. #14
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Citat Sraka je objavil: Pokaži objave
    Ko se mu bo "vžgalo", bo ob takšnih priložnostih "ponorel" in ga boš kar težko spravil vstran.
    A ni temu namenjen?
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  5. #15

    Privzeto

    Pozdravljen Hubertus!

    Želel sem vodniku le reči, da naj si ne dela skrbi, če ga sedaj še bolj zanimajo vezalke na njegovih čevljih kot mrtev lisjak.
    Da pa bi bil namenjen temu, da "ponori", ko se sreča z živo ali mrtvo živaljo, pa nisem tako močno prepričan.
    Živimo v nekem novem času z novimi vrednotami, ki se precej razlikujejo od časov, ko sta bila terier in jazbečar "ustvarjena".
    Pa naj bo kakor koli pač že, ostaniva vsak pri svojem videnju in razumevanju. Zaradi tega se ne kaže pričkati, ker tudi nobene koristi od tega ne bi bilo.
    Lepo te pozdravljam!

  6. #16
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Kako bo pa naredil PNZ?
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  7. #17

    Privzeto

    Citat Sraka je objavil: Pokaži objave
    Da pa bi bil namenjen temu, da "ponori", ko se sreča z živo ali mrtvo živaljo, pa nisem tako močno prepričan.
    Kolk cirkusa naredi pes ob pogledu na žival ni odvisno samo od njegove "moči" ampak od številnih faktorjev in ne napoveduje nujno učinkovitosti pri delu oz borbi.
    Načeloma dela "veliko hrupa za nič" pes, ki:
    - ga vodnik spoduja k temu, da razgraja in torej misli, da je to zaželjeno
    ali pa pes, ki je nesiguren kar je lahko zaradi:
    - slabih živcev ali
    - premalo izkušenj.

    Lahko pa tudi močan , dominanten pes, ker neke situacije ne jemlje resno.

    Ko gre zares in je na vidiku borba , bo najboljši pes deloval zbrano in mirno- kot frajerji v westernih, ali pa glavni igralci pri kung fu filmih
    Zmagovalci nikoli ne delajo cirkusa, zgledajo flegma, ko pa udarijo, jih pet naekrat pade- in potem si poravijo kravato in prižejo cigaret
    Nikoli se ne boj narediti nečesa česar ne znaš.
    Zapomni si:*Noetovo barko je zgradil amater, Titanik pa profesionalec!*

  8. #18
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Fantje, a nima ta kuža šele 8 tednov ? Kaj bi pa hoteli ?

  9. #19

    Privzeto

    HEhe , moj opis je bil splošen in se je nanšal na odrasle pse. Ker je mnogo takih vodnikov , ki napačno mislijo, da več cirkusa ko pes dela, boljši bo.

    Omenjeni mladiček pa se je seveda vedel kot čisto pravi perspektivni terierski mladič.


    Na splošno pa ne glede na starost in morebitna pričakovanja, pes, ki se npr brezglavo zažene v mrtvo truplo in sezačne z njim boriti kot z nevarnim sovražnikom, po moji oceni ni glih visokega IQ ja .
    In ko gre za resnično borbo, je najpomembnejši organ,ki zagotavlja zmago, tisti med ušesi
    Nikoli se ne boj narediti nečesa česar ne znaš.
    Zapomni si:*Noetovo barko je zgradil amater, Titanik pa profesionalec!*

  10. #20
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Citat deteljica je objavil: Pokaži objave
    Ni čudno,da se je raje odločil za boj z vezalkami, saj so pripadale bitju, ki je še kazalo znake življenja


    Škoda,da več lovcev ne objavi slikic iz vsakdana terierjev
    Le čevlje sodi naj Kopitar!
    Deteljica, če si opazila, ti nisem dajal nobenih napotkov za agiliti. Ravno tako jaz ne rabim tvojih opazk glede seznanjanja psa z divjadjo. In ne pozabi: TO JE FORUM LOV!
    Za tako starega psička, skoraj še dojenčka, je to čisto dovolj. Ob letu osorej bo to vsestransko uporaben pes, ki bo počel tisto, kar ga bo najbolj veselilo - lovil!

Stran 2 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •