Stran 3 od 3 PrvaPrva 123
Rezultati 21 do 26 od 26

Tema: Krivolov

  1. #21

    Privzeto

    Citat luka je objavil: Pokaži objave
    pač vsi v duhu tovarištva pripravljeni spravit pod preprogo največji drek in umazat podobo ostalih jagrov. Žal živimi v demokraciji kjer imajo vsi samo pravice in nobene obveznosti.
    Tudi v naši LD so takšne stvari. Najhujše je to, da tiste, ki ugotovijo nepravilnost (sum krivolova in druge kršitve) v LD, nekateri lovci in tudi odgovorni iščejo napake pri teh lovcih, jim podtikajo nepravilnosti itd. Tako, da je včasih kar komično, da se ob obravnavi teh kršitev več govori o "prijaviteljih", kot o kršiteljih. V naši LD starešina rad takšne stvari potisne pod preprogo z izgovorom tovarištva in medsebojnih odnosov. To je dober način, da "zavežeš jezik" tistim, ki opozarjajo ne napake.

  2. #22

    Privzeto

    tudi prinas na koroškem se dogajajo takšne stvari,pa mam občutek da je tudi naš starešina tak da se kr izomika tem debatam in ukrepam proti temu.zanima me kako bi bilo najbolje ukrepati proti temu,u moji družini 6 lovcev za katere sem zvedel ali se sam prepričal izvaja lov ponoči z pomočjo umetne svetlobe pa celo se dogaja da gredo čakati v krmišča in podobno,skoraj vsakoleto najdemo kak primer pogina da je sum krivolova.a je u tem najbolje obvestiti policijo ali inšpektorja ali kako bi bilo najbolje,kaj menite drugi?

  3. #23

    Privzeto

    Pomoje je tole že mal fovšija!

  4. #24

    Privzeto

    ne vem za kaj bi bila favšija,smili se mi divjat .pa če bi lovili prašiče nebi kaj rekev tako pa jelenjat pa srnat mi pa ni po godu pa če bi vsaj prijavlali strele ne pa da u mukah potem divjat pogine.pa tut potem ne vem zakaj imamo zakone ki to pripovedujejo.na zadnje se pa vidi kakšen človek si da si požrešneš na trofeje da divjat se čes noč ne sme meti miru.zato zober po moje to ne sme biti favšija.

  5. #25
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Kliči inšpektorja, on bo pa po potrebi še policijo.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  6. #26
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Bled
    Prispevki
    664

    Privzeto

    Na žalost inšpektor ni 24/7, razen če ga osebno poznaš. Zame je prva 113, potem ostalo, za inšpekcijo je policijski zapisnik uradni dokument.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •